Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Más is ki van készülve, hogy...

Más is ki van készülve, hogy most kettesével kell vajúdni/szülni egy szobában és apuka sem lehet bent, max. fél órára?

Figyelt kérdés

Hagyjuk, hogy melyik kórház, szerinten nem egyedül ott van ez, ahol nekem kell szülnöm...


Ketten egy szobában, ahol max. egy függöny választ el, tök magányosan, mert apuka emiatt nem lehet bent, csak az utolsó 10-15 percben a kitolási szakaszon.


Aztán 3-4 ágyas szobákban kell lenni, mindenkinek a csecsemőjével pluszban, ahova senki nem jöhet ve látogatóba 5 percre sem, és ahol két szobához tartozik egy fürdő, szóval mondjuk 6-8 ember osztozik egy darab wc-n...


Az elsö kisbabámat várom, hát nagyon nem így képzeltem el, főleg azt nem, hogy senki nem mehet bent vajúdásnál, max. egy kisebbségi mellettem fél méterre egy másik ágyon :/



2020. nov. 18. 19:06
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
19%

Utolsó: mégis benntartanak szules után 3 napot mer a fejpenz

Majd ha lesz ambuláns szülés akkor lehetnek 8 ágyas szobák.

Az egész terhesgondozás tullihegese helyett mondjuk lehetne max kétágyas korterem és ambuláns szülés.

2020. nov. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
54%
26-27: de, igenis általánosítasz, amikor a cigányokról beszélsz. És nem, senkinek nem jár ugyanabban az intézményrendszerben különb ellátás másoknál, pláne nem azért, mert ő lenéz egy népcsoportot és fujjog. Az állami eü. tényleg jó vacak, de a szomszéd ágyon szülő nem érdemel rosszabb ellátást azért, mert kevesebb tb-t fizetett. Épp elég gáz, amit nemrég a telex kiderített, hogy van, ahol jelölik a kórlapon, hogy valaki fizetett-e vagy sem az orvosnak. Minden terhesnek jár az ingyenes állami terhesgondozás és szülés. Aki pedig szállodát szeretne és extra igényeket, az menjen magánintézménybe.
2020. nov. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
56%
Én nem csakhogy általánosít a romákról, hanem még büszke is rá, hogy orvos létére ( itt mindenki azt ír amit akar) rasszista. Mondd hol is vagy te fogorvos?
2020. nov. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
27%
33 aztán tényleg ez a legnagyobb probléma...
2020. nov. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
57%

"Azért ilyeneket ne mondjunk már, hogy mindegy, milyen körülmények között szül az ember, mert úgysem azzal foglalkozik majd akkor... tekintve, hogy a stressz még a szülést is leállíthatja, komplikációkat okozva ezzel, nem hiszem, hogy a körülmények elhanyagolhatóak"


Senki nem mondta, hogy a körülmények elhanyagolhatóak. Ha a szülőszoba 2 személyes és függönnyel van elválasztva, az nem a járvány miatt van. Ha nem tetszik a szülőszobája az adott kórháznak, bejelentkezhetsz egy másikba, ami megfelel számodra. Jarványhelyzetben sem mondanak le a nőgyógyászok a nagy lóvéról...ha fogadsz egy szülészt a neked tetsző kórházból nem körzetileg odatartozóként, be fognak engedni!

2020. nov. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
Ambuláns szülés létezik, az egyetlen ami kell hozzá, az egy lelkes gyermekorvos, aki írásban vállalja, hogy a baba születését követő 24 órán belül megvizsgálja. A többi dologért viszont vissza kell menni a kórházba, így csak a kórházhoz közellakóknak illetve annak "éri meg" akinek nem macera visszamenni a kórházba.
2020. nov. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:

"ha fogadsz egy szülészt a neked tetsző kórházból nem körzetileg odatartozóként, be fognak engedni!"


Januártól elvileg már nem lehet bent a fogadott orvos, csak annál lehet szülni, aki éppen ügyeletes.

2020. nov. 19. 14:49
 38/46 anonim ***** válasza:
100%
34. Igazad is van, szőnyeg alà vele!!
2020. nov. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
93%

Egyelőre még kivételezettek a szülészek helyzete, de remélem tényleg módosítják a törvényt ezzel kapcsolatban.

Másrészről pedig kérelmezheted a felvételedet a szülészet vezetőjétől írásban, körzeten kívülről is, választott orvos nélkül. Azt kinyomtatod és mikor szülsz, vidzed magaddal a válaszlevelet.

2020. nov. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
68%

32-es! Értő olvasással úgy látszik neked is nagyon komoly problémáid vannak. Az általánosítás, mert leírtam, hogy nálunk mi a helyzet? Általánosítás, mert leírtam, hogy vannak nagyon sokan, elsősorban Romániából átjött romák, akik nem fizetnek tb-t (nem kevesebbet fizetnek, egyáltalán nem, ezt kérlek olvasd vissza)? Rasszizmus, mert kijelentjük, hogy mi nálunk sok az analfabéta roma? Én vagyok rasszistának titulálva, miközben leírtam, hogy ugyanúgy ellátom ezeket az emberek, például a te adódból? Tudom, hogy nagyon könnyű otthon a kanapéról eldönteni, hogy milyen is legyen egy ellátás, csak mikor a sokadik ilyen ember jön be egy nap soron kívül, hogy aztán a hozzád hasonlók összevesszenek velem, hogy “időpontra jöttem”, de nem tudlak időre behívni, mert épp annak húzom a fogát, akinek mellékesen tb-je sincs (se magyar állampolgársága, de még egyszer, tudom, hogy otthon a kanapén hihetetlen, hogy olyan emberek is vannak az országban, akik például a születési dátumukat sem tudják megmondani, a nevüket is alig), akkor azért mérges tudok lenni, nem a romákra, a helyzetre, mivel egyelőre, bmennyire is rasszistának tituláltál, nálam még egy tb nélküli cigány is olyan ellátást kap, mintha az angol királynő jött volna be személyesen. Egyébként pedig kettőnk közül te ütöttél meg egy offenzív hangnemet, ha valaki közülünk rasszista, az inkább te vagy, legalábbis látszik az agresszió, amit remélem csak itt gyakorin engedsz meg magadnak, a gyerekeiddel szemben nem.

Ez az orvos létére duma pedig: nem robot vagyok, hanem ember, és előbb lettem ember, mint orvos. Attól, hogy orvos vagyok, még érzem, ha valaki mosdatlan és igen, van hogy kiakadok itthon rajta, hogy ma milyen kakaszagú volt valaki. Látom, hogy milyen állapotok vannak a szájában és igen, nevén nevezem itthon a dolgokat, mert ami pudvás, az akkor is pudvás marad, ha virágnyelven megfogalmazom, hogy a sokévnyi fogkefehasználat hiánya miatt a vastag plakkréteg okozta tonnányi fogkő, és olyan fogak, amelyeket évek óta csak húzni lehet, annyira rossz állapotban van. Nem arra esküdtem fel, hogy vak legyek az elhanyagoltságra, vagy akár arra, hogy az ország tele van olyan lakosokkal, akiknek tb-re se futja, miközben az eü. haldoklik és a hozzám hasonló orvos tartják fenn vhogy, hogy vmiféle ellátása legyen mindazoknak, akiknek nem telik magánklinikára (vagy egyáltalán tb-re). Arra esküdtem fel, hogy ne ártsak. Mert ez az orvosi eskü, csak sokan (főleg akik sosem látták ezt az esküt leírva), azt gondolják, hogy arról szól, hogy nekem otthon is kutya kötelességem minden páciensről azt gondolni és esetleg anonim módon írni, hogy egy illatos virág, és kötelességem szemet hunyni az eü súlyos problémái felett.

2020. nov. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!