Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan készüljek fel a szülésre?

Hogyan készüljek fel a szülésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az első babámat várom fiatal anyukaként, 22 éves vagyok. Sajnos nincsen olyan a közelemben, aki nemrég szült volna és bizalmi kapcsolatban lennénk egymással. Egészen eddig olyan távolinak tűnt a dolog, hogy bele se gondoltam, meg hát majd csak lesz valahogy. Azonban egyre többször jut eszembe, hogy mi lesz, milyen lesz. Nem arról van szó, hogy félek tőle - bár lehet, hogy kéne - csak olyan felkészületlennek érzem magam. Voltam szülésfelkészítő online tanfolyamokon, de mindenhol a gyermekágyas időszak és a szoptatás volt a fő téma, így ott nem kaptam ilyen téren információt.

Apás szülés lesz egyébként, ha addig nem jön ezügyben bármilyen korlátozás, engem megnyugtat a férjem jelenléte és ő is szeretne részese lenni a kislányunk születésének.

29+1 hkm



2020. dec. 30. 07:05
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Én nem készültem rá. Szerintem nem is lehet. Mikor odakerulsz úgyis mondják majd mit csinálj.

Én legalábbis gondolkozni se nagyon tudtam.

Az hogy hány éves vagy szerintem teljesen irreleváns. Az első az első 40 evesen is.

2020. dec. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Igazából az a gond, hogy még azt sem tudom, mikor induljak a kórházba. Amikor megtudtuk a babát, akkor abbaj a városban laktunk, ahol szülni fogunk. Most hazaköltöztünk a szüleimhez, mert közben folyamatban van a házvásárlásunk, de mivel szeretnénk kisebb felújításokat, így nem biztos, hogy a szülés előtt be tudunk költözni.

Tehát voltaképpen jelen pillanatban 1 órányira van tőlem a kórház. Persze van közelebb is, ebben a városban, de nem szeretnék itt szülni, feküdtem már itt pár éve nőgyógyászaton...alapvetően egy problémamentes szülésnél nincsen semmi gond, de hát senki se számít problémára...

2020. dec. 30. 07:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mikor menj mindenképp kórházba: ha elfolyik a víz. Ha idő előtt reped a burok, nő a fertőzésveszély. Nem kell rohanni, nyugisan összekészültök és mentek.

Ha vérzel. Ez egyértelműen fog látszani.


A vajúdás pár órától akár napokig is tarthat, bár 8-10 óra az átlag első szülésnél. Első szülőként azért ne számíts pár órára, de előfordulhat.

Mivel 1 órára van a kórház, szerintem 10 perces, RENDSZERES fájásoknál pakoljatok, induljatok.

A vajúdás látens szakasza még viselhető, a fájásokat már érezni fogod, de közben még fogsz tudni esetleg pakolni, figyelni. Az aktív szakban már a fájások alatt nagyon erősen befelé fogsz koncentrálni, nem fogsz tudni figyelni arra, mi zajlik körülötted.

Autóban ülni nem lesz kellemes 1 órát amúgy, azt most mondom.

2020. dec. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Szia! Én 21 éves vagyok és 3 hete szültem! 🙂

Én egész terhességem alatt nem igazán gondoltam a szülésre nem féltem nem aggódtam, lesz ami lesz! Vagy így vagy úgy ki fog jönni! 😊 Én nem jártam szülés felkészítésre sem még a dokimat sem kérdezgettem, hogy néz ki egy szülés...szóval semmit nem tudtam az egészről de valahogy én nem éreztem fel készületlennek magam mert erre vártam 9 hónapot!!😊 Lelkileg teljesen felkészültnek éreztem magam, tudtam hogy nagyon fog fájni, de a fájás jó közelebb vagyok minden fájással a célhoz. Vajúdás közbe mindig ismételtem ezt ‘fáj, fáj, tetőzik, abba hagy’ és hogy ez jó, a fájdalom jó mert ez azt jelenti, hogy úton van a kisfiam. Nekem is bent volt a férjem nagyon jó érzés volt, hogy ott volt igaz én inkább a befele forduló magamban leküzdöm típus vagyok szóval mi az alatt a kis idő alatt nem is beszélgettünk én csak befele koncentráltam. De nekem a jelenléte megnyugtatott. Nem hazudok soha nem éreztem még ilyen fájdalmat és ilyen erősségűt de megéri. Amíg tudtam pihenni két fájás között addig nagyon jól viseltem fájdalomcsillapítót sem kértem. Viszont a végén amikor már egybe folytak a fájások ott már könyörögtem fájdalom csillapítóért de akkor már késő volt, mert az a fájás már a tolófájás volt. Mindössze 4 óra alatt megszületett a kisfiam. Egyébként burokrepesztés+oxival. Csak pozitívan, könnyű szülést!🥰

2020. dec. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Szia!

Mi még gyerekvallalalas előtt állunk, de nagyon szeretem YouTube-on a Szülni jó csatornát, informatív videókkal, interjukkal. Sok témát érint, szerintem nézd meg te is!

Boldog babavárást :)

2020. dec. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én dúlával voltam szülésfelkészítőn, kifejezetten sokat beszéltünk magáról a szülésről is, mikor/hogy indul be, hogy érdemes felkészülni, mikor menj kórházba, hogy lélegezz, ilyenek, esetleg egy ilyet is kereshetsz. Nekem ez baromira sokat segített, a szülés közben is még ott játszottam le magamban a szavait, nekem könnyebb volt így ráhangolódni mindenre, hogy tudtam mi miért van, mi mi után következik.

A Szülni jó csatornát én is ajánlom!

2020. dec. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Felkészülni tényleg nem igazán tud rá az ember. Én 37 hetes vagyok, második szülés előtt állok, de még most sem lehet rá felkészülni igazán. Persze azért könnyebb, mert tudom, nagyjából mire számítsak. Rendszeres fájásokkal (7-10 perc) érdemes elindulni a kórházba. A magzatvíz nem minden esetben folyik el, első terhességnél nekem sem volt ilyen, erre inkább ne várj. Amit tudok tanácsolni, hogy ne félj a szüléstől, próbálj ráhangolódni, hogy egy pozitív élményben lesz részed és hogy jó helyen leszel, ha esetleg vmi gond mégis adódna. De ha már ott leszel, már csak azt fogod várni, mikor veheted a kezedbe a, kisbabádat. :)
2020. dec. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szenteste szultem, 21 eves vagyok,es en is ugyan ugy ereztem,mint te. Online szulesfelkeszitot nagyjabol atbogarasztam, illetve valamennyire mindigis erdekelt a szules,csodalatos dolognak tartom. A korhazrol, ahol szultem,semmilyen tapasztalatom nem volt,ismerosem sem szultek ott, net alapjan tudtam csak meg dolgokat,szerencsere jokat irtak rola. Nekunk is apasszules volt. Szenteste szultem,ugyhogy eleg frissen bennem el meg minden.

8.30 korul,mikor felkeltem,gyorsan telefonaltam egyet anyukammal,majd mikor letettuk,elkezdtem erezni egy kis fajast,amklyenek mar elotte is voltak, egyaltalan nem volt durva,kis premens szeruseg. Aztan felkeltem, pisiltem,leultem tv-zni, elkezdtem tovabbi gorcsoket/fajasokat erezni. Itt mar kezdett gyanus lenni,sosem ereztem meg ilyennsokat egymas utan. Elkezdtuk merni. Volt minden. 4-5-15 percenkent,ossze vissza. Itt mar sejtettem,hogy valami megindult. Ezek meg mindig nem voltak olyan igazan fajdalmasak,inkabb picit kellemetlen. Olyan delutan 1 korul mar kezdett erosodni, osszepakolva,feloltozve ultunk a konyhaban,hogy mi is legyen,bemenjunk e,nem e kuldenek haza,mivel rendszeresnek tovabbra sem volt mondhato,3-9 percig volt minden. En meg vartam,mint a nagy konyvben a rendszeres 5 percesekre,ami vegulis nalam egyaltalan nem volt. 😅 Aztan olyan 1 korul volt egy iszonyat eros fajas,azutan mar nem vacilaltunk,hivtuk a taxit. Beertunk,ctg,adategyeztetes,mehszajvizsgalat,kiderult,2 ujjnykra tag vagyok,viszont ctg szinte semmit nem mutat, raadasul amig bent ultem,valoban nem fajt nekem sem😂 Kb hulyenek neztek,hogy mar fajdalmat erzek,mikor nincs is. Ugy dontottek befektetnek az osztalyra,es ha jobban jonek anfajasok,menjek vissza a szuloszobara. Kb amint lefekzdtem,egybol jottek a fajdalmas fajasok,es ugen gyakran,bar tovabbra sem volt bennuk rendszeresseg. Olyan du. 5-6 kozt megelegeltem,raadasul mar hanytam is a fajasoktol,ugyhogy felmentem. Ctg, mehszaj,beontes,borotvalas,hivom parom,es kezdodik a buli. Burokrepesztes. Na onnantol valt igazan fajdalmassa. Sehogy nem volt jo,ugyhigy vegulis fekudtem az agyon vegig. Kertem epiduralt,de az anesztes nem ert oda,ugyhogy anelkul maradtam.😅 Viszont szerencsere ahhoz kepest,hogy elso babam, 8.45kor megszuletett a kisfiam. Az utolso 20 perc mar kitolas volt,ami kevesbe fajt,mint a vajudas, az csupan iszonyat eros kakilas-inger volt. Szoval ami igazan fajt,az olyan 2 ora lehetett nekem max. Nagyon feltem,mert a fajdalomkuszobom egyenlo a nullaval, de tenyleg. Viszont nagyon szerettem volna termeszetes uton szulni,ugyhogy nagyon buszke vagyok magamra. 😊 Parom probalt simogatni, szavakkal nyugtatni,de oszinten, minden idegesitett,ugyhogy megkertem,legyen csednben es uljon a fejem mellett. 🤣 Mikor megszuletett,hasamra tettek, apa elvagta a zsinort,majd 2,majdnem 3 oran at csak harmasban voltunk,neha benezett a szuleszno,illetve kozben a doktorno osszevarrt lent. Annyi meg,hogy kozvetlen szules utan nagyon rosszul lettem,majd megfagytam,hanyingerem volt (ja,amugy kb 7x hanytam szules alatt,bar en alapbol is nagyon hanyos vagyok). Kaptam szolocukrot,illetve az ido sokat segitett. Felni tenyleg nem eri meg, hisz folosleges.

2021. jan. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!