Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen tapasztalataik vannak...

Milyen tapasztalataik vannak akik 35-36 évesen szülnek? Mennyire viseli meg az embert ilyenkor a szülés (ez lenne a 3.baba), ha a másik kettő után szinte minden gördülékenyen ment? Könnyebben vagy nehezebben ment a gyereknevelés?

Figyelt kérdés

3 gyereken gondolkozunk, a páromat és engem is az foglalkoztat, hogy 35-36 évesen nem lesz e már késő.

Tudom nagyon sok ember ekkor vállal első gyereket, így tényleg érdekelne azok a tapasztalatok, hogy milyen ennyi idősen szülni.

Most 30 vagyok, a két kislányommal a terhesség és a szülés is jó élmény volt, nem volt komplikáció (szerencsére), 10-11 kilót híztam a terhesség alatt, ami maradt, 4-5 kiló le is ment 2 hónap alatt. Mindkét szülés természetesen volt, elsőnél volt csak epidurális.

De rengeteg dolog miatt nem szeretnénk előbb 3. babát mert jó lenne ha picit nagyobbak lennének a csajok, és más tényezők is vannak.(munka, ház építés, költözés)

De nem tudom, hogy mind fizikailag, mind mentálisan jobb e később szülni? Nagyobb e a rizikó, hogy összejön e egyáltalán? A csajokkal 1-2 hónap után teherbe estem.

Kinek milyen tapasztalata van, aki 35 év körűl szült?

Köszönöm.


2020. aug. 25. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 36 évesen volt a harmadik terhességem , mégpedig ikrekkel.

Valamivel nehezebben viseltem, de érzésem szerint az ikrek miatt, nem azért, met idösebb voltam.

A terhesség alatt összesen 12 kilót híztam, ezt a szüléssel le is adtam.

A szülés császár volt, de azért, mert a köldökzsinór rájuk volt tekeredve. Igazán nem volt rosszabb, mint elötte a másik szüléseknél, amikor hazamentem, a háztartást nagyrészt el tudtam látni meg a nagyobbakat is (8 és 12 évesek).

Öszintén szólva semmi hátrányát nem láttam annak, hogy ilyen idösen lettem terhes, illetve szültem, szerintem még sokkal türelmesebb voltam, mint fiatalabban, egyszerüen érettebb voltam már.

Mivel mindig igen aktív voltam fizikailag, sokat sportoltam, kirándultam, semennyire nem volt megterhelö a kicsikkel szalagdálni, játszani, nem vettem észre, hogy túl idös lennék hozzájuk, söt inkább visszafiatalodtam hozzájuk.


Szerintem ha te nem érzed magad rosszul ezzel, nyugodtan vágjatok bele, nekem egyértelmüen pozitív volt ez a terhesség/szülés is.

2020. aug. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Nekem borzalmas volt 36 évesen a terhesség, de az lett volna 20 évesen is. Szerintem semmi gond nem lesz, ha valaki jó egészségi állapotban van, nem lesz nagy különbség a korábbi szülésekhez képest.
2020. aug. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Anyukám szült huszonévesen, harmincas és negyvenes korában is. Messze a huszonévest viselte jobban. A legrosszabb 40 felett volt.
2020. aug. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
34 évesen volt egy császárom. Szerintem hamar helyrejöttem. Most 35 évesen novemberben megint lesz egy. Szerintem nem lesz gond. Bízom benne.
2020. aug. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

39 évesen szültem a 3. gyereket, a második akkor 12 éves volt. Veszélyeztett terhesként otthon voltam, a végén feküdtem is, de nem annyira a korom, hanem amiatt, hogy második szülésnél erősen berepedt a méhszáj. Még terhes se voltam, mikor már mondta a doki, hogy ha még lesz baba, számítani kell méhszáj gyengeségre.

A kisfiam időre, egészségesen, természetes úton született, talán leggyorsabban a három közül. Igaz, nekem az első se tartott nyolc óránál tovább.

2020. aug. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

En anyukamat tudom idézni. 22, 25, 35 évesen szült. Azt mondta a 35 sokkal nehezebb volt összehasonlítva. De! En ekkor már 10 éves voltam és azt kell mondjam, így kívülről amúgy nem látszott rajta semmi. Nem zuhant össze, nem volt fizikálisan rossz állapotban, nem viselte meg az éjszakázás, bár öcsém nem volt rossz alvó.

Szoval lehet, ha egy 20 éves szervezethez nézed, rosszabb volt, de úgy egyébként nem volt gáz és nem is emlékszik vissza rá rossz szívvel.

2020. aug. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

39 vagyok, a harmadik babát várjuk. Nekem messze a legnehezebb terhességem a mostani, fáradok, feszülök, nincs úgy energiám. Kívülről mondjuk alig látszik, igyekszem tenni a dolgom, de érzem, hogy egész más, mint 26 meg 30 évesen volt. Bármennyit tudnék aludni. És enni is. Pedig az első kettővel minden plusz kiló lement pillanatok alatt. Mondjuk most se híztam nagyon sokat, de ha annyit ennék, amennyit szeretnék, nem tudom mi lenne.

31 hetes vagyok, nagyon várom a végét. Egész biztosan nem lesz több babám.

2020. aug. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

22, 26 és 34 évesen szültem/ szülök.

A harmadikkal most vagyok várandós.

Nem a korom miatt visel meg a terhesség, hanem mert a méhlepény részben fedi a méhszájat, emiatt nem csinálhatok semmit, illetve nem igazán bírok.

De sokkal érettebb vagyok rá most, mint 10 éve.

2020. aug. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!