Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki az első és második babáját...

Aki az első és második babáját is császárral szülte volt különbség a kettő között?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Az elsővel 13 órát vajúdtam, nem tágultam ki teljesen, és úgy indult be, hogy elfolyt a magzatvíz. Szó szerint nem bírtam megszülni. A másodiknál már fel voltam készülve lelkileg az eshetőségre, kb 6 óra nem túl intenzív vajúdás után döntöttünk úgy a dokival, hogy műtét. A magzatvíz nem folyt, így nekem nagyon fájt a vajúdás alatt ahogy nézte mennyire tágultam már ki- be is hisztiztem. A második baba fejkörmérete 1 cm-rel nagyobb is volt mint a nagyé, tehát valószínű őt sem tudtam volna megszülni. ÉS mivel rövidebb volt a vajúdás a szervezetem nem terhelődött le annyira, sokkal hamarabb gyógyultam fel, már a kórházban ülve szoptattam, itthon pedig már a másodig héten emelgettem 14 kg-os nagyfiamatés semmi bajom nem lett, a vérzésem is kevesebb volt, hamarabb elmúlt. Igaz, még mindig érzem a belső varrást és gyengén fáj is, de sokkal könnyebb volt minden a másodiknál. ÉS a másodig varrás is szebb lett mint az első... Most 2 hós a kicsi.
2011. ápr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindkettő nagyon pozitív élmény volt(programozott,méh nagy-műtét miatt)Mindkettőt jól viseltem,a másodiknál kevésbé izgultam,már tudtam milyen.A másodikat "gyorsabbnak" éreztem,és kb 5-10 percel rövidebb is volt.Az első felállás ugyan olyan keserves,de mivel az érzést már ismered és tényleg tudod hogy egyre könnyebb,nem olyan ijesztő.Második nap egyenesen közlekedtem,erősebb voltam mint az elsőnél,igaz akkor vashiányom volt,reszketett a lábam a saját súlyom alatt.Az elsőnél soros öltésem volt(egy vonal)a másodiknál öltések(abból is már csak egy vékony vonal látszik).Más különbség nem volt azt hiszem.Egy 2,5 éves és egy 5hónapos kisfiúk anyukája
2011. ápr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első sürgősségi volt a 36. hétben Toxémia miatt,altattak.

A műtét így ,,kimaradt,,a fájdalom pedig eltörpült a kemény tények mellett,hogy nem biztos hogy megmarad a Kislányunk....így aztán első császár-szülésem nagyon negatív érzelmeket hagyott bennem.

Jött a második,programozott volt,szintén Toxémia miatt de már a 38. hétben.Érzéstelenítve voltam...egy darabig!! Amíg el nem ment a zsibbasztó hatása kb. a műtét felénél. :O Nem kívánom senkinek amit átéltem! Gyorsan be is altattak.A Fiunk egészségesen jött a világra,nem kellett heteket bent lennünk,ez így szép is lett volna..ha az a műtéti baki ne lett volna.Így aztán,most a 3. császár előtt 3-4 héttel kellő kép teli a gatya!!!! Vacillálok mi legyen.Kérjek altatást? És ne én legyek az első aki hallja felsírni a Kisfiunkat? :( Vagy kockáztassak? Éljem át megint azt az iszonyatos fájdalmat,és traumát? :( Mert hogy ugye senki nem garantálja,hogy nem-e megint így járok.Még nem döntöttem...

2011. ápr. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kedves harmadik!Vállald be,itt az ideje egy pozitív császárnak!Ilyen fatális,szélsőséges esetek nagyon ritkák ami veled történt,kizárt hogy újra megtörténjen!Azt hogy félsz abszolút megértem én is féltem pedig pozitív élményeim vannak!Szomorú hogy ennyire máshogy is alakulhat.Sok sikert mindenkinek aki ez előtt áll,és optimizmus!Második válaszoló voltam
2011. ápr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Köszi a biztatást! :) Szóval azt mondod kicsi rá az esélyem? Hogy megint egy negatív császárom legyen?! Ha Te mondod?! :) Nagyobb a százalék az érzéstelenítő mellett mint az altatónak.Mert azért az csak megviseli a kicsit is...utána még órákig kába vagyok,és sok minden kiesik...ezt nem szeretném.De tényleg rettegek.Valahogy le kell gyűrkőznöm...
2011. ápr. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves harmadik,hirtelen elmúlt az érzéstelenítő hatása vagy fokozatosan?

Én a helyedben nem az altatás választanám,az előttem írónak igaza van.Itt az ideje egy pozitív császárnak is!

2011. ápr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy pillanat alatt kiment belőlem.Egyik percben még f@sza volt minden, a másikban meg jött a fájdalom.Elkezdtem jajgatni,megkérdezték,hogy fájdalmat érzek? Bólogattam meg bőgtem mint egy szaros gyerek,és jött a maszk..alvás.

Amikor ébresztettek még ugye a műtőben,az a friss műtét utáni erős fájdalom,nah az valami ,,fantasztikus,, volt.

A férjem kint a folyosón csak pislogott ijedten,hogy most miért sírok...?? Levittek a szobámba,ott még csináltak egy tesztet,vajon igazat mondok-e.Megkértek,hogy amikor tesz át a műtős fiú,húzzam már fel a lábaimat,erre én felhúztam.Ha ugye el lettem volna zsibbadva kvázi rohadtul nem tudtam volna megmoccanni. :( Csak összenéztek,és kiviharoztak a szobából.Jött egy nővér,mondtam neki,azonnal szúrjon belém fájdalom csillapítót,mert beledöglök.

2011. ápr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez szörnyű lehetett,nagyon sajnálom! Nem csodálom ,hogy ennyire félsz!
2011. ápr. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!