Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan küzdjem le,a szüléstől...

Hogyan küzdjem le,a szüléstől való félelem?

Figyelt kérdés
Elég érdekes lesz,már szültem egyszer 6 évvel ezelőtt,viszonylag könnyű szülés volt. Egész nap jósló fájás szerű fajasaim voltak,majd estére indult be a buli. Ott jöttek keményen a fájások, de az orvos meg állapította akkor,hogy 1 órán belül meg lesz a pici. Úgy is volt, kis vajúdás után 17 perc alatt hoztam világra az első babámat! Hozza teszem,egyáltalán nem féltem,most meg be vagyok sz@rva elég rendesen. Lányt várok, az elején nem volt bennem ez,most,hogy tudom már nem sok lehet hátra egyre jobban parázok. Félek a fájdalomtól,félek a beöntéstől,felek attól,hogy valami baj lesz a picivel,hozza teszem sosem volt probléma,a terhesseg alatt vele. Ez csak úgy belém rögzült. Ráadásul pár napja voltam,uh-on és egy héttel kisebbnek látta a doki a babát 34+5-nek látta,de mensi szerint akkor 35+5 voltam,súlyával sem vagyok meg elégedve ( 2360g). Jelenleg 36+1 hetes vagyok
2020. nov. 15. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, ez mennyit segít, de én kicsit úgy próbáltam gondolni rá, mint egy sport megmérettetésre. Nehéz lesz, de erős vagyok, jobban megismerem önmagam és a határaimat. Plusz ez lesz az első közös feladatunk a babával.

De lehet, hogy mindenkit más nyugtat meg. Engem ez nyugtatott.

2020. nov. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez van,hogy nálam is beválik,aztán dob egyet a fejem és ott van megint a rettegés. Közben szeretnék már túl lenni az egészen.
2020. nov. 15. 21:45
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja ,és még van egy dolog,alapjáraton hányás fóbiaval küzdök,gyerek korom óta, azóta egyszer sem hánytam,egyik terhessegemnel sem,közben sem, szülés közbe sem,most felek attól,hogy az is lesz. 😣
2020. nov. 15. 21:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltam a harmadiknál, két könnyű, gyors szülés után. És nekem is hányásfóbiám van. 🙂

Aztán amikor eljött az idő, és elfolyt a vizem, onnantól visszaállt az agyam "feladat-üzemmódba", és ugyanolyan lázán született meg hármasa is, mint a tesók.

Igen, fáj. De nem kibírhatatlan. Most a neheze ugrik be az ember lányának, de amikor már ott vagy rájössz, hogy félni rosszabb, mint szülni.

Beszéld meg a picivel, mit szeretnél. Segítsétek egymást. Működni fog. 🙂

A tested tudja a dolgát, és te is tudni fogod. Fájások között pihenj. Arra gondolj, hogy ez az út, hogy együtt legyetek, nem maradhat odabent.

Hamarosan visszakapod a tested, az is szuper érzés, most nehéz minden, nyűgös is vagy már. Érthető is, teljesen.

Az én hármaskám most 3 hetes, megmásznám bármelyik hegyet, annyi energiám van, és végre nincs pocak, nincs plusz 10 kiló rajtam, és van egy cuki, gyönyörű babám! Ehhez képest szülni, szenvedni pár órát igazán semmi se volt. Amikor előttem állt még mindez, én se így láttam. De utólag nézve félni rosszabb volt.

2020. nov. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Úgy utalom az ilyen : jaj egyáltalán nem fájt, nem volt vészes, túl lehet élni stb kommenteket. Hat jó hogy nem azt írják egyesek hogy élvezték... Én 10 hónapja szültem, és úgy gondolom hogy az emlék idővel elhalvanyul. Pár hónapig azt mondtam soha többé nem szülok, most már kevésbé vészes, mindaddig amíg intenzíven, tudatosan nem gondolok vissza. Mindenkinek más a fajdalomkuszobe, de én például nem tartom magam gyenge nőnek. Sőt!! Se fizikailag, se lelkileg... Első babát szültem, nem igazán féltem. Aznap az első fajasokkal én még felmostam az egész házat, bankban voltam stb... Mondjuk nem kellett volna, mert majdnem össze estem a bevasarlo központban, de azt hittem hogy aznap nem szülok... Rá pár órára mentem csak be a kórházba, a férjem nem volt velem szulesnel, nem akartam hogy ott legyen. Véleményem szerint, ez az utóbbi 10 évben lett divat hogy apának ott kell lennie mert különben egy szar apa és szar férj...


Lényeg a lényeg, kB 6 órán át nagyon keményen vajudtam, és a kitolasi szakasz 40 perc volt. Kisfiam 56 cm és 4 kiló volt.


A fájdalomrol csak annyit, hogy teljesen elfeketedett a szemem előtt, hánytam is annyira fájt, és biztos voltam benne hogy nem élem túl. Ezt a fájdalmat nem lehet szavakba önteni és fogalmam sem volt hogy ilyen mértékű fájdalom egyáltalán létezik. Az egész testem remegett, a fogaim össze koccantak, és csak segítségért kiáltottam. De ha másnak jó volt, meg nem fájt, meg azt hitte hify rosszabb lesz annak igazán örülök... Így, 10 hónappal szülés után, meggondolom hogy lesz - e kisteso....


Persze a szép részét is meg kell említeni, de azt mindenki tudja... Soha nem voltam olyan boldog mint mikor először a kezemben tarthattam a fiamat.


Minden jót, és könnyű szulest kívánok!

2020. nov. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: senki nem állítja, hogy nem fáj. Van, aki egy napig vajúdik, szenved, belehal félig, a vége mégis császár. A másik meg 3-4 óra vajúdás után, aminek igazából csak az utolsó órája fáj igazán, de az sem úgy, mint pl neked, simán megszül háromszor is. (Pl. én.) Van, aki két tolással elintézi a kitolást, van, aki annál a részénél érzi úgy, hogy belehal. (Pl. én.) Sokan nem érzik a gátvágást, más meg ordít, mert mintha nem is érzéstelenítették volna. (Pl. én. Hálistennek csak az elsőnél vágtak.) Van, aki azt se tudja, mi a jóslófájás, más végigszenvedi az utolsó hónapot. Van, aki az egész terhessége alatt egyszer se hány (én háromból egynél sem), más kórházba kerül kiszáradással.

Nem vagyunk egyformák. Sőt, még ugyanannál az anyánál sem ugyanolyan két terhesség, két szülés. Még azt se mondanám, hogy ez a fájdalomtűrő képességen múlik, ugyanis én lazán vajúdtam, de pl egy fogfájástól padlóra tudok kerülni. Nekem az rosszabb.

2020. nov. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos valóban nagyon változó,éppen ezért is tartok annyira. Azt furcsállom csak,hogy mikor az elején voltam a terhessegnek,meg persze tervezett baba volt,ez hogy a fenébe nem jutott az eszembe?! 🤔 Nagyon szerettem volna a fiu után,egy kislányt,szerencsére sikerült is. Második próbálkozásra össze is hoztuk,tehát viszonylag könnyen ment minden. Nem voltam nagyon rosszul egyikkel sem. Jó voltak emelygesek,meg faradékonyság,de nem viselt meg úgy. Szép is volt ez,egészen szeptemberig. 28hetesen mentem méhszáj vizsgálatra a saját orvosomhoz,közölte hogy nyílt a méhszáj,kórház,de azonnal. Onnan haza küldték,mondván,hogy nincs itt semmi baj,de kaptam tüdőérlelőt. Feküdtem mert ezt tanácsolták,majd kis időre rá,kaptam mélyvénás trombozist. Már felszivodott,úgyhogy minden oké. Csak mostmár mindentől is félek..
2020. nov. 16. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!