Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akkor most hogy van a doki...

Akkor most hogy van a doki fogadás és a hálapénz ha jövő évtől büntetni fogják a hálapénzezést? Babát várok és nem tudom most mit tegyek

Figyelt kérdés

Nem tudom ha így egyáltalán fog-e vállalni a doki?

azt sem tudom ha elvállal akkor majd mennyit adjak,

és hogyan adjak hogy ne legyen belőlle baj?


Vagy inkább szülésznőt fogadjak? De senkit sem ismerek, első szülés.


Sajnos már műtöttek 1x (lábtöréssel) ahol nagyon csúnyán viselkedtek velem az ápolónők mert nem adtam borítékokat a zsebükbe, nem tudtam hogy kell, nagyon fiatal -25-voltam , de most szeretném ha kedvesek lennének velem.


Akkor jövő évtől mi a helyes hozzáállás a doki fogadással és hálapénzel kapcsolatban?



2020. okt. 12. 10:44
1 2 3 4
 31/35 Derjaderja ***** válasza:
46%

29. Mivel orvosfogadás nem létezik, ezért nincs benne a törvényben.

Egyébkènt egy még súlyosabb kategóriába esik: előre kért hálapénz és hálapénztől függővé tett beavatkozás.

2020. okt. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
59%
Teljesen egyetértek derjaderja hozzászólásával de ezzel együtt akkor legyen mindenhol elérhető a szülési anesztezia mert én azért mentem másik korhazba mert az én teruletemen ilyen nincs. (Nem volt fogadott orvosom, csak odamentem mikor megindult a szülés)
2020. okt. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
67%

A hálapénz sehol nem hálapénz régóta.


A szülészetben ugye jellemzően fekete munkabér, hiszen azt fizeti meg a kismama, hogy az orvos a szabaidejében bejött, vagy kvázi borravaló, ha munkaidőben adja.

Más területeken is ritkán az, sokkal inkább megvesztegetés, hiszen a beteg jobb ellátást vásárol érte. Kisebb kórtermet, rövidebb várakozási időt, stb. Rég elvesztette a valódi hálapénz jelleget, és pont ezért nem fog megszűnni a béremeléssel, csak az ellátás színvonalának növelésével.

2020. okt. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 Derjaderja ***** válasza:
67%
32. Hát persze, lehetne jobb a szülészeti ellátás, mert valóban xar. Legkönnyebben úgy lehetne jó, ha eltünne belőle a hálapénz és az orvosfogadás, mert akkor pl tudnának tanulni a fiatal orvosok, és nem mennének külföldre akiknek nem bírja a gyomruk a korrupciót és a 20 éves szakmai lemaradást.
2020. okt. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
koszi 10es. Miért kellett lwpontozni, na de mindegy koszi h megosztottad torténeted
2020. okt. 13. 12:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!