Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az embernek nincs fogadott...

Ha az embernek nincs fogadott orvosa, túlhordja a babát, és vizsgálatra már nem hívják be, csak ctg-re, hogy néz ki a szülésindítás?

Figyelt kérdés
Mármint ki mondja azt hogy most akkor megindítjuk, mennyi idő után stb.
2020. szept. 19. 15:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
21%

Hagyjátok már ezt a hülye túlhordás=szövődmény.

Kedves lekezelő, hippiző 6-os! Tudod terminus túllépés ( mert 41. hétig csak az, nem túlhordás) esetén vannak kötelező vizsgálatok ,mint napi NST meg flow-amnioscopia váltakozva. Ott látni, ha van valami. De mondok egy szemléletes példát: elvileg csak 39 hetes vagy, de valójában már 40, mert hamarabb fogant, de te ezt nem tudod, papíron 39. hét és pont. Hajnal 1-kor rossz lesz az áramlásod, gyerek bradycard lesz, oxigén hiány miatt a magzatvizbe kakál és letüdőzi. Jó esetben parázós vagy és mivel talán picit kevesebbet mozog, bemész aznap délután az ügyeletre. Rossz esetben csak másnapra van időpont és akkor mész be és látják az NST-n, hogy gáz. Vagy te otthon NST-n alszol, ami be van kötve közvetlenül a nőgyógyászatra ? Amúgy bármikor bekakálhat a vízbe, nem kell hozzá 40 hetesnek lenni. Ha bekakil, se biztos, hogy lenyeli. Nem kell a saját szerencsétlenül végződött esetedből statisztikát írni, mert nem értesz hozzá.

Üdv: egy orvos

2020. okt. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Derjaderja ***** válasza:
0%
Nem a saját eseteből ír. Javaslok egy szülészet-nőgyógyászat tankönyvet
2020. okt. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
42%
12-es gondolom te azt olvasod éjjel-nappal.. Én szigorlatoztam is belőle. Ha elég a magzatvíz, jók az Nst-k és az áramlás, akkor 42. hétig is lehet várni. Nem tudom, mi nem volt világos a példámból. Ha csak 4 nappal számolják el a terminust és már 40 hét 3 napos vagy valójában, de papiron csak 39 hét 6 nap akkor mi van? Semmi. Ezek viszonyítási pontok. Nem kell boldog-boldogtalant beindítani ész nélkül. Mert pont abból lesz a magzati szívhang esés,meg a brutális szülési fájdalom,trauma. Javaslom olvasd el a vénás oxitocin hatásait egy gyógyszertan könyvből..
2020. okt. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Derjaderja ***** válasza:
0%
Hát én is szigorlatoztam belőle.
2020. okt. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Derjaderja ***** válasza:
38%

És a terminust másik irányba is el lehet számolni éppúgy.

Nem kell ekkora arc.

Nekem is magyaráztak az alternatív gondolkodású ismerősök (dúla, szülésznő), hogy fujj az indítás meg a császár.

41. vagy 42. hét végén indították (végig terminus bizonytalanság volt, ha akarod, kifejtem mért), császár lett, totál el volt használva a lepény, pedig kettes érettségűnek mondták az ultrahangon. A gyerek fel volt tekeredve a zsinórral a fundusban tapadt lepényre, le sem ért a feje a medencebemenetig.

Nem olyan könnyű dolgok ezek. Lehet okoskodni, de az egyetemi klinika szülésze és a docensi bemutatás is azt mondta, hogy megvan annak az oka, ha nem tud beilleszkedni és nem indul el. A docens szerint egy-két héttel korábban kellett volna terminàlni.

Van olyan ismerős is, aki 42.héten szült spontán hüvelyit meg van aki indításra szült. Senki nem akar oxitocint ha nem muszáj, és a szülészek között is vannak alkalmatlanok, de ettől még Neked sem kellene itt játszani az eszed.

Pont hogy tudom, mennyire szoktak érteni az orvostanhallgatók egy tárgyhoz, csak mert szigorlatoztak. Én egy másikból àllamvizsgáztatok, hát Isten ments, hogy azzal a tudással az én területemen kelljen döntést hozniuk.

2020. okt. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Derjaderja ***** válasza:
Amúgy kapásból a túlhordás a 42. hét után indul, addig terminus túllèpés van.
2020. okt. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Derjaderja ***** válasza:
38%

Meg tudod, faxa ez a napi nst amiket írsz, nekem karácsony és szilveszter táján 3naponta volt bármi, max 2 naponta.

Végig szipiszupi volt minden leletem, aztán egyszer csak a tervezett indítas napjan 200-zal tekert a gyerek. Akkor húzott még egyet a zsinóron, vagy nem tudom. Vérszegény is voltam nagyon meg vena cavás, elég zűrös terhesseg volt.

Persze, ha naponta van vizsgálat, akkor is meghalhat otthon éjjel, sőt a 35. héten is, de pont azért javasolják a gyakori vizsgálatokat a terminzs után, mert azt mutatják a statisztikák, hogy ilyenkor jönnek a szövődmények, 42.hét után meg ugrásszerűen.

A nagy magzati súly is további veszélyeket rejt.

Jó hogy kitalálták a szép elveket az alternatívok, meg persze ennek a szülészek viselkedése gyakran tápot is ad, de azért lehet ésszel lenni, és nem általános véleményeket hangoztatni ismeretlen terhességekről, kèpzettség nélkül.

Az én babám pl szépen meghalt volna velem együtt a "régi világban".

2020. okt. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Derjaderja ***** válasza:
55%
Ráadasul dugig vagyunk nem diagnosztizált cukorbeteg terhesekkel a szűrőrendszer elégtelensége miatt. Diabost meg nem engednek terminust túllépni.
2020. okt. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Hát, nem értünk egyet. Nekem a teljesen egészséges gyereket már a 37. héttől ki akarták császározni folyamatosan páran, ilyen-olyan indokkal ( az orvosom pont szabin volt külföldön, rábízott másra, de nem értettünk egyet semmiben kb) 41. hétre spontán szültem ( tudom a napot, amikor teherbe estem, pont egy héttel volt elszámolva a terminusom, de ugye a szipiszupi ultrahang okosabb,mint én, és az jobban tudta, mikor estem teherbe) 3,5 óra alatt egy 3100 grammos gyereket, akit végig bőven 4 kg fölé saccoltak. Nem olyan egzakt tudomány ez a szülészét, ráadásul ha szakmabeli vagy, magyarázd már el, hogyha itthon olyan jó ez a sok indított szülés meg császár és istenkirály a szülészét, miért rosszabbak a statisztikáink anya-es csecsemőhalandóság olyan helyeknél, ahol otthonszülés van meg hagynak magadtól megszülni? Diplomás orvos vagyok, és mindezek klinikán történtek velem. Ja, és GDM-es voltam ( nem egyeztem bele az indításba, jogom van) tökéletes vércukor kontrollal, 12. héttől diétáztam a 2. terhelésemen ( 24. hét ) a 60 perces vércukrom már 5,2 mmol/l volt a 2 órás visszament a kiindulásra, végig mértem a cukrom, tökéletes volt. Persze, hogy nem engedtem,hogy indítsanak csak, mert GDM... úgyse lett nagy gyerek, ha 1 héttel hamarabb jön 3 kg alatti lett volna. Másoknak elvileg negatív OGTT-vel szerintem sokkal rosszabb vércukraik vannak. Ja, a GDM is miattam derült ki, mert csináltattam saját magamnak egy OGTT-t előtte. Minden szülésnél egyéni mérlegelés kellene legyen, nem az, hogy, ja, mi 40. héten indítunk,mert mi így szoktuk, 2 utcával arréb meg csak 41. héten... érthetetlen ez számomra és szégyenletesnek tartom a magyar szülészetet és a felmérésekből jön is vissza a sok elégedetlenség.. Mert szüljél te oxitocinnal indítva brutális fájdalmakkal, szivhangesés miatt fenekedig érő gátmetszéssel..én köszönöm szépen gátvédelemmel, pár óra alatt. Ha hagytam volna az indítás lett volna egy 3 kg alatti újszülöttem meg szülési traumám. Az a baj, hogy te is az a típus vagy, aki hülyének nézi a szülő nőt, meg az összes beteget.

Szóval nyisd fel a szemed és nézd a statisztikákat!

2020. okt. 25. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ja, és egyszer pont egy idősebb doki volt,aki meg megtapogatta bennem Leopolddal a gyereket és azt mondta, hogy jajj, dehogy van ez 4 kg fölött... Én ugyanezt magyaráztam végig mindenkinek... Amúgy te is pont, hogy általánosítasz a saját tapasztalataid alapján, csak azért,mert te meghaltál volna. Na én meg nem haltam volna, csak elcseszték volna a szülésemet meg a gátvédelememet. És semmilyen szakmai ajánlás se hazai, se nemzetközi nem írja, hogy indítani kell a szülést 42. hétig, egyéni mérlegelés van!!!!!
2020. okt. 25. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!