Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki szült már, megválaszolná...

Aki szült már, megválaszolná pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Hogy vannak ezek az "5 perces fájások"? Tényleg kb másodpercre pontosan 5 percenként jön? Aztán átvált pl. 3 percesbe? Vagy csak kb 5 perc és rövidül?

Szépen végig megy hogy 15 perces, 10 perces..? Hogy van ez?


2020. aug. 25. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
kb. 5 perc, nem másodpercre pontosan, de azért tényleg eléggé jól behatárolható a hossza. Általában fokozatosan rövidül, de hallottam több olyanról, hogy össze-vissza volt 3, 5, 2, 3 stb. perces fájások a vége felé, de nem ez a gyakori. Anyukámnál majdnem mp-re pontosan jöttek, és a hosszuk is egyforma volt, nekem is kb., bár én kevésbé figyeltem az órát.
2020. aug. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni. Második szülésnél rögtön 3 percesekkel indítottam, s ez ment kb. két órán ketrsztül és az utolórában sűrűsödött összefüggővé.
2020. aug. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél nekem szabályos 10 percesekkel kezdődött, majd ahogy erősödtek 7 percesek, 5-3-2 percesek lettek. A végén már folyamatos fajásaim voltak,vagyis 1 percig tartott az összehúzódás és ahogy vége lett már jött is a következő. Ez már brutális volt, közvetlenül a tolófájások előtt volt.

A másodikkal rendszertelen fájásaim voltak, 7-3-5-8 így jöttek, átlagban 5 perces. Még a kitolási szakasz előtt sem rendszereződött, és nem voltak konkrét tolófájásaim sem,csak a doki mondta,hogy nyomjak mert már látja a fejét. Végig azt vártam,hogy rendszeresek legyenek a fájások mint az elsőnél, így java részt otthon vajúdtam, a kórházban összesen 2 órát. A magzatvíz is ott folyt el az egyik összehúzódás után. Az elsővel az egész szülés vízelfolyással indult.

2020. aug. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vegig 10 percesek voltak de vagy 2-3-4 percig tartott egy. De az 24 oran keresztul, folyamatosan erosodtek, nem is mentem be mert h azt mondtak 5 percesnel kell csak.

Majd jott a tolofajas es sikeresen megszuletett otthon a gyerek. Mire kiertek a mentosok mar lemostam es a mehlepeny is kint volt.

Jol lecsesztek h miert nem hamarabb de mondtam h mi volt a helyzet.


A masodiknal egybol szinte folyamatos volt a fajas viszont 2 ora alatt megvolt a gyerek.


A harmadik surgossegi csaszar lett, sajna tudogyulladast kaptam azert.

2020. aug. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen kb 5 perc tényleg. De néha 6 vagy épp 4. Szoval azért nem mp-re volt pontos.
2020. aug. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!