Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik császárral szültek,...

Akik császárral szültek, altatásban, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Sajnos gerincsérvem van,az V és 1 keresztcsontnál,így valószínű császár lesz,de én nem merem a gerincérzéstelenítőt bevállalni,vagy ilyenkor nem is lehet?nagyon rossz hogy nem szülhetek normálisan,és az altatásról semmit nem tudok,mert általában mindenki epit kap,mire számíthatok.anyukák
2010. aug. 5. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem is altatásban császároztak.

Hogy-hogy mire? Rád rakják a maszkot, veszel 3-4 mély levegőt és alszol is.

Aztán a műtét után felébresztenek.

2010. aug. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mármint arra gondokok hogy utánna az ébredés rosszabb,vagy azt is mondták hogy veszélyes lehet a gyerekre az altatás
2010. aug. 5. 11:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja értem, azt nem tudom, hogy veszélyes-e a gyerekre, mert nekem a baba amúgy is veszélybe volt.

Az ébredés elég rossz igen. Én nagyon nehezen tértem magamhoz. Már hallottam, hogy szólongatnak, de egyszerűen nem tudtam válaszolni. Nagyon össze-kellett szednem minden erőmet, hogy meg tudjak szólalni.

Valahogy tudtam, hogy fel kell ébrednem, de nem akartam. Eléggé nehéz ezt így leírni.

De ez attól is lehet, hogy én előtte 26 órát vajúdtam.

2010. aug. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Rosszabb az ébredés(de ez sem mindenkinél)mert lassan megy ki a szer a szervezetedből,kábaság,aluszékonyság stb.A babádnak semmi baja nem lesz mert őt hamar kikapják,viszont szoptatni lehet hogy csak késöbb engedik,az altató miatt.A felkelés és minden utána ugyan olyan rossz.Ha orvosilag lehet akkor maradj a spinálisnál,rögtön láthatod a babád,hallhatod felsírni,rögtön szoptathatod,és teljesen "észnél" vagy végig.A szervezeted is kevésbé viseli meg.Tájékozodj az orvosodnál,hogy a te esetedben mi a javaslat,és ő szakszerűen tájékoztat.Mindkettőn átestem(méh-műtét,császár)jobb ha nem altatnak szerintem.
2010. aug. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, engem altattak injekcióval csinálták, közben intubáltak is, de mikor felébredtem persze már nem volt a torkomban a cső. Nagyon lassan tértem én is magamhoz, állítólag válaszolgattam, de semmire nem emlékszem, kb. 3 óra elteltével tudatosult bennem hogy már megvan a kisbabám:) Ami nagyon rossz volt, hogy a cső miatt amit beraktak, iszonyúan kapart a torkom, de köhögni a seb miatt alig bírtam, egész éjszaka ezzel bajlódtam, másnapra szerencsére elmúlt, ha lehet ne az altatást válaszd, de persze néha ez nem akarat kérdése!
2010. aug. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
én nem választhattam, nálunk alapból altatnak. Semmi gáz nem volt, azon kívül, hogy arra ébredtem, hogy mellettem horkolnak. A babának pedig semmi baja nem lesz, gyorsan kikapják, mielőtt az altató eljutna hozzá. Összességében véve nem volt semmi rendellenes benne. Én valahogy nem voltam kíváncsi a kis csuszpájzos békára, akit kikaptak belőlem, ráadásul más tapogatja, és nem én... Én ugyan nem választanék érzéstelenítést. Így legalább az az első kép maradt meg bennem a babámról, amit a párom mutatott fényképezőgépen róla, miután letakarították úgy-ahogy és nézett ki valahogy a kis drágám:)
2010. aug. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem semmi negatív érzésem nem maradt az altatással kapcsolatban,mert ugyan nekem be volt kötve a gerincérzéstelenítő,de nem hatott így gyorsan elaltattak,mert nagyon hamar ki kellett segíteni a kislányomat.Én még a műtőben magamhoz tértem,kb.15 percet aludtam és azt leszámítva hogy nagyon fáztam semmi problémám nem volt.Rögtön kitisztult az agyam,beszéltem és semmiféle szédülés,hányinger nem kapott el.Én is kamerán keresztül láttam a babámat,másnap reggel találkoztunk.
2010. aug. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!