Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miről szól egy tejfakasztó buli?

Miről szól egy tejfakasztó buli?

Figyelt kérdés
Haverjaim nagyon érdeklődnek mikor tartok egyet. Viszont mivel első gyerkőcünk született így nem tudom mit ír elő a protokoll. Ez valami ívós buli kell hogy legyen?
2021. jan. 11. 19:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
57%

Mi felénk szerencsére ahol gyerek született ott nem volt ez a “tejfakasztó” divat. Engem is a hányinger kerülget magától a kifejezéstől... Hallottam pár ilyen buliról, kedves pasik bekúrtak, mint a disznók, éljen. Persze szigorúan anyukára és a gyerekkel való tekintettel, hat persze. Anyuka 9 hónapon át volt terhes, rengeteg kellemetlenségen ment át ez idő alatt, majd iszonyú kínok között megszüli a közös gyereket, amiben apukának nagyjából néhány élvezetes perc/óra “melója” volt (hisz neki csak szexelnie kellett) és akkor megmagyarázzák, hogy hát ezt meg kell ünnepelni, mert ezután jó ideig nincs buli. Végülis anyukának már 9 hónapja nincs.🤷🏻‍♀️

Na mindegy, én ezt az egész tejfakasztó dolgot nem értem, de szerencsére nem is nekem kell érteni, nálunk ilyen úgy sem nem lesz.

2021. jan. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
33%
Azért itt egyesek eléggé lesarkították a dolgokat. Egy normális kapcsolatban nem kell engedély a szórakozáshoz, egyik félnek sem, és a szomszéd tehene is dögöljön meg elv is szánalmas. Az apuka miért ne bulizhatna attól még, hogy neked fájt a szülés? Miért ne ünnepelhetné meg a gyerek érkezését a barátaival egy közös ivással? És ha részeg lesz akkor mi van? Néha azért engedtessék már meg. Ha valamikor, ilyenkor aztán van pont ok az ünneplésre. Te ilyenkor még jó esetben kórházban vagy még nem otthon így még nem kell a segítség, de ha otthon is vagy azért 1-2 napot bírj már ki nélküle. Több ezer nő szült már, ez nem kivételes, tisztelni való teljesítmény. Írom ezt mind nőként. A 9 hónap kellemetlensége is érdekes felvetés...oké vannak szar tünetek, de mi ugyanúgy utaztunk, jöttünk, mentünk, voltunk nyaralni, fesztiválon, kirándulni, azért nem 9 hónap tömény szenvedés volt.
2021. jan. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
72%

Inkább legyek “fapina”, mint ilyen ismeretlenül ítélkező proli, aki egyből személyeskedik, ha valaki nem az ő szent véleményén van.

De azért jó tudni, hogyha valakinek a gyomra forog az egész tejfakasztó, “b*asszunk be, mert megszült az asszony” intézményétől egyből fapina meg szarszemét lesz....Halistennek nekem normális férjem van, aki képes ép ésszel felfogni, hogy mi ezzel az egésszel az alapvető problémám és tudja, hogy ettől még soha az életben nem kell (mint ahogy soha nem is kellett) engedélyt kérjen, hogy bulizni menjen, de ugye noname anyucik a gykról ezt honnan is tudhatnák.

Nekem ez egy visszataszító szokás, ennyi, de most kapaszkodjatok, a férjemnek is az, de ha nem lenne is képes lenne értelmes felnőtt módjára erről “lemondani” mindenféle probléma nélkül.


Engedtessék már meg, hogy nekem is legyen véleményem adott dolgokról, anélkül hogy nekem esnétek, köszi.


Azt pedig nem is kísérlem megérteni, hogy hogyan következik a “szerintem a tejfakasztó gáz szokásból” az, hogy én többnek hinném magam csak mert szültem.🤦🏻‍♀️ Az értelem azért odavág.

2021. jan. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az én férjem nem csinál tejfakasztót mert szerinte kitolás ez velem. Azt mondta majd bulizunk ha én is tudok
2021. febr. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!