Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit éreztél pontosan, mikor...

Mit éreztél pontosan, mikor hatott az epidurális érzéstelenítés? Hogyan hatott a továbbiakban?

Figyelt kérdés
2020. aug. 11. 23:41
 1/7 A kérdező kommentje:
A beadás is érdekel
2020. aug. 11. 23:41
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

A beadásra emlékszem. A póz, amit fel kell venni kellemetlen volt (oldaltfekvés az ágy szélén, púpos háttal, lábakat felhúzva). Az aneszteziológus nagyon kedves és türelmes volt. A szúrásból semmit sem éreztem, mármint egy kis nyomást igen, de magát a szúrást nem, egy oltást jobban megérzek. (félek a tűktől)

Az elején tesztelték, hogy hat-e, aztán adták a rendes dózist. Én igazából nem tudtam eldönteni, hogy hatott-e vagy pontosan mikor. Beadták, majd ment tovább a szülés menete.


Már nem emlékszem milyen gyorsan hatott, a teljes fájdalommentesség nem volt utána. Szülés után bizsergett a hasam és remegtem is. Ezt az epinek tulajdonítom, de lehet tévedek.

2020. aug. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez alapján én tuti kérek.
2020. aug. 12. 01:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ültem az ágy szélén, kapaszkodnom kellett a szülésznőmbe, majd mikor nem jött fájás szóltam, akkor szúrtak. Nem volt durvább, mint mikor vért vesznek. A férjem végignézte, látványra valószínű durvább volt, mert napokig mondogatta, hogy akkora tűt nem látott még soha.

Utána megkönnyebbülés és 3 óra pihenés következett! 2 napja voltak akkor már fájásaim, megváltás volt. Innen volt még 11 óra! 😂 A végén (az utolsó 4-5 órában) egyébként éreztem már mindent, csak gondolom sokkal tompábban.

Én nem tudtam volna fájdalomcsillapítás nélkül megszülni a lányomat, teljesen kimerültem volna, mire odaérünk a kinyomáshoz.


Most újból közeleg a szülés, 33 hetes terhes vagyok! Rettegek, hogy megint ilyen hosszú lesz, de a szülésznőm nyugtat, hogy nincs két egyforma szülés!!

2020. aug. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szinte elvágták a fájdalmat, azonnali megkönnyebbülés volt, mondjuk nekem már egymást érték a fájások, de sürgősen meg kellett császározni.


Én konkrétan hálásnak éreztem magam, hogy megszabadítottak az értelmetlen fájástól, mivel nem szülhettem, császár kellett, úgy kellett mindent elsóhajtani... Pokoli

2020. aug. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Elég magas a fájdalomküszöböm, de azt hittem elpusztulok, olyan fájdalmaim voltak. Sajnos csak kB 4 óra vajúdás után tudták beadni. De megváltás volt. Nem múlt el a fájdalom, de teljesen bírhatóra tompult. Maga a beadás inkább csak kellemetlen volt, némi nyomás éreztem, de nem fájt. Mire a tolófájások jöttek már kezdett kimenni a hatása.
2020. aug. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
100% hogy kérek ezek alapján.
2020. aug. 12. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!