Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem tudom fel dolgozni...

Miért nem tudom fel dolgozni a természetes ételeket?

Figyelt kérdés
Nos mostmár nyár van , egyre többet eszek természetes , nem bolti kajákat. Múltkor a kertünkben szedtem csalánt és csalánteát csináltam majd hasmenésem lett. Tegnap pedig a kertből szedtem nagyon sok meggy-et majd attól is hasmenésem lett. Bezzeg ha valami bolti vackot ennék csak akkor biztos nem lenne. Én ezt egyszerűen nem értem , ennyire utálná a szervezetem a természetes gyümölcsöket,élteleket?

2020. jún. 11. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A sok meggytől viszonylag normális, ha az embernek hasmenése lesz. Szerintem nem eszel elég rostot, ami pont arra lenne jó, hogy szilárdítsa a székletet. Az egészséges életmód nem csak abból áll, hogy mindent megeszünk, ami nő a kertünkben, boltokból sem vackokat kell vásárolni.
2020. jún. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól megmostad őket? Növényvédőszertől simán lehetett. Néha nekem is furcsán reagál a testem a gyümölcsökre, de ezek nem kertből valók így megértem hogy agyon van vegyszerezve. A hasmenés meg lehet csak azért volt, mert a tea méregtelenített.

Ez csak az én hülyeségem, de úgy érzem a bolti kaják annyira feldolgozhatatlan vackok hogy a testem ilyen "Micsoda?! Tápanyag??" válasszal reagál ha valami bio-t eszek. :D

2020. jún. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Első tipp a mosás hiánya.
2020. jún. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nekem is volt, amikor a kenyér-pizza-meki étrendemből átváltottam egy egészséges, zöldségekben és gyümölcsökben gazdag étrendre. Hát volt gond... :D Hasmenes, puffadás, minden volt. De rövid időn belül elmúlt.
2020. jún. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem vegyszeres , mert a saját kertemből van a meggy. azt nem tudom hogy eszek e elég rostot. Az milyen ételekben található?
2020. jún. 12. 09:44
 6/7 anonim ***** válasza:

A bolti meggytől se lenne másként.

Az étrendváltoztatáshoz alkalmazkodnia kell az emésztésnek. Ez általában nem rövid folyamat, ha komoly a változás. De amúgy egy jókora adag gyümölcs alapból okozhat hasmenést, még annak is, aki hozzá van szokva a több rosthoz. A gyümölcsök már csak ilyenek, székrekedés ellen is többnyire beválnak.

A "bolti vackok" alatt mit értesz? Nem minden rossz, ami boltból jön.

Élelmi rostok a növényekben vannak, leginkább a héjukban (maghéj is), szárukban, levelükben. Ha mindent hámozva, hántolva (gabonák) eszel, kevesebbhez jutsz.

2020. jún. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rengeteg meggyett megettem valamelyik nap. Lehet hogy mostantól úgy csinálom hogy kisebb adagokban. Bolti vackok alatt azt értem hogy csokik, péksütemények , sós rágcsálnivalók , stb.
2020. jún. 12. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!