Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Más is ki van készülve, hogy...

Más is ki van készülve, hogy most kettesével kell vajúdni/szülni egy szobában és apuka sem lehet bent, max. fél órára?

Figyelt kérdés

Hagyjuk, hogy melyik kórház, szerinten nem egyedül ott van ez, ahol nekem kell szülnöm...


Ketten egy szobában, ahol max. egy függöny választ el, tök magányosan, mert apuka emiatt nem lehet bent, csak az utolsó 10-15 percben a kitolási szakaszon.


Aztán 3-4 ágyas szobákban kell lenni, mindenkinek a csecsemőjével pluszban, ahova senki nem jöhet ve látogatóba 5 percre sem, és ahol két szobához tartozik egy fürdő, szóval mondjuk 6-8 ember osztozik egy darab wc-n...


Az elsö kisbabámat várom, hát nagyon nem így képzeltem el, főleg azt nem, hogy senki nem mehet bent vajúdásnál, max. egy kisebbségi mellettem fél méterre egy másik ágyon :/



2020. nov. 18. 19:06
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
9%
Nem izgat mert magánkórházban szülök úgyhogy jöhet akármi, ilyen helyzet velem tuti nem lesz.
2020. nov. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
58%

Én megértelek, habár februárban szülök és nálam még akármi lehet, de engem is aggaszt. A 21. században már ismert tudomány a pszichológia, és mind a baba, mind az édesanyja későbbi pszichés állapota bizony nagyban függ, hogy mennyire biztosítanak nyugodt környezetet szülésnél. Mert a szüléshez bizony egy nyugodt, háborítatlan környezet kell, onnantól kezdve, hogy az ember nem magára koncentrál, bizony gátolhatja a saját szülését. Erre evidence based kutatások vannak különben. Nem véletlenül ismert fogalom pl az aranyóra is. Sokan állítják, hogy ott úgy sem azzal leszel elfoglalva. Hát dehogynem, ha most izgatnak dolgok, ott is izgatni fognak, csak kénytelen leszel másra koncentrálni, de attól még nem lesz jó élmény a szülés, és a babád is érezni fogja, hogy feszült vagy. Megértelek.


Az meg nem tudom, hogy jön ide, hogy ki hogy veszítette el az állását. Elhangzott egy kérdés, és nem, nem vigasztalja majd a kérdezőt, ha egy tbc-s cigánylány visítozik majd mellette, hogy neked nincs munkád, mint ahogy téged sem vígasztal, hogy vannak emberek, akiknek fedél nélkül kell átvészelniük a telet. Sosem értettem az ilyet, mikor megfogalmazódik egy valós probléma, majd valaki idekeveredik, és közli, hogy az semmi, bezzeg ő...

2020. nov. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
56%
Ezért fogok otthon szülni. Engem kb. minden elborzaszt a magyar szülészeti gyakorlatban, így ez már csak az utolsó csepp. Végtelenül sajnálom, akik most így jártak. :(
2020. nov. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, tiszta stressz és gyomorgörcs vagyok, nem tudom, hogy lehet ilyen körülmények között szülni és lényegében má azon is parázok, hogy nem is tudok majd normálisan szülni ott bent a stressztől :/
2020. nov. 18. 21:43
 15/46 anonim ***** válasza:
57%
Te mit éreznél ember, ha melletted én lennék és mivel nem látnálak azt gondolnám rólad, hogy egy cigó luvnya vagy aki a sokadik pujáját szüli a segélyért? Remélem senki nem lesz egy ilyen rátarti bunkó mellett mint te, de tudod ha egy kisebbségi lesz melletted azt is meg fogod érdemelni ezek után. Ha viszont te ilyen fancy vagy akinek ez derogál akkor ki lehet perkálni a magánkórházra a pénzt és máris nem kell romákkal egy szobában egyedül szülnöd, ja ennyire nem vagy jani azért? Eszem megáll egyesek mit képzelnek magukról. Elhiszem, hogy ez egy szar helyzet és stresszes de azért van az a szint aminél lejjebb nem süllyednék, vagy legalábbis nem mondanám ki nyilvánosan...
2020. nov. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
86%

Azèrt azt gondolom, hogy ezen ne àllj le túl hosszú idôre mert azèrt ennek az àllapotodnak és fôleg a baba születèsènek nem errôl kellene szólnia. Igen rossz, senki nem így tervezi hidd el, de ne ezen kattogj majd . Csinàld amit kell aztàn mentek haza, magad mögött tudod az egèszet ès együtt lesz a kis csalàd.

Amugy az utolsó mondatod valóban nem tùl szèp , sôt elèg gàz.

2020. nov. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
71%
Ne haragudj, nem ellened vagyok, de a covid óta egyfolytában azon röhögök, hogy mindenki mindig hogy meglepődik, hogy az sztk rendelés és ellátás egy kalap fos. Mintha ez az elmúlt tíz évben valaha is más lett volna. Nem a covid miatt kell együtt lenni egy rakás másik nővel, egy csomó kórházban eddig is így volt, eddig se nagyon volt rendes helyed, ha nem fizettél egy csomó pénzt és eddig is vacak ellátást kaptál. Ennek semmi köze a covidhoz. Ez már előtte is pontosan ugyanilyen sz..r volt, maximum nem jártál utána. Én már évek óta szemezgetek különféle kórházakkal és nem véletlenül döntöttem úgy, hogy inkább kifizetem a magán kórház horror árát. Egyszerűen soha az életben nem hallottam még élő igazi embertől olyat, hogy pozitív tapasztalata volt sztk kórházban. Komolyan mondom, soha. Úgyhogy sajnálom, de ez a valóság, ha vége a covidnak, akkor sem lesz jobb. Ideje elfogadni.
2020. nov. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
83%
Ugyanilyen körülmények között szültem februárban, minden stimmel, amit leírtál. Mégis túléltem. Nem volt fogadott orvosom és szülésznőm se. A mellettem vajúdó lány egy szobába került velem a szülés után és nagyon jól megvoltunk. Hiába roma, de normális volt. Szülésnél meg egyáltalán nem azzal foglalkoztam, hogy ő milyen ordenáré stílusban kiabált, mert kisebb gondom is nagyobb volt annál. 😂
2020. nov. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:

17-esnek igaza van.


A mai napi eszembe jut a pesti Honvés kórház nőgyógyász osztálya és el tud kapni a sírógörcs, ha csak rágondolok (pedig 6 éve voltam ott).

2020. nov. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
48%

Hát ha nem egyszemélyes a szülőszoba, az nem a vírushelyzet miatt van... A "vajúdó" máshol sem egy fős, de attól még lehet, hogy senki nem fog éppen akkor vajúdni/szülni.

Szerintem örülj inkább, hogy az apás szülést továbbra is támogatják, azt pl bármikor egy tollvonással elintézhetnék a vírus miatt, hiszen csak plusz egy potenciális fertőző, akire semmi szükség nincs.

Sok dologban igaza a van a 17-nek, annak ellenére,hogy nekem pozitívak voltak a tapasztalataim az állami kórházban. De, ehhez azért arra is szükség volt, hogy tájékozódjak, testileg, lelkileg és szakmailag felkészüljek a szülésre. Nem vágtak át, nem kaptam infúziót, nem hagytam, hogy zaklassanak, vizsgálgassanak. A lehető legtermészetesebb és fantasztikus szülésem volt, minden kismamának meg kellene tapasztalnia. Magyarországon nagyon naív a legtöbb kismama, nincs felelősségtudatok, mindent elhisznek a nőgyógyásznak alkalmanként 15-25 ezerért!!!! és még át is lesznek bacva.... Amíg ez az orvosfogadás berögződés nem változik, addig ez lesz messze a legocsmányabb és legaljasabb egészségügyi ágazat. A legszomorúbb az, hogy nem csak felnőtt nők, hanem ártatlan babák is megsínylik a szülészeti erőszakot, felesleges császármetszést és indokolatlan sürgetést! Őszintén kívánom, hogy ébredjenek fel a nők ebből a rémálomból és legyen az az általános, hogy úgy gondoljanak vissza a szülésre, mint életük legmeghatározóbb katarktikus élményére!

2020. nov. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!