Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Készüljek hálapénzzel?

Készüljek hálapénzzel?

Figyelt kérdés

Ezen vacillálok..

Férjem nem adna..

Igazából nekem tök mindegy, jobb lenne, ha nem kéne arra is kiszórni a pénzt, ráadásul kevéssel nem érik be, úgy tudom a nagyon minimum a 100ezer Ft.

Magánba járok a vizsgálatokra, az alkalmanként 15ezer Ft. Akihez járok, ő a kórházban a főorvos. Nincs kizárva, hogy a nagy napon épp ő lesz bent. Még a nyáron szólt, hogy ő nem vállal szülést, mármint fogadni nem lehet...meg amúgy egyébként sem, nem? Nem tudom.

Nos, meghozták az új "törvényt" is, hálapénzt adni és elfogadni büntetendő. Folyamatosan emelik a fizetésüket is..

Ezekután is "elvárják" a hálapénzt?

Az én dokimról épp most hallottam egy nyári történetet, hogy szülés után ment látogatni, minden rendben van-e, majd konkrétan közölte, hogy várja őket a Papírokkal a valamelyik szobában.

Én csak azért vacillálok egyébként, mert ha nála szülök, és mivel ő a dokim, és mondjuk nem adnék neki, akkor lehet kellemetlenül érezném magam, amikor újra elkezdek hozzá járni.



2020. nov. 6. 12:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyíltan rákérdeznék. Egyenes beszédből lehet érteni. Ha nemet mond, akkor később nem leszel zavarban. Ha igent, akkor meg megmondja mennyi.
2020. nov. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell adni
2020. nov. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vállal szülést, akkor miért kellene adni?

Nem adnék.

2020. nov. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell adni. Ha ő lesz bent,mint ügyeletes fog ellátni
2020. nov. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tehát, ha nem fogadok orvost, hanem annál szülök, aki épp bent van, akkor nem elvárható?

Gondoltam ajándékcsomagra is (közel lesz a Karácsony is), de azt mondják vagy pénzt vagy semmit.

2020. nov. 6. 12:41
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Nem elvárható. Az ajándékot is hagyd,felesleges.
2020. nov. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Anyukám anno kapott paraszolvenciát néha, millió évvel ezelőtt, és ugyanúgy örült egy kávés ajándékcsomagnak, virágnak. Tény hogy ő nem szülész volt, és nem kapott soha 100ezreket, max 5-10... kérdezz rá.


Anyukám egyik kedvenc betege a néni volt aki a 2 hét alatt míg bent volt, mikor elment a büfébe, vett anyának minden nap egy kávét a sajátja mellé.


Szóval ha normális ember, akkor nem vár el semmit. Aki meg a kicsit nem becsüli, a nagyot nem érdemli.

2020. nov. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Sosem kérdeztem rá, hogy mennyit kell fizetni.

Annyit adsz, amennyit tudsz.

De amúgy ha megmondja mennyi, kérj számlát... :D

2020. nov. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8: :D :D


Köszi mindenkinek!

2020. nov. 6. 12:54
 10/12 anonim ***** válasza:
63%
Férjemet 3 hete műtötték. Szó nélkül zsebre vágta a pénzt a doki. Szerintem nem fog eltűnni a hálapénz
2020. nov. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!