Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Segítsünk dönteni annak, aki...

Segítsünk dönteni annak, aki még előtte áll és bizonytalan? Leírnád h vbac v császáros szülésednek milyen pozitív vagy negatìv következményei lettek?

Figyelt kérdés

Kezdem én.


Császár: hamar megvolt, tudomasom szerint nincs szovodmeny, a heg helye 9 evvel kesobb is erzekeny, keloidosan gyogyult. Kis hájcsík a heg felett ami hasizomgyakorlatokkal sem igazan eltuntetheto, ott nincs izom gondolom. Gyermekkel erzelmi kotodes nehezen ment, nem volt aranyora es hetvegi szules miatt majdnem 24ora mulva kaptam meg.


Sima: sikerelmeny, onbizalomnovelo, magamba vetett hit megerosodott, apukaval kozos elmeny, aranyora, azonnali kotodes, szules utantol rogton velem lehettek (2vbac).Sokkal nagyobb fajdalom volt, ami rogton elmult utana. Gatmetszes, repedes faj napokig, mozgas viszont konnyebb.


2020. okt. 25. 02:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Off:hasizmozással nem is lehet zsírt eltűntetni.

On: sürgősségi császár, rossz élmény, de heg 4 hónappal később már nem érzékeny, nem is látszik. Komplikáció miatt aranyóra apával volt, érzelmi kötődés simán ment, szoptatás is könnyen ment, de 5 nap kellett hogy belövelljen a tej. Babám azonnal megkaptam, rooming in volt.

Programcsászár, komplikáció mentes, mellkasomon volt a kicsi ameddig összevarrtak, kötődés, szoptatás rendben, heg 6 hónapig fájt, nincs zsír felette. Mozgás 1 hétig volt nehéz, meg felállni az ágyból. Szintén rooming in volt.

Nem kell ezt a vbacot erőltetni,reklámozni folyton. Barátnőm császár után szült simán, heg is csúnyán gyógyult, alul meg szétrepedt (a székletet is alig tudja visszatartani), szóval duplán szívott.

2020. okt. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

1 Császár:nagyon nagy megkönnyebbülés ,gyors felépülés minimális fájdalom.A babámmal együtt tudtunk lenni .Elvitték megfürdették és hozták ,apuka is ott volt.

2 Választott császár.Nagyon megszenvedtem ,szörnyen fájt ,nehezen gyógyult alig bírtam felkelni az első héten.Lelkileg mindig bennem lesz mi lett volna ha megpróbálom.A fiúkon nem veszek észre semmit ,mert őt is rendbe tették és hozták a megfigyelőbe hozzám.Viszont én úgy érzem ,hogy annyira nem visel meg mint sok nőt. Igen én császárral szültem,igen a másodikat választottam ,mert az elsővel vajúdni hagytak 3napot ,tágítottak kézzel az akaratom ellenére és sok megalázó helyzetbe kerültem. Az a lényeg,hogy van 2 egészséges gyerekem.

2020. okt. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Én csak hüvelyi úton szültem, ettől függetlenül nem tudtam kapcsolódni a babámmal 1 hónapig. Elláttam, csináltam a dolgom, de nem éreztem, hogy az én kisbabám és hogy milyen jó.. Pedig nagyon szép szülés volt, trauma nélkül aranyórával, mellrekúszással.

Nem repedtem,kis metszés 2 öltés volt,de a szex 6 hónapig nem ment. Inkontinencia nem volt. Császáros + VBAC-os barátnőm mesélte,hogy császár után neki 4 hónap kellett,hogy ne fájjon a szex, a VBAC után 6 hét.

2020. okt. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Vajon akkor is ilyen lassan kotodne néhány csaszaros nő a gyerekehez, ha nem csinálna néhány női magazin meg kisbabas fórum ekkora ügyet ebből az egészből?

A sürgősségi császár azért megértem hogy trauma mert ott valami veszély forog fenn kiszámíthatatlanul.

De a szülés olyan icipici rövid lényegtelen dolog nekem, a gyerekekkel együtt töltött sok idő mellett, az ELET hossza mellett, hogy gondolni se igazán szoktam ra.

2020. okt. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Császáros szülésem: sikerélmény, önbizalomnövelő, magamba vetett hit megerősödött, apukával közös élmény, azonnali kötődés, szülés után nagyon hamar ideadták és végig velem volt. Óriási fájdalom, ami lassan, napok alatt enyhült, majd hetek alatt múlt el.
2020. okt. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Vaginal Birth After Cesarean...na neeee miert nem adtatok neki valami magyar roviditest vagy mozaikszot.


Sima szuleseim voltak.meg koraszuleskor ikrekkel is.

Bar inkabb csaszar lett volna, talan jobbak lettek volna az eleteselyeik.


Csaszar utan is lehet ujra szulni, de olyan doki kell es olyan muszeres hatter, ahol eszreveszik, ha netan a belso heg szetnyilna es eletmento csaszarra lenne szukseg. Sajnos a magyar eu nem all a helyzet magaslatan, konnyen felremehetznek a dolgok, akkor is ha valaki egy komplikaciomentes varandossagbol fut neki a szulesnek es elsore minden okesnak tunik.


Csaszar utan olyan ragaszkodjon sima szuleshez, aki elotte rendesen felkeszul fizikailag ra, de lelekben meg arra, hogy menetkozben megis kiderul nem fog menni vagy nem engedi tovabb a doki ...

2020. okt. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Offolok: hagyjuk már ezt a kötődős baromságot. Természetes úton szültem, mégis több nap volt, hogy kialakuljon. Marhára nem ettől függ, sokkal inkább attól milyen típusú az anya.
2020. okt. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Tessék sok értelme nincs ha lepontozzak azt aki megírja hogy a kötődés nem a szülésen múlik !!! Meg lepontozzák azt aki leírja hogy jó volt a császár ! Csak Magyarországon csinálnak ebből meg a szoptatásból ügyet !

SZ-Á-N-A-L-M-A-S.

2020. okt. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
8as,igen,most minden ez az újhullámos szüljünk természetesen bármi áron marhaság van, meg szoptass minimum 3 éves korig, ha ez nincs akkor elromlott a kötődés stb stb. Az meg egyenesen hősnek érzi magát, aki császár után hüvelyi úton szült. Én annak örülök, hogy van 2 egészséges gyerekem és fel tudom nevelni őket mert mindegyikünk túlélte. Manapság pedig minden a kötődés rovására megy, bármit teszel.
2020. okt. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%

8-as hát nagyon. De hat nem ez az egyetlen, amiben le vagyunk maradva a nyugattól.

Aki akar szüljön vbac. De a kérdés az volt, segítsünk dönteni. Nem az, hogy beszéljünk rá mindenkit. Ha segítsünk dönteni az úgy korrekt, ha akinek csaszarja volt és nem kötődött tudja, hogy ez hüvelyi szülésnél sem törvényszerű. És ott is szamos komplikáció lehet a hüvely/hólyag süllyedéstől a végbélsérven át az inkontinenciaig. Ott is lehet repedni tokatol bokáig és stoppolhatnak napestig (teszem hozza itt nem is hat általában az erzestelenito rendesen így érzed is) és azoknak a varratoknak is gyógyulni kell.

Most akkor döntsük el. Fikázni akarjuk a császárt? Vagy miről szól a kérdés? Mert akkor át kene fogalmazni.

2020. okt. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!