Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a szüléstől?

Nagyon félek a szüléstől?

Figyelt kérdés

Első babám lesz és nagyon félek. 2 hónap van még hátra és egyre jobban parázom. Egyáltalán nem tudok semmit a szülésről. Eddig kerültem is ezt a témát. Félek hogy valami komplikáckó merülne fel vagy valami baj legyen a babával és persze a fájdalom...


Az lenne igazábol a kérdésem hogy mi a szülés menete? Mikor mit csinálnak a szülőszobába? Miket tanácsoltok fájdalom csillapítás céljábol? Szülés után mi jó? Mi kell/hasznos?



2018. jan. 20. 22:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Na. Akkor itt és most állj meg :D

Ha még nem jártál utána, akkor ne is tedd. Ugyanis egyáltalán nem segít ha utána nézel. Nem azért mert miket találnál, hanem azért mert nem kapnál teljes képet. Az emberek hamarabb írják meg a rossz élményeket mint a rosszat. Könnyebben panaszkodnak mint örülnek.

Szóval kérlek, ne nézz utána :)


Azt javaslom, hogy menj el a körzeti kórházad ingyenes szülés felkészítőjére (általában mindenhol van) és ott meghallgathatod a szülésznők tanácsait és hogy mi hogy van ott olyankor.


Minden jó lesz :) Erre koncentrálj.

2018. jan. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

*Az emberek hamarabb írják meg a rossz élményeket mint a rosszat.

helyett...

*Az emberek hamarabb írják meg a rossz élményeket mint a jókat.

2018. jan. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Én pont ellentétesen gondolom mint az első. Nézz utána, a biológiai folyamatnak(nem szülésvideó nézés, annak semmi értelme azt nem javaslom) hogyan és miért tágul a méhszáj. Javaslom ezek mellé a Szülés ahol én irányítok című könyvet. Nézd át a légzési módokat, kérd meg majd a párodat h szülés közben emlékeztessen a légzéstechnikára.

Szülés menete: 10 ujjnyi nyitottt méhszáj a cél, akkor fér ki a baba. Első a vajúdási szak, ekkor a görcsöktől sokat kell valószínűleg wc-re járnod(nagywc)

egy idő után erős hányinger/hányás jön, ez kb 4 ujjnyi állapotra utal.

majd összefüggő fájások, ekkor már nem sok kell, és megszületik a babád.

majd borzasztóan erős székelési ingert érzel, és nyomnod kell, és kb 2-3 fájásra megszületik a baba.

Kérdezd meg az orvosodat hogy hány perces fájásnál/magzatvízelfolyásnál kell bemenned.(elég eltérően gondolkodnak erről)

Nézd meg a szülőszobákat.

Fájdalomcsillapításra nem minden kórházban van lehetőség, nézz utána a tiedben mik vannak. Én csak Contramal kúpot kaptam, nem ért semmit. Más fájdalomcsillapítást nem kaptam, így csak a légzéstechnikát tudom javasolni, nekem 10-edére csökkent a fájdalom. Bele kell lazulni a fájdalomba, ez inkább agyban nehéz, de tényleg sokkal kevésbé fáj. És nem kértem oxi infúziót(ez erősíti a fájást, én nem vágytam erősebb fájásra)

Szülés után egy úszógumi jó a gátseb miatt.

2018. jan. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is érdemes elmenni a szülésfelkészítôre, ott bármit lehet kérdezni, ált. a szülôszobát is megmutatják. Elmondják, az adott helyen mi a protokoll, mi történik az elôkészítés során (pl. adnak-e beöntést, borotválnak, mindez holnés mikor történik stb), milyen fájdalimcsillapító lehetôségek vannak, milyen pózban lehet vagy kell vajúdni/szülni stb. Szóval kismillió dolgot elmondanak, ami szerintem hasznos, mert fejben egy kicsit fel tudsz készülni, már amennyire lehet :)

De egy csomó dolog kórházfüggô, ezért hiába írnánk le, h nálunk így volt, az neked nem biztos, hogy segítség.

Bízz magadban, az orvosodban és a babában! :)

2018. jan. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

"Egyáltalán nem tudok semmit a szülésről."


Kamu.

Nincs olyan héthónapos terhes asszony, aki orvostól-szülésznőtől ne kapna kellő és részletes felvilágosítást, és itt kelljen kiírnia egy ilyen kérdést.

Szerintem a kérdező ugyanaz, aki tegnap vagy tegnapelőtt egy hasonló kérdést tett fel, de azon is látszott, hogy csak trollkodott.

Szerintem valami kajla kamasz szórakozik itt, és jókat röhög a markába.

2018. jan. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
37%

Mi az a kajla kamasz, #5? :DDDDD


Egyébként Kérdező, lehet rá okod, édesanyám mindennek elmondta a szüléseit, csak jónak nem. Ahogy a szavaiból kivettem, brutálisan szar dolog. Próbálok őszinte lenni.

2018. jan. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%
#5: Márpedig megtörténhet. Van, aki a szülésig nem is megy orvoshoz. Jó, a kérdező nem ilyennek tűnik, de vannak ilyenek is. Én ellenőriztetném, hogy van-e valami gond, de az én vagyok. S már jóelőre olvastam könyveket az otthonszülésről, várandósan (ha leszek az valaha, sosem lehet tudni) pedig főleg fogok, szóval felkészültség az lesz, meg dúla, aki csak a biztonság kedvéért orvost is ismer... Egy orvosfóbiásnak különösen érdemes olvasgatni, de szerintem másnak sem árt. Bár sokfélék az emberek... Én nem szeretnék csak és kizárólag az ösztöneimre hagyatkozni, szeretem tudni a dolgokat. Sokan eleve egy idegen környezetben szülnek, legalább valami fogalmuk legyen, hogy mi merre. Amúgyis többféle lehetőség van ma már s jó, ha az ember egy ilyen fontos dologban választani tud.
2018. jan. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Mondhatni én se tudtam semmit a szülésről :-D

De kaptam kiskönyvet, elolvastam. Ép egy védőnő hallgató volt kinn nálunk mikor ez volt a téma....

Viszont köze nem volt ezeknek a valósághoz.

DE szerencsére tudatlanul mentem, és nem volt min paráznom :-D

Nekem igy jobb volt.

A másodiknak pedig köze nem volt az elsőhöz, pedig ugyanott szültem, csak 10 év múlva....

2018. jan. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Érdeklődj az orvostól/szülésznőtől, akik az adott intézményben dolgoznak vagy menj el felkészítő tanfolyamra. Ott elmondják a menetét és az opciókat. Egyet nem kell szépíteni, mégpedig hogy a többségnek rettenetesen fáj.

Emellett a szülés utáni időszakra is készülnék, mert sok "meglepetést" tartogathat (hetekig méhösszehúzódások, szoptatás körüli kellemetlenségek stb.).

2018. jan. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%
NAPONTA van "félekaszüléstől" kérdés. En meg azt nem hiszem el hogy aki ismeri ezt az oldalt, és érdekli a szülés, nem olvasott még egyet sem...
2018. jan. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!