Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elfolyik a magzatvíz...

Ha elfolyik a magzatvíz rögtön hívni kell a mentőt?

Figyelt kérdés
Sajnos ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom, második babámat várom, az elsőnél burkot repesztettek. Hamarosan itt a szülés ideje. Ha elfolyik a magzatvízem, rögtön hívjam a mentőt? Vagy várjak míg 5 perces fájások lesznek? Illetve ha elfolyik viszont fájásaim nincsenek olyankor mi a teendő? Nem szeretnék túl hamar se bemenni a kórházba, inkább itthon "vajúdnék" mivel elég hosszú folyamat, viszont túl későn se szeretnék. Olvastam, hogy van akinél amikor elfolyt, utána még elment fürödni, várt a fájások erősségére aztán indult a kórházba. Aki tudna nekem segíteni azt megköszönném😊
2020. aug. 1. 22:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
32%
Abban a pillanatban hívd a mentőt!
2020. aug. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
48%
A mentő nem arra van, hogy bevigyen a kórházba. Hívj taxit, ha nincs autótok. Miután nálam elfolyt a magzatvíz, lezuhanyoztam, és csak utána indultunk.
2020. aug. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%
Mi felhívtuk őket (éjfélkor :)), és megkérdeztük, hogy mit csináljunk. Azonnal kijöttek. Nyíregyházán. Azt mondták, ne menjünk autóval, már jönnek is értem. Le kellett addig feküdnöm, mert az "összes" vizem elfolyt hirtelen, elázott a hálószoba. Ilyenkor előreeshet a köldökzsinór.
2020. aug. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm,akkor hívni fogom 😊

2-es, akkor mire van a mentő? 🤔 Én úgy tudtam, hogy a beteg,sérült embereket szállítja,azt is aki épp szül, vagy akinek épp veszélyben van az egészsége. De ezek szerint én tudtam rosszul. Egyébként csak úgy kerdezem, aki faluban lakik hogy hiv taxit? 🙂 Én egy kis városban lakom, de itt este főleg éjszaka már nincs taxi. Csak is kizárólag nappal.

2020. aug. 1. 22:20
 5/27 anonim ***** válasza:
79%
3. Miért mire van a mentő? Ha elfolyik a magzatvíz nyugodtan hívd ki őket.
2020. aug. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
80%
Én tavaly szültem, nekem a szülésznőm mondta, hogy ha csak fájások vannak, akkor csak bemegyek a kórházba, de ha elfolyt a magzatvíz, akkor mentő.
2020. aug. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
56%
Egyes vagyok, köszi a lepontozást...
2020. aug. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Derjaderja ***** válasza:
90%
Szerintem ha közel a kórház és bevisznek autóval, nem kell mentő, de amúgy meg persze.
2020. aug. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
79%
Nyugodtan hívj mentőt. Sokszor olyan helyzetben is érdemes mentőt hívni, amikor ott áll a saját kocsitok a ház előtt. Pl. forgalmi dugó várható azon az úton, abban a napszakban (pl. Bp. bevezető útjai, pláne, ha útjavítás van). Ha saját autótokkal dugóba kerültök, lehet, hogy ott szülsz meg a kocsiban. Ha mentővel visznek, akkor bekapcsolják a szirénát, és átmentek a dugón.
2020. aug. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
62%
Ha valaki be tud vinni, felesleges a mentő.
2020. aug. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!