Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után kinek...

Császármetszés után kinek mennyire volt nehéz a felépülés? Gerinces érzéstelenítés mennyire szörnyű? Gerincbe az injekció?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 2. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az érzéstelenítés nem fáj, olyan mintha erősen megnyomnák a hátad. Nekem egy pici áramütés is végigfutott a lábamon. Műtét után nekem az első 2 nap volt nagyon nehéz, utána fokozatosan jobban lettem. Az első felállás nehéz és fájdalmas. De 3 héttel utána már hosszabb sétákra mentem.
2020. ápr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az érzéstelenítés nem fáj, tényleg olyan, mintha nyomnák a hátad.

Az első felállás nagyon rossz, de utána tényleg mindegyik könnyebb lesz. Nekem most volt a 2. császárom, így kellett 10 nap, mire komfortosan éreztem magam, éjszakánként elégge nehezen keltem fel itthon. A kórházban könnyebb volt, mert volt miben megkapaszkodni, itthon nem olyan az ágyunk.

2020. ápr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az érzéstelenítés nem volt fájdalmas.Egy szúnyogcsípés érzet kb.Szerintem én a nehezebben felépülő kategóriába estem, mert az első hónapban nagyon rosszul voltam(pedig problémamentes és szövődménymentes volt a császárom),aztán fokozatosan jobb lett.Az első felálláshoz keress videókat, tanuld be előre a mozgást, hogy hogy lehet a legkönnyebben felállni.Úgy is elég gáz de csak az eleje.
2020. ápr. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hete volt.

Az érzéstelenítő egyáltalában nem fájt, kaptam bőr alá érzéstelenítést előtte, így meg sem éreztem. Az első felállás rossz volt, de napról napra egyre könnyebb volt, már alig fáj, a heg is szépen gyógyul. Egyáltalán nem volt olyan borzalmas, mint amit itt olvastam róla, nem volt brutális fájdalom. Fájt, de simán kibírható. Viszont hiába nem emeltem a fejem, a 3. napra migrénes fejfájásom lett, na az viszont borzalmas volt, rosszabb, mint maga a műtét, de pár nap alatt az is elmúlt.

2020. ápr. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor en kivetel vagyok, mert nekem iszonyatosan fajt az erzestelenites, foleg hogy intentziv, 2-3 perces fajasoknal kaptam, es hat ember legyen a talpan aki tud „ cicahatat“ csinalni mikor majd szet szakad a teste...

a csaszar viszont meg se kottyant, este 10korul csinaltak, masnap reggel minden gond nelkul felkeltem , ellattam magam es a babam, minden flottul ment. Ereztem a sebet, persze, de elvoltam vele. Viszont az erzestelenites helye a 4. nap is irtora fajt, nem is birtam rendesen fekudni tole

2020. ápr. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem fájt az érzéstelenítő, meg sem éreztem, már mondták hogy kész van, azt hittem még be se adták.

Ellenben utána rosszul lettem, majdnem elájultam meg hánytam, de adtak oxigént és jobban lettem gyorsan.

A felépülés nekem nem ment könnyen, az első felállás nagyon durva, de igaz csináltam mindent, 4-5 nap után már házimunkát is stb. de amúgy hónapokig nem éreztem magam jól, fájt a hegem. Most 15 hónapos a lányom, de még mindig sokat viszket és fáj is a heg. A hasam is érzéketlen.

2020. ápr. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem se fájt az érzéstelenítés. Viszont a felépülés, az első felállás pokoli. Sose éreztem olyan fájdalmat, pedig volt már több műtétem is. Akkor azt mondtam, hogy soha többet nem akarom ezt vegigcsinalni. De telik az idő, és érzem hogy 1x még be fogom vállalni.
2020. ápr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Érzéstelenítést meg se éreztem. Csodálkoztam is, hogy máris feküdni kell.

A felállás nem kellemes, de én sokkal-sokkal rosszabbra számítottam. Hétfőn műtöttek, vasárnap már kutyát sétáltattam. Az Császárvonal mobilapplikációja nagyon sokat segített.

2020. ápr. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Először én kaptam lidokain injekciót, utána jött a gerinc érzéstelenítő. Gyorsan megvan ha rutinos az anesztes doki én csak arra figyeltem amit mondott hogy helyezkedjek el és már kész is volt
2020. ápr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Moon_Walker ***** válasza:
nem az érzéstelenítés rossz, hanem a katéter kiszedés.
2020. ápr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!