Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akkor most hogy van a doki...

Akkor most hogy van a doki fogadás és a hálapénz ha jövő évtől büntetni fogják a hálapénzezést? Babát várok és nem tudom most mit tegyek

Figyelt kérdés

Nem tudom ha így egyáltalán fog-e vállalni a doki?

azt sem tudom ha elvállal akkor majd mennyit adjak,

és hogyan adjak hogy ne legyen belőlle baj?


Vagy inkább szülésznőt fogadjak? De senkit sem ismerek, első szülés.


Sajnos már műtöttek 1x (lábtöréssel) ahol nagyon csúnyán viselkedtek velem az ápolónők mert nem adtam borítékokat a zsebükbe, nem tudtam hogy kell, nagyon fiatal -25-voltam , de most szeretném ha kedvesek lennének velem.


Akkor jövő évtől mi a helyes hozzáállás a doki fogadással és hálapénzel kapcsolatban?



2020. okt. 12. 10:44
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
91%

Egyelőre úgy tűnik, hogy a nőgyógyászatot külön veszik, mivel a fogadott dokizás esetükben nem klasszikus hálapénz, hanem egy nagyon erős privát orvosra való igény. Szerintem annyira erős a lobbiérdek mögöttük, hogy ezt a részt át is fogják verni, és kiveszik a hálapénztilalom alól.


Ha azonban valamilyen csoda folytán ennek nem lesz meg a törvényi háttere, akkor nem nagyon fogsz tudni fogadni senkit, mert büntetik az orvost és a pácienst egyaránt. Szerintem elég lesz egy-két példastatuálás, és nem nagoyn fogja kockáztatni senki a szabadságát és/vagy a működési engedélyét. Ettől magánrendelésre egészen biztos mehetsz.

2020. okt. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem a csecsemosok akkor is bunkók ha minden nap adsz nekik penzt.

Amúgy az én gyerekeim ügyeletes nel szulettek. A szülés alatt kb nem izgatott h ki milyen kedves mert el voltam foglalva azzal hogy tullegyunk a dolgon.

Utána meg jó esetben akármelyik maganrendelesre elmehetsz a kontrollra. Én így tettem.

2020. okt. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
86%
Magánkórházakban is megoldott a dolog teljesen legálisan, szerintem ha kis esze is van azoknak az orvosoknak, akiknek van magánrendelése, akkor kiírják a szokásos árlista mellé, hogy mennyiért vállalják a szüléslevezetést, és akkor a magánpraxis részeként ugyanúgy kiszámlázzák, mint bármelyik nőgyógyászati vizsgálatot. A fű alatti borítékozós sunyiskodást (is) akarják eltörölni ezzel a törvénytervezettel (részletekbe most ne menjünk bele), teljesen normális, leadózott keretek között biztos nem fogják tiltani továbbra sem.
2020. okt. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
94%

Ha most vagy terhes, fogadd meg most a dokit, szülésznőt (=jelzed, hogy náluk szeretnél szülni majdan). Szülésznőt fog ajánlani a doki, hogy kivel szeret dolgozni, ha rákérdezel.


Ha időközben változik a szabályozás, fognak úgyis szólni, hogy nem lehet, ügyeletes szülésre készülj.

Egyébként most is tudnék mondani olyan kórházat/várost, ahol nem fogadhatóak fel a dokik, pontosan azért, hogy ne menjen a munkájuk és odafigyelésük rovására, hogy munkaidőn kívül rohangálnak a kismamákhoz. Mégis sok elégedett véleményt hallottam vissza babás ismerősöktől erről a szituról is.

2020. okt. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
91%

Velem nem voltak bunkók a csecsemősök, pedig olyan kórházban szültem, ahol (szintén) legendásan tahók állítólag. Nem nyaltak körbe, az igaz, meg a sarkukban kellett lenni ha problémám volt, de ha emberként szóltam hozzájuk, úgy is válaszoltak.


Ügyeletben szültem, velem a szülésznő tündér volt, és az orvos is nagyon korrekt volt, jó szakmai döntéseket hozott. Igaz, ő sem nyalt körbe, de nem is piszkált feleslegesen, a cél egy beavatkozásmentes szülés volt, és majdnem teljes mértékben sikerült is.

2020. okt. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
63%

3-as de akkor az állam is szamlazza ki az orvosnak a maganbetegere fordított állami infrastruktura-hasznalatot. Én se tarthatók fizetős tanfolyamot a kórház konferencia termet ingyen használva.

Bocs kérdező az off-ert de utálom a penzehes nőgyógyász bandat. Mert ugyanaz dolgozik ám ügyeletben is ...

2020. okt. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 Derjaderja ***** válasza:
71%
3. Persze, de akkor a magánrendelésén kell levezesse a szülést.
2020. okt. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
92%

Kórházi belső infó, hogy úgy tervezik, nem adhatsz közvetlenül az orvosnak, hanem attól függően, az orvos mennyi időt töltött bent veled munkaidőn kívül, lesz egy óradíj, ami az orvos egy órára eső bruttó bére. Ezt a kórház kiszámlázza a szülőnek, majd számfejtik és megkapja az orvos havonta.

Munkaidejében, ügyeleti dejében történő szüléslevezetésért nem lehet majd fizetni.

2020. okt. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
6-os, biztos forrásból tudom, hogy erre most is van gyakorlat. Legalábbis nálunk. A nem fű alatt borítékozó orvosok (azaz azok akiknek tényleges magánprakisa van) fizetnek a kórházi infrastruktúráért.
2020. okt. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
68%

Elvileg találnak rá valami kiskaput valahol olvastam.

Mondjuk nálam is kicsit érdekes volt a helyzet. Leírom az én tapasztalatomat is. Az első gyereknél nem volt orvosom ügyletben szültem egy vidéki kórházban. Rettentő bunkó volt mindenki így úgy döntöttem a másodiknál elkerülöm inkább azt a kórházat nagyívben. A Sote-n szültem egy hónapja. Fogadtam dokit is. Minden hónapban egyszer voltam nála a klinikán. Majd utóbb kiderült, hogy ott nem kérhetett volna pénzt tőlem csak ha a magánpraxisában fogad. Mindegy úgy voltam vele, hogy nem variálok az utolsó hónapban már. Így közel 400000-ben volt a baba. Kicsit dühítő volt éjfélkor bevittek a kórházba hívták a dokimat, hogy 2 ujjnyira kitágultam fáradjon be hozzám. Hajnali 5-kor még a színét sem láttam. Megint telefonáltak neki, hogy jöjjön be mert nem akarok tágulni döntse el, hogy mi legyen ők nem hoznak semmilyen döntést hiszen van orvosom. Reggel fél nyolckor már a párom hívta fel, hogy mért nincs benn nálam, hiszen már kb 250000-t otthagytunk nála. Nagy nehezen megérkezett. Semmit nem tágultam. Bekötötték az oxitocint. Semmit nem segített csak fájt a hasam. Már sírva kértem, hogy akkor legyen már valami. Beakarta adatni az EDA-t mert császárra készült. Na mondanom se kell se EDA se császár nem volt mert az aneszteziológus benn volt a műtőben épp 2 császára is volt. Inkább megemelték az oxit. Mire a tolófájásokra került sor sehol nem volt két szülésznő volt velem. Csak az utolsó pár nyomásnál volt ott és összevart. Másnap jött hozzám, hogy megnyugodtam-e. Odaadtam neki a pénzét. Többet nem akarom látni az biztos.

Nekem egyik szülés sem volt"jó" élmény se orvossal se nélküle.

2020. okt. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!