Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igazolt Covidosként szülés?

Igazolt Covidosként szülés?

Figyelt kérdés

38 hetes terhes kismama vagyok sajnos igazolt pozitív teszttel, tünetekkel. Tünetektől számítva ez a 4.napom.

Jelenleg ahol kórházba szülnék, nem fogadnak igazoltként. A karanténom pont a szülés várható időpontján telik le ha addig nem akar kibújni.Se az orvosom se a védőnő nem tudja a protokollt egy teljesen más információt adtak mint amit egy másik kismama írt nekem de elvileg az se mindegy hogy tünetes vagy nem tünetes... Teljesen sokkot kapnak ilyen esetben, a tesztelőst is kérdeztem ő se tudja. Tényleg ennyire tudatlanok?

Kihez forduljak, kitől tudom megkérdezni hogy mégis hova kell mennem?



2020. nov. 21. 18:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Hívd fel a covid infóvonalat, amikor én hívtam őket kérdéssel, délelőtt rögtön felvették, és szemrebbenés nélkül megválaszolták.
2020. nov. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szuper! Köszi!
2020. nov. 21. 18:29
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg netán még karantén alatt indul be a szülés, akkor a mentőket hívd.

(Bocsi, lehet neked evidens, csak nekem fura volt, hogy ők vittek vizsgálatra.)


Nálunk a kórházban fogadják a kismamákat, de császároznak....

2020. nov. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen az egyértelmű, mivel a férjem is karanténba ragadt velem, ő is produkált tüneteket de múlt hétvégén hétfőre semmi baja.. meg nekem elvileg pestre kéne mennem pedig nekem ide 80km legalább. 30kmre pedig van elvileg járványügyi kórház de felkészültségük nulla! Ahol olvastam többnyire császáros mindenhol ha produkál tüneteket ha tünetmentes akkor is... Hát meglátjuk! Mindenesetre köszi!
2020. nov. 21. 20:44
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvan az infó, akkor írd le kérlek, hogy okuljunk.



Jobbulást!


Kivételesen kívánom, hogy vidd tovább a terhességet.

Könnyű szülést

2020. nov. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nagyon erdekelne minden ezzel kapcsolatban. Jobbulást.
2020. nov. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Tenyleg nem engednek coviddal siman szulni? En ezt meg nem hallottam. Jarj utana annak is,hogy milyen jogaid vannak. Itt nalunk ugy hallottam,elkulonitik a babat es csak hazamenetelkor adjak oda. Ez szerintem jogtalan,nehogy igy jarj.
2020. nov. 22. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

7!


Egy sima szülés akar egy napig is eltarthat. Egy császármetszés kb 30 perc. Evidens, hogy jobb rövidebb ideig kockázatnak kitenni a személyzetet.

2020. nov. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Pest megyében tudomásom szerint 2 kórház fogad Covidos kismamákat

Tünetmenteseket az üllői úti klinikán fogadják

A tüneteseket a Szent Lászlóba

Mindkét helyen a protokoll: császár

A babát nem veszik el rögtön marad, automatikusan Covidosnak nyilvánítják nem tesztelik ez a Sote II. Szent Lászlóba nem tudom egyenlőre ott mi zajlik. Ez október eleji infó. Hétfőn még telefonálok egy sort...

7# ezt rég nem a jogokról szól nyilván meglehet próbálni harcolni a jogaidért ha ‘tünetmentes vagy’

De ha tünetes mint én képtelen lennék megszülni, annyira legyengíti az immunrendszert megviseli a szervezetet nem tudom voltál e már Covidos, de kívánom ne éld át pláne ne várandósan

Nekem már most a szövődményei elő-elő jönnek szóval az én esetembe semmi értelme harcolni a ‘jogaimért’... nem minden esetben akarnak rosszat ezaz eset úgy gondolom, hogy mind a babát mind az anyukát veszi szempontul.

2020. nov. 22. 07:56
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem elvarhato az lenne, ha az orvosod, az adott kórház ismerné a protokollt.

Ha felhivod a covidos vonalat, Te tudni fogod, mit kell tenni. Na de a másik oldal? Nem értem, miért nem készülnek erre fel.

2020. nov. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!