Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jobb volt szülni, mint amire...

Jobb volt szülni, mint amire számítottatok?

Figyelt kérdés
Kérlek ne kezdjetek történeteket mesélni a szülésrol, ép előtte állok, és nagyon félek tőle. De mindenki azt mondja, hogy sokkal jobb és egyszerűbb a szülés, mint amennyire az ember fél tőle és a vége az örömtől függetlenül szinte mindig az, hogy sokkal rosszabbra számítottam. Igazából az érdekel ez most igaz e, vagy inkább készüljek a legrosszabbra..
2020. dec. 3. 19:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezerszer rosszabb volt. Még a második szülésem is, ami klasszisokkal jobb volt mint az első.

Egyébként gyerekes dolog úgy kiírni egy kérdést, hogy csak pozitívat ám..

2020. dec. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Én full nyugodtam mentem be a szülőszobára. Benn ugysem marad alapon.

Én nem választhattam meg hogyan vajudjak. Csak a baloldalamon feküdhettem, gépre kötve. Én nagyon rosszul éltem akkor meg. Sokkal rosszabbra, mint amire számitottam. De csak a kikötözés miatt. Én biztos voltam/vagyok benne, ha hagynak nyugodtan, nem lett volna ilyen durva.

Akkor azt mondtam soha többet....

1éves volt a fiunk, mikor ujra belevágtunk a tesó projektbe, akkor már én akartam ujra. Fél eve próbálkozunk, de eddig eredménytelenül :(

Ha csak a szülésen mulna, akár 5 gyereket is bevállalnék. Annyira nem vészes így visszagondolva.

2020. dec. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Miért lenne gyerekes? Nem azt kértem hogy csak pozitívat, te is elmondtad hogy sokkal rosszabb volt. De egyenlőre nem szeretnek arról olvasni, hogy majdnem meghaltam mert.. Vagy a babám nem sírt fel, vagy halva született stb. Tok természetes hogy horror sztorikra nem vagyok kíváncsi szerintem :)
2020. dec. 3. 19:16
 4/23 anonim ***** válasza:
64%

Álom terhességem volt és én tudatosan nem olvastam a szülésekről semmit, nem akartam hallani történeteket. Minden eset más, hiába olvasol.


Úgy mentem oda, hogy sok dolgot nem tudtam a szülésről. Hagytam hogy történjenek a dolgok. Egyáltalán nem volt olyan borzalmasan fájdalmas, hogy ne akarjak mondjuk még egy babát.


Gondolj arra, hogyha annyira borzalmas lenne, mint egyesek előadják, akkor egykékből állna a világ ;)

2020. dec. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%

Nekem jobb volt, mint amire számítottam, igaz császár volt.

A terhességem viszont sokkal rosszabb volt, mint ahogyan elképzeltem.

2020. dec. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%
Nekem jobb volt mivel arra számítottam, hogy “olyan lesz mintha az összes csontom egyszerre törne el” meg ilyen okosságok, amiket lehet olvasni, de nem volt ilyen vészes. Pedig fajdalomcsillapitas nélkül 33 óra alatt szültem meg egy átlagnál nagyobb fejű babát, akinek a karja a feje mellett volt és a zsinor 2x a nyakán. Hozzáállás kérdése az egész. Nem szabad feladni ut közben.
2020. dec. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%
Elég magas a fájdalom küszöböm, én ugy voltam vele, hogy ha több milliárd nőnek sikerült akkor nekem is fog. Nem is agyaltam rajta sokat, de rémálmba ne jöjjön újra elő az a fájdalom és igen nekem is ezerszer rosszabb volt mint amire számítottam.
2020. dec. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
54%

Én is szülés előtt állok megértem az aggodalmaid. Semmi gyerekes nincs abban hogy valaki nem szeretne olyat olvasni hogy "majdnem meghaltam" meg "mintha átment volna a vonat rajtam"...

Ha meg valaki akar, szinte keresnie sem kell. Nincs 2 egyforma szülés. Többségében úgyis csak azt hallani hogy borzalmas.

Nekem is meséltek cifrákat, aztán 3 gyereket is szült az illető. Jobb ha nem ezekre koncentrálsz. Szeretnek az emberek riogatni, ők már túl vannak rajta. Ott akkor úgyis megtudjuk milyen, készülhetsz te lelkileg, erre úgysem lehet teljesen.

2020. dec. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Így visszagondolva nem volt vészes egyáltalán. Még a kórházban azon gondolkodtam, hogy simán újrakezdeném ezt a terhesség és szülés dolgot. Mondjuk szerencsés vagyok mert a terhességemet nagyon jól viseltem. A vajúdásom 6 órájából csak az utolsó 3/4 volt brutális, a negyed órás kitolás már maga volt a megváltás.
2020. dec. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt jobb. A második 2 óra alatt lett meg, de az a 2 óra brutális volt.
2020. dec. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!