Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vércsoportom A, RH negatív....

Vércsoportom A, RH negatív. Az ellenanyagszűrésem sajnos pozitív lett. Ez tulajdonképen most mit jelent? Milyen következményekkel járhat rám és a babára nézve?

Figyelt kérdés
Ez az első terhességem. A férjem vércsoportját nem tudom. A leleten az áll, hogy Enzim közegű pánantitest és 5 hét múlva menjek vissza kontrollra. Kell aggódni???
2009. aug. 28. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, de én úgy tudom, hogy első babánál semmi gond... és talán kapsz majd valami injekciót, hogy a következőnél is minden rendben legyen.. nem hiszem, hogy kell aggódnod, biztos mindenről idejében tájékoztatnak.
2009. aug. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Az én vorcsoportom is ez, nekem is volt ellenanyag szűrés de hála Istennek negatív lett. A doki annyit mondott hogy amikor a baba születik, megnézik a vércsoportját és ha más mint az enyém akkor kell kapjak egy injekciót. Anyukám 3 gyereket szült ugyanezzel a vércsoportal, de minhárman anyukám vércsoportját örököltük, Ő mégis kapott injekciót szülés után.

Én úgy tudom első terhességnél még nem számít, a második miatt adják az injekciót.


Üdv,

39h km

2009. aug. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Olvasd el a válaszokat a tegnapelötti hasonló kérdésre "

Írjátok nekem le hogy hogyan működik az összeférhetetlenség vércsoportok miatt. Van már egy kisfiam ő 0negatív, a párom A+ és én pedig A-. Szülésnél nem kaptam injekciót ellenanyag miatt. Van okom aggodni?

"

Az hogy van ellenanyag, az egy dolog? De mmilyen jellegü ellenanyag? Rh vércsoporttal kapcsolatos, vagy vmi más tipusú ellenanyag? Kaptál vérátömlesztést korábban? Vagy kerülhettél kapcsolatba Rh+os vérrel valahogy? Volt esetleg vetélésed, amikor nem kaptál utána szurit? Ha ezekre mindre nem a válasz, akkor nem valószínü, hogy aggódnod kéne...

2009. aug. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem olyan hanyag a magyar egészségügy, hogy emiatt aggódnod kellene.


ha a véred RH negatív, és még nem kerültél kapcsolatba R pozitív vérrel (korábbi vetélés, abortusz, gyerekkorban "vérszerződés"), akkor még nincs a vérdeben ellenanyag az RH pozitív vérrel szemben.


ha a babád RH negatív, akkor nem is lesz.


Ha a babád RH pozitív, akkor szülés után kapni fogsz egy szurit, ami meg fogja védeni a következő babádat, ha az is RH pozitív lesz, az ellenagyanoktól. Ez rutineljárás, nem fogják kihagyni feledékenységből.

2009. aug. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is AB negatív vagyok, de szerencsére negatív az ellenanyag termelésem. Nekem azt mondta a doki vigyázni kell vele, ezért is vizsgálják.

Találtam egy másik oldalt ahol egy doki válaszolt:

Kérdés:

30 éves Rh negatív anya vagyok. Egy egészséges másfél éves Rh pozitív kisfiam van, és 15. hetes terhes vagyok egy valószínűleg szintén pozitív magzattal. Már az első terhességem során is ellenanyag termelődött a véremben. A szülés után megkaptam az anti-D-t, azonban a jelenlegi terhességem alatt folyamatosan emelkedik a vérem ellenanyag koncentrációja, ami rendkívül nyugtalanít.

Válasz:

Kezdjük a rosszabb lehetőséggel. Ha az ellenanyagok szintje tovább emelkedik, akkor lehetséges, hogy a babánál komoly károsodás alakul ki, amely esetleg elhalásához is vezethet. Ennek jelei ultrahang vizsgálattal követhetők, illetve az ellenanyag szinteket kell ellenőrizni. Ezen túlmenően a magzatvíz vizsgálata adhat pontosabb eredményt. Ha ez a rosszabb lefolyás alakul ki, akkor elvben segíthetünk a babán a méhen belül adott vérátömlesztéssel, bár ez nem

rutinszerűen alkalmazott módszer. A szerencsés lefolyása a dolognak az lehet, hogy az ellenanyag nem emelkedik olyan szintig, ami a babát komolyan károsítaná, ez esetben csak nagyon szoros ellenőrzés szükséges. Az javasolnám azért, hogy tekintettel arra, hogy a kép tényleg rosszabbra is fordulhat, lehetőleg valamelyik egyetemi klinikát keresse fel terhességével.

Dr. Ács Nándor

2009. aug. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!