Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, aki nem vette...

Van itt olyan, aki nem vette észre, hogy vajúdik?

Figyelt kérdés

Most vagyok 37 hetes kismama és a ctg/nst mutatott 50-60 közötti erősségű fájásokat, de én ezeket nem hiszem, hogy úgy érzem, mint kellene. Mondtam is a dokimnak, aki meglepődött, mivel köztudott, hogy nagyon alacsony a fájdalomküszöböm. :D


Egyszerűen nem érzem a kezdetét-végét. Simán azt érzem, hogy keményedik a pocakom állandóan, a gép viszont szabályosnak mutatta és egyértelműen látszott, hogy hol az eleje, hol a vége.


Félek, hogy ha "szabályos" 3-4 perces fájások jönnek, amikkel már menni kellene a kórházba, nem fogom tudni mérni, mert nem érzem.

Abban reménykedek, hogy majd elfolyik a magzatvíz, vagy lesz valami más egyértelmű jel. :D De amilyen szerencsétlen vagyok tuti nem.. Nektek hogy történt a kórházba menetel?



2020. szept. 3. 14:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt én se éreztem, amit te sem. Én kórházban voltam, császárra vártam, aztán éjjel elfolyt a víz, rám rakták a ctg-t és mutatott fájásokat, de nem fájt semmi, utána megcsászároztak, szerintem egy idő után biztosan fájt volna és éreztem volna, hogy vajúdok, gondolom az elején nem lehet érezni.
2020. szept. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt CTG-m, ahol ilyen értékeket láttak anélkül hogy bármit éreztem volna belőle. Aztán amikor indult a szülés éjszaka, már az első fájásnál sejtettem hogy ez más. Azért még pár órát otthon kínlódtam, mielőtt kórházba mentünk, mivel nálunk mindenki legendásan lassan szülő típus A kórházban rám rakták a CTG-t és a szülésznő azt mondta, hogy ezek a fájások "semmik" (30-40-esek voltak, nagyjából 5 percesek), lehet haza is mehetek, pedig fájt ám rendesen :D És gyönyörűen tágultam mellettük.


Szóval a CTG-re önmagában nem adnék...

2020. szept. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A CTG fogalmam sincs, mi alapján mér, voltam sima vizsgálaton, ahol ugyan mutatott 40-60-as erősségű "összehúzódásokat", de egyrészt volt, mikor csak simán keményedett, volt, amikor csak a baba mocorgott, és azt érezte valahogy, nekem igazából fel se tűnt. Ugyanígy 40-60-as fájások a vajúdás alatt, amikor voltak, azok már keményedés nélkül cefetül fájtak, amikor meg 100 fölé ugrott a gép, na az volt aztán az igazi :D Amúgy nekem magas a fájdalomküszöböm, de a vajúdást még én is észrevettem, szerintem az ritka, amit az első ír, hogy nincs fájdalomérzet egyáltalán, kivéve, ha túl hamar megy be az ember és a kórházban még az előtt megcsászározzák, hogy odáig jutna a folyamat.
2020. szept. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vettem észre...de inkább csak azért nem gondoltam rá, mert bőven messze voltunk a kiírt dátumtól.
2020. szept. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Olyan keveset írnak ezekről a dolgokról... És hiába kérdeztem a dokimat, ő sem tudott rá magyarázatot adni. Mindenhol azt lehet olvasni, hogy ne aggódj, tudni fogod, ha eljön az idő. És mégis hány olyan eset történik, hogy az utcán, a kocsiban, a kórház parkolójában születik a baba.. :D

Vagy hogy a kismama bemegy "fájásokkal" és a lehető legbunkóbb módon hazaküldik, mert a gép nem mutat semmit, aztán 2 óra múlva kint is van a baba. :D


Jó mondjuk nem azt mondom, hogy rettegek.. Csak mégis jobb felkészülni lelkileg, hogy van rá esély. :)

Inkább csak izgulok. :D

2020. szept. 3. 15:05
 6/18 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, ha így alakul, örülj :)))


Egyébként megértelek, első gyerekesként én is féltem, pláne hogy férjemet muszáj voltam pár órát aludni hagyni (műszak után éjfélkor tört rám a szülhetnék), és paráztam, hogy esetleg megtalálok otthon szülni reggelre... Hát, délután kettőkor lett gyerek, pedig délelőtt 10 körül már úgy éreztem, hogy ennél rosszabb már nem lehet :D


Szerintem ez iszonyú ritka (mentős ismerős is mondta, hogy nagyon ritka az intézményen kívüli szülés), és azok rendszerint többedik gyerekek szoktak lenni, nem első. Saját gyakorlatomon is láttam, hogy három-négygyerekes anyukák percek alatt szültek beérkezés után, de az első gyereknél nincs ilyen sima út az esetek 98%-ában :)

2020. szept. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"És mégis hány olyan eset történik, hogy az utcán, a kocsiban, a kórház parkolójában születik a baba.. :D"


Ugyan már. Hány gyerek is születik évente? Csak Magyarországon több ezer. Ehhez képest az, hogy 1-2 nő megszül az autóban vagy a parkolóban, iszonyat elenyésző. Ráadásul azok jellemzően nem első babásak, hanem többedik.


A CTG-re fájások terén nem nagyon lehet hagyatkozni, mivel a hasfal vastagságától, baba elhelyezkedésétől is függ, hogy mit ír. Simán van, hogy valaki nem érez semmit, és meglepően nagy összehúzódásokat mutat, valamikor meg rendesen vajúdik valaki és csak puklik vannak rajta, vagy ha rendesen kövér valaki, akkor gyakorlatilag semmi nem látszik a görbén...


Hidd el, észre fogod venni, ha vajúdsz. 5 éve dolgozom szülészeten, ránézésre jobban megmondom, hogy ki vajúdik és ki nem, mint CTG alapján. Akinek rendesen fájásai vannak, azon látszik. Még akkor is, ha jól bírja a fájdalmat.

2020. szept. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató választ. Azért írtam, hogy amilyen szerencsétlen vagyok nem lepődnék meg, ha velem is megtörténne. :D Tudom, hogy arányokat is nézve elenyésző, mégis egyre több ilyenről hallok, olvasok, pedig nem is keresek rá direkt módon az ilyen cikkekre. Nem paráztatom magam feleslegesen, de most jó volt kiírni magamból az izgatottságom okát.


Hátha kegyes lesz hozzám a sors és elég büntetésnek gondolja, hogy végighányom a terhességet. :D Ezt leszámítva annyira hálás vagyok, hogy problémamentesen zajlik ez a 9 hónap, összességében több pozitív változáson estem át, mint negatívon. A lényeg úgyis az, hogy a babám egészséges legyen.

2020. szept. 3. 16:28
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mellékesen jegyzem meg: aki csak úgy megszül egy parkolóban, az marhára szerencsés alkat :D
2020. szept. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
97%

Én az első 2 gyerkőcnél nem vettem észre. A fiammal már be voltam fektetve. Este fél 5kor szóltam, hogy valami fura van a hasammal. Túl sokat keményedett. 3 óra múlva már telefonálgattam, hogy megvan a baba, minden oké. Ha otthon lettem.volna, nem megyek kórházba.

A lányommal otthon vettem észre h vérzek. Rohantunk be a kórházba. Már ki voltam tágulva, azért vérzett :D

2020. szept. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!