Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nekted mennyire viselte meg a...

Nekted mennyire viselte meg a lábfejeteket a terhesség? Valami segített a fájdalomra? annyira fáj, hogy pár hete már mankóval járok

Figyelt kérdés
alapból volt probléma a lábfejemmel, mert lúdtalpas vagyok és bütyköm van, de ha odafigyeltem a cipőkre meg hordtam a betétet úgy ez kezelhető volt. Viszont most az 5 hónapban vagyok és a plusz kilók, vagy hormonok miatt, de a bütyök még nagyobb lett, és állandóan meleg, piros és lüktet, és ordítani tudnék ha hozzáér valami, és a talpam is - különösen ahol a boltozatnak kéne lennie, csak ugye nekem nincs a lúdtalp moatt - sajog és ég. Próbálom minimalizálni a járást, szinte egész nap ülök, de még így is érzem, bár a legrosszabb nyilván akkor, amikor talpon vagyok. A bal lábamban egyszerűen olyan nyillaló fájdalmat érzek minden lépésnél, hogy már mankót használok, hogy csökkentsem a terhelést. Rendes cipőt se tudok hordani, csak papucsot, bár a kontrollokon kjvül nem is hagyom el a lakást. A doki nagyon megvizsgált, nincs-e valami betegségem - rheuma, köszvény, cukorbetegség stb. kizárva, tényleg mindent megnézett, mert ő is látja hogy szenvedek. Szerinte mindenkinek rosszabb lesz a lába, csak nekem ugye alapból problémás volt... A fájdalomcsillapító, ami nem árt a babának, nem használ, most jéghideg lábfürdővel próbálkozom, de egy órával utána ugyanúgy visszajön a fájdalom. Esetleg van, akinek szintén így megviselte a lábát a terhesség? Használt valami? A szülés után legalább jobb lett?

2021. jan. 3. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, ennyire nem volt szörnyű, de nekem is iszonyat fájt a lábfejem. Szerencsére szülés után ahogy mentek le a plusz kilók, elmúlt a fájdalom is. Viszont anyukámnak elszakadtak a lábfejében a szalagok és neki örökre megmaradt a fájdalom. De ez elég szélsőséges, reméljük nem ez áll a háttérben.
2021. jan. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ:) a fájdalomra neked működött valami? neked csak "simán"fájt, vagy neked is volt valami egyéb baj vele mint nekem?
2021. jan. 3. 19:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni de ez lehet, hogy rosszabb is lesz ahogy nő a baba és a súlyod is..plusz nem tudom vizesedsz e..

Én csak vizesedtem azt is 35. héttől.. elefánt lábaim lettek szó szerint na meg a kezem.. a jegy gyűrűm majdnem rám szorult annyira.. én felpocoltam a lábam valamit enyhített. Már a végén annyira, hogy alig bírtam menni cipőim se jöttek rám..

De nekem csak a szülés segített.. sőt szülés után is csak másfél hét múlva lett az eredeti lábam még gyönyörködtem is benne hogy jé ez ilyen volt?! 🙂

Kitartást és kellemes baba várást!

2021. jan. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ortopéd eléggé, kezdődő bütyök, lúdtalp,kalapácsujj, minden van a palettán :D Pedig 25 voltam terhesen.. Ha pihentettem, akkor meg nyugtalanláb szindrómám volt :D az segített, amikor a párom masszírozta és igen, a hideg vízbe lógatás..kitartás!

Első voltam

2021. jan. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi, írtam privit
2021. jan. 3. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!