Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terhességi toxémia gyanújával...

Terhességi toxémia gyanújával kellett bevinnem feleségemet kórházba tegnap, ilyenkor sokáig bent fogják tartani?

Figyelt kérdés

Nem lett jó a laborképe és az orvos azt javasolta hogy feküdjön be pár napra. Nem szeretném nélküle tölteni az ünnepeket, meg őt is megviseli a dolog aggódik a babánkért. Ilyenkor pár nap alatt eltudják dönteni, hogy császár lesz vagy akár hetekig is húzódhat a dolog ? 35. hétbe van. Vérnyomása magasabb a kelleténél, meg vizenyős a lába. Lehet hogy én aggódom túl a dolgot de tegnap óta nem is tudok aludni.


32/F


2020. dec. 16. 18:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
A 36. héten kerültem be nagyon enyhe toxémiával és a 40+4. napon indították a szülést. Nem volt könnyű kibírni, de csak a végeredmény lebegett a szemek előtt.
2020. dec. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha súlyos a helyzet, bármikor műthetik is akár.
2020. dec. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

34 hetesen szültem toxémia miatt.

Nem lehet előre tudni, hogy mi lesz vele. Minden eset más.

De ha megcsászározzák, akkor egész biztosan nelkule töltöd az ünnepeket. Ha a baba súlya jó, és jól is van, akkor is kb 10 nap mire hazamehet.

Most a legkisebb gond, hogy jön a karácsony. A fő hogy ők jól legyenek. Én 30 hetesen kerültem be, egy hét után hazamehettem, de egy hét múlva vissza is kerültem és rá pár napra meg is kellett születnie.

2020. dec. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
25%

A kórház nem börtön. Nem kötelező bent feküdni. Nem is értem minek fektetik be a kismamákat feleslegesen, mert az esetek 90%-ában igen is tök felesleges.

Ha annyira szar az eredménye, akkor nyilván azonnal kellene cselekedni, vagy megindítani a szülést vagy megoperálni a leletektől függően. Ha meg nem, és csak kontrollálni kell, azt éppen lehetne ambulánsan is. Ha nem laktok messze, simán be lehet járni naponta is vizsgálatokra.

2020. dec. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
15 perc autóval.
2020. dec. 16. 18:42
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell beszélni a dokival.
2020. dec. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

A kórház valóban nem börtön, viszont ha otthon történik valami és nem érnek be időben akkor meg az orvosi viseli a pert, hogy miért engedte haza.

Nyilván ha megvannak a vizsgálatok el fogják dönteni hogy maradjon-e vagy hazamehet. Nem mindenesetben kell azonnal cselekedni viszont sokszor az orvosok is akkor nyugodtak ha a kismama a műtőtől 2 percre van.

2020. dec. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Középsúlyoa toxémiával 2 barátnőmet is 1 hét után császároztak. Egyiket 27 hetesen, másikat 36 hetesen.
2020. dec. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

Hidd el, nagyon kevés olyan szülészeti ok van, ami valóban intézeti fekvést igényel. Nyilván az orvos magát védi, csak közben elfelejtik sokszor felvilágosítani a kismamát, hogy a valóságban mekkora is a veszély.


Klinikán dolgoztam 5 évet, pontosan tudom, hogy a terhespatológiai osztályon fekvő terhesek 90%-a feleslegesen fekszik ott.

Persze a kérdező felesége éppenséggel tartozhat akár abba a 10%-ba is, ezt ugye nem tudhatjuk, pláne leletek nélkül.

2020. dec. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hat jo kerdes. Van,aki tobb hetet tolt bent, megfigyeles vegett, es idore szul emiatt. Van akinek olyan sulyos az allapota,hogy egybol csaszarozzak. Van,akinek korhazi bentfekves alatt (barmikor) romlik az allapota, es amiatt csaszar. Ezt nem lehet elore tudni... De ha bent sem tudjak levinni a vernyomasat (ilyenrol is hallottam), vagy hazaengedik,de otthin ismet felugrik,akkor valszeg egyedul fogod tolteni.
2020. dec. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!