Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előtt álló 39-40 hetes...

Szülés előtt álló 39-40 hetes kismamák! Van már valami előjel nálatok?

Figyelt kérdés

Ma töltöttem be a 39.hetet. Első babám lesz, így nem tudom még milyen amikor beindul a szülés. Egy hete folyamatosan feszít a szeméremcsontom, gondolom a baba feje jön lejjebb és illeszkedik be lassan.

Két napja viszont nagyon faj a hasam lent, 90%ban akkor amikor a baba mozog, matat valamit alul. Olyan az érzés mintha a méhszájamat piszkálná. Fent nem faj amikor a fenekét vagy a lábát kinyomja.

Van nektek ilyen érzés?



2020. okt. 8. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyan még csak 35 hetes terhes vagyok, de már túl vagyok egy szülésen. Hullámokban visszatérő görccsel indult, ami sehogy sem akart abbamaradni és ahogy erősödött már a hüvelyemben is éreztem...mint amikor erősen nyomja valami a méhszájat. Később már úgy görcsölt, hogy összeszorított szemmel felemeltem a popómat a székről vagy az ágyról...nem mintha használt volna 😂. Szóval nyugi...észre fogod venni.
2020. okt. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olyan az érzés mintha a méhszájamat piszkálná - nyilik a mehszajad.
2020. okt. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is aggódva kérdeztem a szülésznőt, megnyugtatott hogy észre fogom venni a fájásokat, és megmondta, hogy hány percesnél induljunk kórházba.

Amúgy feszítést, szurkáláást én is érzek, meg néha kicsi gorcs van, de ez még nagyon nem az.

36. hét

2020. okt. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40+4, és 2 ujjnyira nyitva is vagyok, de fájások nem akarnak jönni, a kisfiam szép komótosan halad :) Keményedéseket érzek, elég rendszertelenül, és nehéz már a séta, nagyon jó helyen van a feje, és szörnyen húzza, valamint már ideget is nyom, az egyik lábam elégé fáj emiatt. Azért ma több órát sétáltam, hátha. De még nem történt áttörés. A nyákdugó már 3 héttel ezelőtt elment.
2020. okt. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem kizárt hogy elkezdett nyilni a méhszáj ezek szerint 😁😁

Ma egyre többször fáj. De nem konkrétan összehúzódásnak mondanám. Amikor pl felállok akkor fáj kb 10 mp-ig, aztán elmúlik.

Na de valami biztos készül odabent 🥰

A szülésznővel holnap találkozok, úgyhogy még nem lettem kiokositva.

Azt remelem hogy nem hordom túl 😃😃

Kitartás mindenkinek!

2020. okt. 8. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!