Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Talán butaság, de előfordulhat...

Talán butaság, de előfordulhat, hogy nem veszem észre(időben), ha beindul a szülés?

Figyelt kérdés
3 hetem van a kiírt időpontig. Félek, hogy nem ismerem fel a fájásokat vagy csak túl későn, és kórház, ahol szülni fogok kb. 40 percre van tőlünk. Eleve így a vége felé már van mindenféle furcsa fájdalom: szúrkál, nyilall, nyom, feszül, csikar...szerintem jóslóm nem volt még, csak keményedések, de ki tudja. Honnan fogom tudni, hogy az a fájdalom éppen már a szülési és nem valami újfajta fura terhességgel járó kellemetlenség?

2020. dec. 20. 18:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy hülyén hangzik, de garantáltan tudni fogod. Más, mint az elözö jósló meg egyéb tünetek.
2020. dec. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Tudni fogod! :)
2020. dec. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A szülési fájdalom - az ú.n. tágulási folyamat - semmiféle más fájdalommal nem téveszthető össze. Ráadásul teljesen periodikus rendszerben tér vissza, értem ez alatt pl. 20 percenként, 15 percenként, 10 percenként, 7 percenként, és egyre szaporábban, de mindig ritmikus, teljesen kiszámítható időben.
2020. dec. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig én nem vettem észre. :( Az azt megelőző tíz napban iszonyú brutális székrekedésem volt, tíz nap alatt egyetlen alkalommal sikerült vécéznem, és már az összes engedélyezett hashajtót bevettem, sőt szerintem már a nem engedélyezetteket is, nulla eredménnyel. A fájásokra azt hittem, a sok hashajtó okozta hasgörcs, engem abszolút arra emlékeztetett. Ha nem folyik el a magzatvizem közben, lehet, hogy túl későn kapcsoltam volna, de szerencsére így időben bejutottunk a kórházba.
2020. dec. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én először azt hittem, a hasam csikar. Még hasmenésem is volt, és ugye a véletlen egybeesés miatt azt is hittem, hogy a fájdalom, amikor elmúlt, azért múlt el, mert kijött, aminek ki kellett jönnie. Csak aztán megismétlődött. Aztán már hiába mentem wc-re, semmi sem történt, de valahogy még mindig ugyanaz a szcenárió zajlott. Akkor arra gondoltam, hogy biztos a lányom rugdos fura helyeken. Ez az egész ilyen hajnali fél3 és 4 között játszódott le. Minthogy már 40+4 napon voltam, felmerült bennem, hogy lehet, mégse bélgörcs lesz, és elkezdtem mérni az időt két fájás között. Ahogy jobban odafigyeltem rá, észrevettem, hogy van egy íve, elkezdődik enyhébben, erősödik, majd visszaenyhül, és ahogy méregettem, kb fix időn keresztül tartottak, és egész stabil időközönként is jöttek. Onnantól már egészen biztos lehettem a dologban. Olyan hajnali 5 körül már így voltam. Simán ráértem még várni, pedig nekem elég gyorsan haladtak az események. Fél 8-ra értem a kórházba, elég előrehaladott állapotban, de nem volt para, fél11-re született meg a lányom.


Észre fogod venni, ha megindul. Ha mást nem, legfeljebb abból, hogy ritmikusan ismétlődnek és egyre erősödnek a fájdalmak. Úgy nő még nem szült meg, hogy nem tűnt fel neki.

2020. dec. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Eszre fogod venni. Onnantol, hogy karomkodsz, mint a kocsis, es mindenkit el akarsz kuldeni azanyjaba, ha eltelt par ora ezzel, akkor is boven lesz ido szinte biztosan beerni a kirhazba elso gyerekkel.
2020. dec. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Koraszülésem volt...jóval a kiírt idő előtt és nem vettem észre, hogy beindult a vajúdás...nem akartam elhinni, hogy amit érzek az az lehet.
2020. dec. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Igaz nekem indították burokrepesztéssel+oxival még az elején menstruációs görcshöz hasonlított úgy kb a 30-as fájásokig, ekkor voltak kb 10-8 perces fájásaim. Elég jól tűrtem is. Na de az 50-60as fájásoknál... semmi ehhez hasonlót soha nem éreztem, de még itt is elviselhető volt mert volt időm pihenni egy kicsit. De ez minden volt nekem csak nem mensi fájadalom.. ez brutális fájdalom...🤦🏼‍♀️ A 80-100as fájásokról ne is beszéljünk na ott én tényleg káromkodtam már könyörögtem mindenért, hogy szedjék ki, császározzanak meg nem érdekel. Szégyen nem szégyen de ordítottam hogy befogok sz*rni 😂. Miután kiderült, hogy jönnek már a tolófájások. 40perc alatt 3ujjnyiról 5-re tágultam ott már szinte nem is volt időm pihenni ott tényleg bármit megtettem volna, hogy elmúljon ez a fájdalom nem kaptam fájdalom csillapítót sem mert jól tágultam, csak ilyen nyugtató és görcsoldó szerűséget amivel annyit elértek, hogy két fájás között szinte elaludtam. Na de amikor jött a fájás hu de nagyon rossz volt arra kelni. Aztán nekem a tolófájás volt a legrosszabb és a legnehezebb is bár akkor kiderült, hogy fájásgyenge vagyok... szóval a doki nyomta ki a gyereket a hasamból és mondta, hogy mikor nyomjak. Titkon reménykedtem abban, hogy kinyomja belőlem😂 Nagyon sok tolófájásom volt... az annyira fájt, hogy bepánikoltam összevissza vettem a levegőt nem is figyeltem arra mit mondanak.. aztán leesett a babám szívhangja 60-ra sípolt a gép oldalra néztem megláttam minden erőmet össze szedve 2 nyomásra kint volt 🙂

De mondjuk nekem az oxi miatt nagyon fel volt gyorsítva a folyamat mert burokrepesztéstől számítva 4 óra múlva megszületett a babám. És első baba volt!

DE bármikor újra csinálnám!🙂 Nagyon jó emlék maradt meg ennek ellenére is!

És valóban megfogod ismerni mert ez olyan fájdalom, hogy összetéveszteni nem lehet!

Kitartást és könnyű szülést!❤️

2020. dec. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Reni 28 ***** válasza:
100%
Nekem is azt mondták hogy észre fogom venni, hát nem. 40+6.napon szültem, de előtte olyan erős jósló fájásaim voltak hogy nem gondoltam hogy beindult. Reggel kellett mennem ctg-re. Kb 8 körül értem oda, és akkor közölték hogy majdnem 3 ujjnyira ki vagyok tágulva, még ma meg lesz a baba(másnap indítottak volna) Annyira nem tudtam elhinni hogy szülök hogy el kezdtem az orvossal alkudozni hogy vissza jövök másnap reggel, ezen jót nevetett. Igazából akkor fájt már nagyon mikor a ctg miatt a hátamon kellett feküdnöm.
2020. dec. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

7-es, de nem ez a gyakori, a Kerdezo pedig mar 37 hetes.

9-es, onnantol, hogy a hogy a ctg-zeskor mar nagyon fajt, mennyi ido mulva szuletett meg?

2020. dec. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!