Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apuka egyáltalán nem érzi ezt...

Apuka egyáltalán nem érzi ezt az egészet én meg őt nem értem. Hogy lehet, hogy ennyire nem vagyunk összhangban? Ezzel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
VBAC-ra készülök, egy elég traumatikus első szülés után, ami már igen régen volt. Eleve úgy indult, hogy be sem jön velem a férjem (az elsőnél anyukám volt velem a szülőszobán ), aztán úgy döntött mégiscsak bejön velem, hogy ott legyen támaszként. Anyukám nagyon cuki de könyörgöm apuka jelenléte és segítsége annyira más! Találtam egy szuper tanfolyamot, ami segít felkészülni VBAC-ra és a természetes szülés megélésére. Nekem ez iszonyat fontos, az egész lelkem kifacsarodik, ha az első szülésre gondolok. A babának és nekem sem volt jó, utána sem nagyon sokáig kínlódott a gyerek is és ezáltal én is. Szerintem ezt fel kell dolgozni és fel kell készülni a másodikra, hogy jobb legyen a megélés. Ő meg nem érti, nem akar elkísérni, és azt mondja szerinte nem olyan fontos ez, hogy ő tizen órákat töltsön el az életéből emiatt. Hogy lehet ez nem ennyire fontos? Akkora csalódás, érzelmi törés ez nekem. Ő az apa könyörgöm, neki nem fontos, hogyan jön világra a gyermeke és a felesége miként fogja ezt megélni? Valójában be sem akar jönni, nem érdekli ez az egész... Én meg itt állok teljesen egyedül érzem magam ezzel és érzelmileg összetörve. Nem értem, a férfiaknak ez tényleg ennyire nem fontos? Vagy én vagyok túl érzékeny? Én várok el túl sokat?

#apás szülés #apa hozzáállás
2020. szept. 9. 08:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%
Szia. Nem szabad ráeröltetni, hogy legyen bent veled. Nem gondolnám, hogy a baba nem érdekli hanem inkább maga a szülési folyamatot nem akarja végignézni. Inkább ne erőltesd. Lehet utánna te bánnád meg. Az is elképzelhető, hogy neked nem vallja be de nem bírja az ilyen látványt 😊
2020. szept. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a tanfolyam max neked fontos, apuka ugyan mégis mit tud majd szülés közben csinálni azon kívül, hogy fogja a kezed? Ami fontos infó, elmeséled neki, de szerintem ne kényszerítsd, hogy elmenjen veled. Azt mondjuk tisztázzátok jó előre, hogy a szülésre hajlandó-e akkor bejönni.
2020. szept. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%

Szia. 3x szültem. Az első fiam 12 óra vajúdás után lett meg. A férjem elment közben enni, meg vásárolgatni annyira unta a banánt.

2. Baba gyorsan jött, épp beért szülés előtt fél órával. Még mondta előtte telefonba, hogy nem siet, biztos úgyis megint sok idő lesz. Még jó, hogy erőszakoskodtam, hogy jöjjön befelé.

3. Baba, szintén spontán szülésre készültem. Már reggel óta vajúdtam a kórházban, hívtam többször a férjemet, eleinte hitegetett hogy jön, de aztán mégis mondta, hogy fontos munkája van, nem fog jönni.

Hát szarul esett nem kicsit. Végül sürg.császár lett, a babát elvitték tőlem, emiatt még nehezebb volt, hogy nem volt velem. A hormonoktól amúgy is nagyon érzékenyek vagyunk olyankor, hidd el, így másfél év távlatából, már nem érdekel, hogy Ott volt e vagy sem. :)

Szereti nagyon a kisfiát így is.

2020. szept. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem mostanában túl van misztifikálva a szülés a körülötte kialakított hókuszpókuszokkal együtt, kezdve a terhesség során az apa bevonása a szülési felkészítésekbe stb,egészen addig, hogy jóformán nem a "végeredmény"(gyerek) a fontos, hanem az anya (és apa) odavezető útja, ami minél komfortosabb, annál jobb. Lehet, hogy ez a vélemény nem lesz nagyon népszerű, de szerintem meg kellene találni egy arany középutat, ahol az a fontos, hogy a szülők a maguk természetes módján tudják megélni a gyermekük megszületését, és örülni egy új életnek.
2020. szept. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nagyon túlgondolod ezt az egészet. Én megértem, hogy traumatikus volt az első, de mint írod nagyon régen volt, mi lenne ha elengednéd? Minél inkább erőlteted, hogy jól sikerüljön, annál szarabbul fog. Akarhatsz te bármit is, nem biztos hogy úgy sikerül, akkor meg ez is traumatikus lesz. Mi lenne ha úgy indunál neki, hogy nehany óra a szülés, lesz amilyen lesz, a lényeg úgyis utána jön. Ha a férjed amúgy jó férj és apa, segít mindenben, akkor nem érdemes ezzel piszkálni, mert még a végén megunja és egyedül találod magad. Teljes jóindulattal írom, hogy engedd el.
2020. szept. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Derjaderja ***** válasza:
91%

Hát tudod ők pasik. Nálunk amúgy mindennel ez van. Mondjam meg mi kell a szoptatáshoz és már szalad is erte a boltba. Mondjam meg milyen kaját vezetünk be most épp, és akkor csinalja a reggelit.

De 5 percet nem hallgatott semmilyen kiselőadasomat az aktuális iranyzatokról.


A porszivó modelleket meg 2 hétig nézegette youtube videokkal.

Más rugora járunk.


Amúgy Te menj el es ne hagyd elhitetni Magaddal, hogy nem fontos, a párodat alatta kérd meg vmi olyan munkára amit Te már nem bírsz. Pl ablaktisztítás.

2020. szept. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%

Csatlakozom az előző válaszolókhoz, de téged is megértelek. Nyilván a nőknek mást jelent a szülés, pláne ha traumatikus volt az első. Bár én azt is gondolom, hogy ne a második szüléseddel akard feldolgozni az első kudarcot(? ha egy császár kudarcnak számít neked...). Ugyanis ha nem sikerül a VBAC, akkor a maradék életkedved is el fog menni, és még inkább traumának fogod megélni mindkét szülésedet.


Viszont megértem a párodat is. Apás szüléssel szültem pár hete, és szerintem is túl van misztifikálva. Nem leszek álszent, az ott léte egyfajta biztonságot nyújtott nekem, de ő úgy élte meg az egészet, hogy nem tudott érdemben segíteni, max próbált kicsit itatgatni meg fogni a kezemet. És emiatt a férjemnek volt traumatikus az egész, pedig ő akarta jobban és nagyon készült rá! Az egyetlen egy momentum, ami miatt mégis örült, hogy így látta a lányunkat azonnal, de ennyi, a vajúdás és szülés egy kötelező rossz volt neki (pedig nekem nem volt traumatikus, úgy alakult ahogy vártam).


A következő gyereknél nem 100%, hogy bejön velem, és eszem ágában sincs rákényszeríteni, ez kizárólag az ő döntése. A lányunkat imádja, de ehhez köze nincs a szülésnek, "csak" nagyon várt baba.

2020. szept. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a válaszokat! Akkor nálam ilyen kirívó érzés az, hogy azt "várom el", hogy neki is ugyanolyan fontos legyen ez az egész, mint nekem. Én úgy vagyok vele, ha fordítva neki, az ő lelkének lenne ennyire fontos valami, akkor én vele tartanék és nem magamra gondolnék, h jajj 2 órát végig kell ülnöm egy szar tréningen vagy jajj fogok látni 3 csepp vért amikor megszületik a fiam. Amúgy meg nem azért jön be, hogy odanézzen, hanem, hogy simogasson, fogja a kezem, lélekben ott legyen. Koncentrálhat végig az arcomra és rám, nem arra ami odalent zajlik. Több ismerős férfitól, apukától hallottam, hogy így csinálták és nekik jó élmény volt, hogy tudtak segíteni lélekben. Mindenesetre megfontolom a másik oldalt is természetesen. De akkor sem tudom megérteni, hogy ha valami (bármi az életben) ennyire fontos a párodnak, akkor miért nem vagy hajlandó kompromisszumot hozni annak érdekében, hogy neki jó legyen. :( A nők fordítva mennyi kompromisszumot, áldozatot hoznak folyamatosan. Mert ez így természetes?!... Visszafelé meg semmi empátia... Mert ŐK jajj hát "férfiak"... és ezzel el van intézve.
2020. szept. 9. 10:32
 9/27 anonim ***** válasza:
77%
De ő férfi. De nem ő élte át za elsőt, fogalma sincs. De ő tényleg csak a kezed fogja fogni és az arcod simizni, ami már kompromisszum, mert ő nem is akarja. Csak érted és miattad lesz ott. De több órát végigülni úgy, hogy nem is érti, nem érzi át, nem érdekli, az irreális elvárás, amit most a te terhes agyad generál, mert nem dolgoztad fel a traumát. Te éld meg és éld át. A jelenléte igazából élesben lesz fontos, nem egy tanfolyamon. Igazából nem is hiszem, hogy apukának lenne bármi keresnivalója is azokon az órákon. A lényeget úgyis elmondod neki.
2020. szept. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Derjaderja ***** válasza:
77%

Igen tényleg, elég sokkoló férfiszemmel az érvelésed,.azt hiszem. Tudod, vannak ezek a szeretetnyelvek.

Lehet, szívesen megszereli a kazànt vagy muttudomén, de egyáltalán nem érthető számára, hogy mért abban látod a szerelmének bizonyítékat, hofy végigül-e Veled munka után egy szàmára irreleváns infókat tartalmazó tanfolyamot.

Ez a totál érzelmi és lelki közösség tipikusan női elvárás, de csak a regényekben szokott bejönni.

2020. szept. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!