Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen hazahozós ruhát válassz...

Milyen hazahozós ruhát válasszunk?

Figyelt kérdés

38 hetes kismama vagyok, természetesen nem 1 kisruhát vettünk már, de azok közül nem tudjuk melyiket válasszuk.

Kérdésem a következő: Szeptemberi gyereknél mik a követelmények? Pl lehet e rövid ujjú a body, vagy lehet-e rövidnadrág harisnyával? Jelenleg 4kilósra tippelik a babát. A 62-es méretre tippelek. Szerintetek?



2020. szept. 11. 11:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Az én lányomat is 4 kilósra tippelték, 3,7 kg-mal született. Az uh alapján fél kilót is tévedhetnek +/- ilyenkor már.

Én rugdalózóval készülnék, kétféle vastagsában, ki tudja milyen idő lesz, rövidujjú bodyval. Pléd, pléd helyett pelenka pamut sapka legyen, időjárás függvényében. Csak rövidujjú bodyhoz már nem lesz elég meleg.

2020. szept. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Lemaradt, 56-os méretet vinnék első körben.
2020. szept. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
Nem baj, ha lóg rajta, jó lesz a 62-es. Hát én vittem bodyt, rugdalózót, kardigánt, sapkát, takarót, a csecsemős ráadta mindet!! rekkenő hőségben :) inkább legyen több ruha, leveszitek, ami nem kell szerinted. Utána persze bodyban sétáltattam. Vigyél melegebb ruhát is, mindenképpen, legfeljebb nem adod rá, de a babák szeretik a meleget, főleg az első hetekben.
2020. szept. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Rövidnadrág harisnyával?

Hát ha szivatni akarod saját magad...

Nem olyan könnyű harisnyába, szuszakolni egy apró törékeny újszülöttet, ráadásul a passzé bánthatja a köldökcsonkot is.

Ha nem utálod magad és a gyereket, készülj kényelmes és egyszerű ruhával.

Rövid body + pamut rugi, hordozóba köthető takaró vagy sima, átmeneti sapka

2020. szept. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
A funkcionalitás legyen a lényeg, ne a csinosság. Body+rugi+sapka+pléd.
2020. szept. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
98%
Szeptemberben már nem hiszem, hogy lesz akkora kánikula, hogy újszülöttre rövidujjút adhass. A rövidnadrág az ugye csak valami vicc? :D Rövidujjú body, és egy vékony pamutrugi, de az hosszúujjú, talpas. Meg kissapka. Ha nagyon hűvös lenne, erre terítesz még egy pokrócot és kész.
2020. szept. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

4 kg-os babára is bagy lesz a 62


3500 babára 50-es ruhák kellettek..


Van olyan 62-es amit most nőtt ki 7800g, 70cm (H&M pl)mert elméretezik



Szeptemberre:

Hosszú body

Hosszú nadrág zokni

Vagy talps nadrág


Vagy akàr rugi


Egy plusz felső legyen



Otthon pedig egy plüssoverál legyen bekészítve


Lehet apuka viszi mert előfordulhat, hogy 11-15 fok lesz.



Harisnyàt felejtsd el az elején


Örülsz, ha a nadrágot ráaplikálod az elején🤪

2020. szept. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Tegnapelőtt született a kislányom 3700 grammal és 54 cm-el. Ujjatlan bodyban és hosszujjú rugiban van és be van takarva. Haza is így megyünk majd plusz kap egy kis sapkát. Ja és az 56-os ruhák éppen csak rámennek, 1 hét múlva kicsik lesznek.
2020. szept. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom hol szülsz, ahol én szültem, ott a csecsemosok oltoztettek fel a babát hazahozosba. Én vittem 56 és 62 méretet is mindenbol: rövid body, hosszú body, rugdalozo. Ezenkívül textilpelussal takartak be(meleg volt), és több méretű megkotos kissapkat. Végül 56 kellett, én mindent kitettem, és rájuk bíztam, mit adnak rá. Kérdezd meg őket majd, ha nem ők oltoztetnek, boven elég, ha akkor viszi be apa a cuccot, ha jöttök haza, addig látod milyen lesz az idő, csak készítsd össze előre.
2020. szept. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

Jah és 3550 grammal, 53 cmrel született a babám.


9es voltam

2020. szept. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!