Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmasszázs olaj használata...

Gátmasszázs olaj használata ajánlott?

Figyelt kérdés

Utánaolvastam, de nem is az, hogy megrémisztett, de azért kikerekedett a szemem az alábbi leíráson:

"Hogyan végezzem a gátmasszázst?


Mindenek előtt alaposan mosd meg a kezed, és figyelj arra, hogy a körmöd ne legyen hosszú, nehogy megkarmold magad. Helyezkedj el kényelmesen (háton fekve a térded húzd fel, álló helyzetben az egyik lábad emeld meg, tedd rá valamire). Síkosítsd be az ujjadat és a gát területét. A masszírozandó terület a hüvelybemenet és a végbélnyílás közötti rész. Helyezd a hüvelykujjadat a hüvelybe, és U alakú mozdulatokkal próbáld lefelé nyújtani lassan, közben a hüvely peremét enyhén masszírozgasd. Nem kellemes érzés, de ez a fajta masszázs nem is az élvezetet szolgálja. Ismételd a mozdulatsort egymás után többször, egyre erősödve, a hüvelybemenetet egyre inkább a végbél felé, és oldalra eltolva. Ha hüvelykujjal nehezen éred el a területet, használd a mutató vagy középső ujjadat, esetleg kérd meg kedvesedet, hogy segítsen. Akkor csinálod jól, ha a lefelé történő nyomások alkalmával égető, feszítő érzést tapasztalsz. Ekkor nem szabad abbahagyni, hanem a tolás megtartásával a hüvelyperemet tovább kell masszírozni, amíg az égető érzés el nem múlik. A rendszeres masszírozás, nyújtás alkalmával megtapasztalod, hogy viszonylag rövid idő alatt a hüvely mérete 4-5 ujjnyira is tágítható, ami kb. fele akkora, mint a babóca buksija. Ha már ettől nagyobb tágulást érünk el, akkor elég csak kétnaponta folytatni az alkalmanként maximum 10 perces műveletet, fenntartva ezzel a hüvely rugalmasságát."


Ajánljátok ti ezt a procedúrát?

34 hkm



2020. nov. 2. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jézus ezt hol olvastad? A vérbőség miatt kell masszírozni, javul a szövetek vérellátása, rugalmassága. Húzogatni, tágítani, fájdalmat okozni NEM SZABAD!! Ajánlom a masszázs mellé a gáttornát is, nekem 4 kg-s fiam született sérülés nélkül masszázs és torna segítségével. Még persze ügyes volt a szülésznő és támogató.
2020. nov. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

[link]


Ezen az oldalon olvastam. Kamu?


Ha ezt nem ajánljátok, akkor mikortól érdemes elkezdeni masszírozni, és milyen technikával? Simán csak körözni rajta esetleg, ahogy a striáimat is kenegetem Bio oil-lal?

2020. nov. 2. 12:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem szakmai.. nem szabad húzogatni, tágítani,butaság.. Én fürdés után pár csepp oláknál körkörösen masszíroztam 2-3 ujjal kb. 5-10 percig. Már elkezdheted nyugodtan. Fájdalmat ne okozz magadnak semmiképp!
2020. nov. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a szülésznő a 35. héttől ajánlotta, 3 percig, 2 ujjal, 4-5 cm mélységig, olajjal.
2020. nov. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oké, most akkor kicsit beljebb is kell haladni a masszírozással, ahogy a 4-es írta, vagy kívülről is elég?
2020. nov. 2. 13:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a masszírozàson múlik a gàtvèdelem. A női test ùgy fejlődött ki, hogy tudjon szülni-ha hagyjàk. Sokkal inkàbb a kòrhàzi szemelyzet türelmèn, hozzàèrtèsèn múlik. Sose kenegettem magam semmivel, mègis megùsztam repedès nèlkül.
2020. nov. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Megvettem a Weleda gátmasszázs olajat és abban is valami ilyesmi volt írva a mellékelt útmutatón. Kerek szemekkel néztem, hogy mi vaaaan 😃 Ki sem bontottam végül annyira elrettentett, ennek ellenére gátvédelemmel szültem végül, nem lett sérülésem.
2020. nov. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!