Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tudnatok velemenyeket mondani...

Tudnatok velemenyeket mondani szulessel kapcsolatos elmenyekrol? Kinek volt jo elmeny, kinek volt rossz elmeny?

Figyelt kérdés
...csak sima kivancsisag vezerel, elore is koszi!
2010. aug. 12. 00:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Háááát,öööö...Rossz is lesz,meg jó is.Illetve a végére persze már csak jó.De a szülés azért nem leányálom...De a végén kárpótol a baba.
2010. aug. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt! es ne feljetek, nem ijesztetek meg! :D irjatok meg, nyugodtan!
2010. aug. 12. 01:11
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy sima szülésem,teljesen naturál,meg egy elöre megtervezett császármetszésem,epidurális érzéstelenítéssel.A naturális rettenetes fájdalom volt,de csak egy fél óráig aztán minden elmult,és jött a boldogság további fájdalom nélkül.A "császár"-ban az epidurálist nem vállalnám mégegyszer,mikor beszúrtak a gerincembe azt hittem szörnyethalok,és mikor kivették belölem a babámat,olyan volt mint ha belemet szaggatnák ki.Bocsi csak öszinte voltam,a gyermekszülés szerintem mindenkinek szörnyü fájdalom,de csak egy pár óráig,aztán az idö mulásával egyre kevésbé emlékszik a rosszra az ember,és bármilyen is volt egy gyönyörü emlék marad! üdv
2010. aug. 12. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
En nevetgelve mentem be a korhazba, amikor kezdodtek a fajasok. Ahogy erosodtek a fajasok eltunt az arcomrol a mosoly, olyan erzesem volt, mintha tobol akarnak letepni a combjaimat, de csak a babara gondolsz, figyeled a gepet, adatokat. Kertem fajdalomcsillapitot, na attol hanytam, szedultem, szornyu volt, mint aki berugott, nem voltam esznel, persze a fajdalom ugyanaz maradt. Vegul kertem epiduralt, onnastol nekem minden csak szebb lett. Nem ereztem a fajasokat, de a nyomast igen, ahogy jon ki a baba. Picit hosszabb lett igy a szules, de konnyebb. A vilag legszebb pillanata lesz, mikor a mellkasodra teszik a kis csoppsgeget es eloszor meglatod!!
2010. aug. 12. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én besétáltam szülni a kórházba. :) Aztán nekem is erősödtek a fájdalmaim. Teljesen kitágultam, de a Fiam nem akart lejjebb jönni. Császár lett a vége. Nekem akkor már annyira fájt, hogy csak egy erősebb szúnyogcsípést éreztem az epidurál miatt. Onnantól meg semmit. Hát csoda volt, amikor felemelte az orvos a Drágámat!

Nekem pozitív élmény volt összességében. Most egy sima szülésre "hajtok". :)

2010. aug. 12. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Háromszor szültem,mindegyiket természetes úton,fájdalomcsillapító nélkül.Összességében csodás volt,de bizony fájt nagyon. Előfordult,hogy a fájásoktól megszédültem,hányingerem lett,de az is elmúlt.

Az első babámnál 4 napot vajúdtam 10-15 perces fájásokkal,na az kemény volt.

2010. aug. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

császármetszésem volt de kellemes csalódás összeségében,rosszabra számítottam!

A műtét napja szörnyű de utána már jobb sokkal,most már azt mondom simán mégegyszer!!

2010. aug. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
4 sima szülésem volt, fájdalomcsillapítás nélkül. Így visszaemlékezve csak kellemes élményeim vannak4 Akkor, ott persze fájt, de nekem elviselhető volt a fájdalom (kinek mekkora a fájdalomküszöbe, ki mennyire tud nem a fájdalomra, hanem a babára koncentrálni), csupán a kitolásnál éreztem azt, hogy azonnal szétszakadok alul (van, aki épp ekkor érez megkönnyebbülést és azt mondja, a kitolás már nem fáj). Aztán, ahogy a babáin kicsusszantak, megszállt valami mélységes nyugalom, béke, csak azt éreztem, túl vagyunk rajta, az volt fontos, hogy láthassam, kezembe vehessem, megszagolhassam az én picikémet. A fájdalom elmúlt, csupán zsibbadt mindenem, de az már kellemes volt. varrás nem kellemes, de ha a baba ott van veled, kibírható az is :)) Ja4 Első szülés 20 óra, de ebből ami igazán fájt, az kb. 2 óra. 2. szülés: 4.5 óra, ez elég kemény volt végig, de azért elviselhető. 23. szülés 2,5 óra, el se akartam hinni, hogy szülni fogok, nem hogy ennyi idő alatt meg is lett... 4. szülés (10 évvel az előző után, így 1. szülésnek számít: 8 óra, csak a legvége fájta nagyon, előtte még viccelődni, nevetgélni is volt kedvem:)))
2010. aug. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Indítottak, mert magasan repedő burokkal szivárogtam kissé... sokáig nem történt semmi, csak ültem a szülőágyon és unatkoztam... aztán másodszorra is burkot repesztettek, na akkor beindultak a fájások... meg volt beszélve az EDA, de ahhoz ki kellett tágulnom két ujjnyira... szóval vajúdtam egy sort, amolyan fullasztó erős menzi szerű görcsöket éreztem és nagyon hányingerem volt, ez volt a legrosszabb... majd úgy két óra múlva tudtam hányni, egyből jobban éreztem magam és az EDA-t is beadhatták... akkor félálom szerű elernyedés vagy másfél óráig, ezalatt még egy ujjnyit tágultam... EDA hatása kiment, jöttek a fájások, fél óra múlva kaptam a következő adagot, de ez már nem volt annyira hatékony, de azért nagyban tompította a fájások erősségét... már császárt emlegettek, mert sehogy sem akaródzott lejjebb jönni a baba... a doki kézzel rásegített, hát nem volt valami jó érzés, de hatékonynak bizonyult... innentől felgyorsultak számomra az események, jött a székelési inger és már nyomhattam is... bár a kitolás elhúzódott, mert kislányom a feje mellett a kezét is kituszkolta, én ekkor már transz szerű állapotban voltam... bár az EDA akkor már nem hatott, a kitolás számomra nem volt olyan fájdalmas, inkább nagyon feszítő érzés, és amikor kicsúszott a baba, az nagyon érdekes érzés volt... egyből a hasamra került, férjemmel csak gyönyörködtünk benne... a lepény egy nagy nyomással kijött... utána gátvarrás, mert vágtak is meg repedtem is... az sz@r volt, mert akkor már tényleg nincs semmi motiváció... szóval összességében jó élmény volt, bár 10 órásra sikeredett az első szülésem... remélem, hogy ha még egyszer szülök, minimum ilyen lesz az is :)
2010. aug. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

1 hónapja szültem, akár már most is újra vállalnám!

Természetes módon bújt ki a babám, nem kaptam fájdalomcsillapítót (eszembe sem jutott kérni). A jósló fájásos-vajúdós szakasz 22óráig tartott, úgyhogy adtak gyorsítót, utána 3,5 óra alatt megszületett a babus.

Tény, hogy volt sok nehéz pillanat, amikor úgy éreztem, kettétörök, szétrepedek, de hála Istennek, mindig pont akkor múlt el a fájás, amikor már elviselhetetlenné kezdett válni. akkor egy percet pihenhettem, aztán jött a következő fájás. Aztán amikor bújt kifelé, akkor már csak látni akartam minél előbb, akkora öröm volt bennem, amikor éreztem a buksiját, meg sorban mindenét kibújni, hogy minden fájdalom elmúlt! Csodálatos volt!

2010. aug. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!