Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van vmi ami késleltetheti a...

Van vmi ami késleltetheti a szülést? pl.hogy ne legyen koraszülés semmiképp, esetleg vitaminok ásványi anyagok amikre jobban odafigyelhetek?

Figyelt kérdés
2020. dec. 1. 07:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebb stressz, sok pihenes.
2020. dec. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

A koraszülők több mint 50% egyáltalán nem tehet a koraszülésről. A legtöbben vitamint szednek, gondozott terhesség, mégis kapnak egy balszerencse lapot az élettől.


Szóval azon túl, hogy eljársz terhes gondozásra, betartod a rád vonatkozó orvosi utasitasokat, nem élsz káros szenvedélyekkel, esetleg még vitamint is szedsz, egészségesen étkezel.. ezen kívül nem sokat tehetsz.

Jelenleg minden 10. baba koraszülött Magyarországon, vagyis jó esélyed van rá, hogy ne te legyél az egyik.


Koraszülő vagyok, nem tehettem arról ami történt. Ahogy az 5 másik anya társam sem akik babája szintén PIC-en volt az enyémmel együtt. Akik akkor mi együtt voltunk mi mind a hatan magán orvoshoz jártunk, és betqrtottunk mindent, diplomás nők vagyunk, egyszerűen mi húztuk a rövidebbet.

De emlékszem volt egy roma kismama a szomszéd szobában, pár naponta visszakerült a kórházba és mikor ott volt akkor egész nap kint dohányzott az épület előtt. Az ő gyereke nem lett koraszülött.


A koraszülés rizikófaktoraihoz sorolják az alacsony társadalmi színvonalat, a rossz higiéniai körülményeket, káros szenvedélyek, elhízást.

De a valóság az hogy ezek csak rizikó faktorok, kb 50 %-ban nincsen jelen semmi ami előre utalhatna koraszülésre.

2020. dec. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

köszi 2es , érdekes .


Érdekelne még az hogy van-e összefüggés azzal hogy mennyit mozogtál a terhesség utolsó 1-2hónapjában?

Például olyan 33-34 hetesen.

2020. dec. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Például olyan 33-34 hetesen."

Az megvan, hogy addigra a legtöbb koraszülő megszül? A 33-34. hét már egyáltalán nem az extrém kategória.

2020. dec. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

megvan;) de ha pont ezeken a heteken szül meg vki akkor mit érez?

Én 33vagyok , ezért kérdem

2020. dec. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#3 nem sok összefüggés van a sok mozgás/ mozgás hiánya és a koraszülés között. Nyilvan lehetnek extrém esetek, hogy pl soha egy métert nem futottál de 32 hetesen úgy döntesz, hogy holnap lefutod a maratont akkor jó eséllyel nagy bajokat okozhatsz, de ez nagyon extrém, nem hiszem hogy bárki erre vetemedne.


Nálam pl a koraszülés oka toxémia volt. Soha életemben nem volt magasvérnyomásom, és aztán 30 hetesen egyszer csak elindult felfelé és nem hatott semmilyen kezelés. 34 hetesen meg kellett születnie. Fiatal vagyok, egészséges, jó orvosom volt, gyakran látott, mikor kezdett alakulni a baj akkor elintézett nekem egy plusz genetikai vizsgálatot is. Szóval tényleg maximálisan odafigyeltek ránk, de nem volt szerencsénk. Illetve mihez képest? Csak kicsit jött hamarabb és egészség lett. Sokan nem ilyen szerencsések.


Vannak ma már csoportok ahol mi koraszülők segítjük egymást a trauma feldolgozásában és higgyétek el hogy elvétve találkozom csak olyanokkal akik jó eséllyel maguknak köszönhetik a történteket.


Azért írok én is ilyen hosszan erről mert fontos lenne az érzékenyítés. Sajnos sokan hiszik azt hogy velük ez nem történhet meg, és mindenki akivel ilyen történik az hibás. Pedig csak ritkán hibás és sajnos bárkivel megeshet társadalmi osztálytól függetlenül is.


2-es voltam.

2020. dec. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Anyósomnak mind a 4 szülése koraszülés volt. 1 baba nem maradt meg....


Valószínűleg anyósomnak szervi probléma volt, pl méhnyak elégtelenség.

Most azzal mit kezdesz? Semmit...

2020. dec. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!