Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van ilyen helyzetben?

Mi van ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs a ferjemnek jogositvanya, illetve szomszedok is idosek, valamint nem reg koltoztunk uj helyre,nem is nagyon ismerunk senkit. A masik pedig,hogy nem szeretnenk masok terhere lenni,foleg ugy,hogy nem vagyunk annyira "bizalmas" kapcsolatban. Rokonok sem laknak a kozelben... Tehat ha beindul a szules (foleg ha ejjel) valoszinuleg mentot kell hivni. Sajnos a korhazba ejszaka nem jar semmilyen tomegkozlekedesi eszkoz. Taxi nem tudom lesz e addigra,de ha lesz is,nem tudom engednenek e beszallni,vagy felne a sofor attol,hogy osszemagzatvizezem az ulest😅. Ha mindenkepp mento maradna, a ferjem johetne velem? Vagy csak engem vinnenek be? Egyaltalan van hely minden kocsiban kiseronek? Ha elore jelzem a diszpecsernek,o tud az ugy "erdekeben" tenni valamit? Egyebkent dec.24-re vagyunk kiirva,de ugyebar az nem szentiras...
2020. nov. 19. 20:55
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Hozzateszem,ferjem mar rajta van a jogsin, viszont sajnos csak nemreg tudta elkezdeni a vezetes gyakorlatot, kozbejott jopar dolog,es kizart,hogy addigra meglegyen neki...
2020. nov. 19. 20:57
 2/15 anonim ***** válasza:
24%
Én nov 1én szültem és mentő vitt kórházba párom jöhetett velem. Én úgy tudom (de ez nem biztos) hogy szülő nőt a taxi nem vihet el hanem mentőt kell hívnia.
2020. nov. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Én úgy tudom 1 kisérő mindig lehet a mentőben. De lehet tévedek.


Én dec 26 vagyok kiírva 😅

2020. nov. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Első gyerekemnél taxival mentem be a kórházba, 4 perces fájásaim voltak. Másodiknál pedig mentővel, szintén 4 perces fájásokkal. Mindkét esetben jött velem a férjem.
2020. nov. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Az én férjemnek van jogsija, de dokim és védőnő is azt mondta ha beindul hamarabb hívjak mentőt mert császáros leszek. Én december 27re vagyok kiírva de császár időpontom még nincs.
2020. nov. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

5#

akkor egy cipőben járunk 🖖

3# voltam.

2020. nov. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Taxival mentunk, felhuztam egy inkontinencia bugyit ami felfogta a magzatvizet.

Szerintem tulporgod.

Ha csak mento van, fuggoen a helyzettol h apuka bemehet-e v sem, a mento biztositani fog neki helyet v sem.

Ha jar taxi, ugy tedd ahogy en, siman elvisz.

2020. nov. 20. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%
Taxival mentünk, raktam magam alá eldobható pelenkázó alátétet, semmi gond nem volt. Ne foglalj le egy mentőt, ha nem muszáj, légyszi.
2020. nov. 20. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem függ a vírus helyzettől is. Mert pl a mi kórházunk engedi az apás szülést vagy ha nem apa, akkor egy közeli nagykorú rokon lehet kísérő. Így a mentősök is biztos beengedik az autóba a kísérőt. De ha tiltás van akkor el tudom képzelni, hogy már a mentőbe se szállhat be. (A most szülőknél úgyis gyors tesztelnek ha kísérő is mehet.)

Én amikor szültem (vírus előtt) akkor ketten ültünk be a mentőbe, én egy oldalsó ülésen ültem hátul, férjem valamivel előrébb, valószínű valami mentőápoló székben.

Ja és a másik: néhány kórház annyira terhelt, hogy pl szülésnél is jobban örülnek ha nem mentőt hív az ember. Szerintem a magad megnyugtatása miatt telefonálj be előre a kórházba, akár december elején, hogy nektek nincs autótok, ugye nem fognak akadékoskodni majd a diszpécserek? De kizárt :) Elvégre másképp nem tudjátok megoldani. Sajnos ez a hülye korona sokmindent befolyásol most..

2020. nov. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%

"Én úgy tudom 1 kisérő mindig lehet a mentőben. De lehet tévedek."

Sajnos nem feltétlen. :((

Nagypapámat vitte 3 hónapja mentő be, és nem mehetett a mentőben vele senki. De láttuk, hogy el sem fért volna ott még egy ember. Nyilván mentőautótól is függ: ha valaki életveszélyben van, akkor komolyabb kocsi jön ki, ahová nem biztos, hogy beengednek hozzátartozót. De egy szülés jó esetben nem jelent életveszélyt.

Egyébként meg ha nem férne be a férjed, akkor hívjon taxit és menjen utánatok.

2020. nov. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!