Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettegek a szüléstől, mit...

Rettegek a szüléstől, mit csináljak?

Figyelt kérdés

26 éces vagyok és mostanában sokat gondolok arra, hogy 1-2 éven belül jó lenne megpróbálkozni a gyerekkel (férj, lakás, stb. van).

Viszont amióta csak az eszemet tudom, mindenki a szülési rémtörténeteivel traktál..belilult kisbabák, őrjítő fájdalmak, kétnapos vajúdás, érzéstelenítés nélküli sürgősségi császár, halál/elvérzés..talán anyámén kívül mindenkié horror volt körülöttem.

Igazából a fájdalomtól nem félek, inkább csak a nagyon brutális dolgoktól (pl. a már említett sürgősségi császár), illetve attól, hogy meg fogok halni közben.

Mindenki írja, hogy ,,fáj, de mindennél jobban megéri, erre gondoltam közben"..de miért ilyen evidens, hogy túléli az ember és ,,meg fogja érni"? Számomra egyáltalán nem az, olyan könnyen meg lehet halni és annyiféle komplikáció lehet.

Persze tudom, ma is a fejemre eshet egy féltégla és bármikor meghalhatok..de számomra ez nagyon veszélyesnek tűnik.

Mit gondoltok erről, illetve mit csináljak? Érdemes terhes felkészítésre mennem úgy, hogy még csak gondolatban tervezem a gyereket? (Pszichológushoz anyagi megfontolásból nem szeretnék ezzel a problémával menni, mert amúgy ezen kívül minden rendben van.)

A válaszokat előre is köszi!



2018. jún. 25. 09:06
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
* éves :)
2018. jún. 25. 09:08
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Ha szeretnél gyereket akkor a szülést sajnos nem tudod elkerülni. Én is szívesen lemondtam volna ha tehetem de sajnos kötelező a részvétel. :) Amit biztos sokan elmondtak a szüléssel kapcsolatban hogy amikor megszületik a baba bármilyen úton-módon és a kezedben tarthatod ahhoz kevés fogható dolog van a világon. 4 hete szültem még egészen friss az élmény. Nekem is nehéz volt, hosszú és pokolian fájdalmas volt de őszintén szólva ez már csak így kimondva van meg és bármikor újra és újra végigcsinálnám ha ránézek a fiamra aki a kezemben alszik éppen. :) Ne félj, manapság már szinte bármi adódik arra van orvosi megoldás. Ha ez megnyugtat akkor járj szülésfelkészítőre és én ajánlom hogy akár több kórházéra is és mérd fel a terepet. Egy jó orvos&szülésznő akikben bízol nagyban megkönnyítheti a dolgot. :)
2018. jún. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
A mai tudomány mellett itthon már alacsony a baba és az anya halálozási száma,de persze ezek akkora hírértékű dolgok,hogy szinte minden ilyen címlapra kerül,közben meg hány probléma mentes szülés megy végbe,de persze ezek nem kapnak viszhangot.Persze benne van a pakliban,de kicsi az esélye ennek.Tapasztalatból mondom,hogy nem fogsz azon agyalni szülés közben,hogy meghalunk.Annyira zajlanak ott az események,hogy nem lesz ilyenre kapacitásod.Fájni faj persze,de ez egyéni,kinek mennyire,mert nem vagyunk egyformák,ahogy a fájdalomküszöbünk sem az.Az anyák hajlamosak kiszínezni egy kicsit a valóságot,hogy azt éreztessék a másik féllel,mennyire nagy tettet vittek végbe.Nem biztos,hogy minden pontosan úgy történt,ahogy előadják.Fáj akkor,meg utána sem kellemes egy ideig lent,de ha annyira borzasztó lenne,akkor sokan nem vállalnának többedik gyereket.Majdnem 4 éve szültem,mikor vége lett,ott a szülőagyon azt mondta a férjemnek,hogy ne haragudjon,de én nem vállalok be többet.Ez tartott addig,amíg nehezebb volt az ülés,ami kb.2 hét volt.Aztan el is felejtettem,milyen volt akkor.Most várjuk a másodikat,és nem félek tőle most sem.Fölösleges.A sürgősségi császárt meg szükséges rossznak fogd fel.Nekem is a császár a legnagyobb félelmem.Nagyon hüvelyi szülés párti vagyok.Ha császárom lett volna,biztos csalódok,de elfogadtam volna,hogy ott akkor ez volt a legjobb döntés.Bár nagy hasi műtétnek számít,mára már rutin beavatkozás.Nem jutott volna eszembe,terhesség ténye nélkül felkeresni egy szülésfelkészítő tanfolyamot,de nem hangzik rossz ötlenek.Esetleg felkereshetsz egy szülésznőt is,aki segíthet a szakmai részében,el tudja magyarazni,mire számíthatsz.Talán egy szakmabeli segítsége megnyugtatna.
2018. jún. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem a te problémádat megoldja egy JÓ fogadott orvos.

Mert ő benne megbízol, ő ismer téged, végig gondozta a terhességed, tud mindent. És szülésnél ott van, bármi történik, megoldja.


Nekem is volt komplikáció szülésnél, de a dokim profin lereagálta, és gyorsan megoldotta. Nem lett bajunk egyikünknek sem.

2018. jún. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%
Pedig ezen egy jó pszichológus tud segíteni. És figyelembe véve, hogy egy terápia hónapok, évek folyamata is lehet, minél előbb elmész, annál jobb.
2018. jún. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%

Én is rettegtem a szüléstől, a sok rémtörténettől, aztán egy jó férj, egy jó fogadott doki, egy jó kórház és a programozott császár által gyorsan és viszonylag fájdalom-mentesen túl lettünk az egészen, úgyhogy nem kellett feleslegesen szenvedni!


Én csak ajánlani tudom neked a programozott császárt, ahol spinálisan érzéstelenítenek, végig magadnál vagy, nincs brutál fájdalom, sem vajúdás, aztán 30-40 perc múlva már gyönyörködhetsz is a kisbabádban. :)

2018. jún. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%
Én tényleg majdnem meghaltam (császár után mélyvénás trombózissal két hét intenzív osztály), aztán mégis bevállaltunk egy másodikat és azzal már minden flottul ment. Szóval nekem ennyire megérte :) Van, amikor a vágy felül írja az ember félelmeit és rájön, hogy az ideje véges és muszáj döntenie, nem élheti le az életét azzal, hogy "mi lett volna ha". (Persze előtte végigjártam vagy 10 orvost az esélyeket kérdezgetve.)
2018. jún. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

A fájdalom nem félelmetes számomra, kibírom, ha kell..csak ez a halál-téma aggaszt nagyon.

Esetleg van valami vizsgálat csomag, amivel ki lehet szűrni a halálos komplikációkat, megjósolni az esélyeket? (Trombózis hajlam, elvérzés esélye, erek állapota, méhlepény állapota, stb.) Sokszor hallok olyanról, hogy tök banális dolgokba halnak bele a kismamák, amit meg lehetett volna előzni, ha normálisan megvizsgálják őket.

A másik félelmem, amit elfelejtettem megírni, hogy nem ,,lefelé" szakadok, hanem ,,felfelé" és szétszakad a csiklóm. :( (Gátmetszést nem akarnék, tovább tart lábadozni) Ezt meg lehet valahogy előzni?

2018. jún. 25. 11:20
 9/16 anonim ***** válasza:
43%

Terhesség alatt egy csomó és folyamatos vizsgálatnak leszel kitéve, így a kockázatok is csökkenthetők, kiszűrhetők, de mindenképpen fogadj egy jó orvost!


A szétszakadást meg császárral simán ki tudod küszöbölni, ha nem természetes úton szülsz, akkor nem áll fenn ilyen probléma.


Amúgy szerintem túl aggódod a dolgot és lehet, hogy pont ebbe betegszel majd bele...!

2018. jún. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
várjatok pár évet, lassan már a férj is tudni fog szülni, sőt menő is lesz:D
2018. jún. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!