Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A hálapénzzel mi a probléma?

A hálapénzzel mi a probléma?

Figyelt kérdés
2020. okt. 8. 18:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Az hogy már fizetek az egészségügyért a fizetésemből levont eü járulékkal. Ha az kevés, akkor emeljék meg olyan szintre amiből ki lehet gazdálkodni a magasabb béreket. Vagy ha azt akarják én fizessek az orvosnak, akkor ne kelljen fizetnem eü járulékot és odaadom neki azt a pénzt én is személyesen, amit a fizumból vonnak elvileg egészségügyre. Nekem bármelyik jó a kettőből.
2020. okt. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem semmi. Borravalót is ad az ember ha elégedett a szolgáltatással.
2020. okt. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Az a baj, hogy a legtöbb orvos másképp kezeli azt, aki ad, és azt, aki nem ad. És nem mindenki tud adni.

Pl. ha éjszaka berángatják szülni a dokit, aki amúgy nem lenne ügyeletes, szerintem teljesen korrekt a hálapénz. De az már nem, hogy pl. rákos beteg embereket nem látnak el normálisan, mert nem tömködi a dokit zsebét.

2020. okt. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy aki csóró, megdögölhet.
2020. okt. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Kiszámíthatatlan és inkorrekt. És csak az orvos kap aki körülötte dolgozik nem. Pedig a nővérek, a takarító, a karbantartó legalább annyit dolgozik a megmentésemert.


És a mentő sofőrje ? :) Ezek a hálapénzes konstrukció szerint mind szar mihaszna emberek. Pedig.NEM

2020. okt. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

A hálapénz a beavatkozás utáni juttatás olyan formája, ha a beteg akar adni, akkor ad, ha nem akar, akkor nem ad.


Ami a gyakorlatban működik, az az, hogy előre megmondja az orvos, hogy mennyit kér, egyébként sz@rik a fejedre, vagy ellát ugyan, de úgy, hogy abban nincs köszönet (tisztelet a sok-sok kivételnek!).

Az már csak hab a tortán, ha előre kifizeted az ellátást, de nem csinálják meg (ismerős 3 évet várt, hogy azt a műtétet elvégezze az orvos, amiért már perkált több százezer forintot), vagy meghalsz közben (az ismerős a műtét után pár hétre meghalt a kórházban), vagy nem is az végzi el, akinek adtál pénzt...


Ez vele a baj...

2020. okt. 9. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem értem, hogy a hálapénzre miért nem találták már ki, hogy aki adni akar adhasson, de ne az orvosnak, hanem a kórháznak a számlájára. Onnan meg kizárólag a személyzetre és a személyzet körülményeinek javítására költsenek esetleg olyanra, amire a büdzsé nem elegendő. Komolyan ehhez agysebésznek kell lenni?

A sima hálapénzt elítélem, normális bér kell és nulla tolerancia a zsebbe fizetésért. Aki pénzért akár gyógyítani, nyisson magán praxist!

2020. okt. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7es azért merz a korháznak amugyis bármikor adhatsz utalhatsz.

A pénzt ugyis zsebbre tennék nehogy azt hidd azok zsebelnek legtobbszor a legtobbet a korhazi igazgatok stb

2020. okt. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A hálapénzel az a baj ha véletlenul baleseted lesz mint nekem is volt , sosem gondoltam volna.. na akkor kb.csak akkor kedvesek ha mindenkinek adsz boritékot az asszisztenstol kezdve orvosokig. Velem kb.4en bántak csunyán az ápolók kozul a gyogytornászt is beleértve mert nem adtam zsebbre.

Akkor az altató és muto orvosnak is kellett voéna adjak. Csak a muto orvosnak adtam.

És ö is durváskodott amikor a varratot kellett szedni, valszeg keveselte pedig 30ezret biztos adtam ennek 5éve.

Tehát az a baj hogy mindenkinek kell már adni és nemis akar mennyit. Ha nem megtapasztalod

2020. okt. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Egyrészt ez egy adozatlan jövedelem és nem tesz jót a gazdaságnak.

Másrészt félelmet vált ki a betegekbol. Nem azért adják, mert elégedettek, hanem mert félnek, hogy nem fog rendesen foglalkozni vele az orvos, ha nem adja.

Ugyanez van a futároknal is. Azért adja a nagy többség, hogy legközelebb ne kopjenek bele a kajaba. Ez félelem, nem az elégedettség kifejezése.

Nagyon nincs rendben.

Ráadásul nagyon szar helyzetbe allitja azokat, akiknek kevés a jövedelme

Egy egyedülelo kisnyugdijasnak vajra nincs pénzre hónap végén, nemhogy több tíz ezres hálapenzre, ha kórházba kerül. Mégis kifizeti és inkább nem eszik rendesen utána. Az orvos meg gennyesre keresi magát közben.

Szerintem normális fizetesek kellenének, halapenz nélkül

Inkább legyen több a tb, de ne legyen az, hogy többet kell adni egy állami nőgyógyászati rendelőben, mint egy magánban..

2020. okt. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!