Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kerti gyepen, május első...

Andrasko kérdése:

A kerti gyepen, május első hetében megjelentek az alábbi "magos fűszálak". A méretük 5-6cm, nem lógnak ki a fű magasságából. Ez természetes fűmag termesztés, vagy gyomok?

Figyelt kérdés

A fotók:

[link]



2019. máj. 3. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez valamilyen csenkesz, szerintem szerves része a gyepnek.
2019. máj. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így van, ez a gyep része. Ha mélyebbre ereszted a fűnyírót, akkor ezeket amúgy levágja.
2019. máj. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2 féle fűmagot vetettem.

1) Az árnyékosabb részre árnyéktűrőt: Angol perje 30%, Vörös csenkesz 70% keverékkel.

2) A napos részre szárazságtűrőt: Angol perje 40%, Vörös csenkesz 20%, Nádképű csenkesz 40% keverékkel.


Kifejezetten gyommentes a terület, igaz foglalkozom is vele aprólékosan. Ezért ijedtem meg!


Köszönöm! Megnyugodtam!



Mi a nyári (hőségben) az ideális fű vágási magasság?

2019. máj. 4. 09:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem szakértem a témát annyira, hogy tanácsot adjak, de érdemes lenne megírnod, hogy mennyi és milyen gyakori öntözés lesz nyáron (ha lesz), mert ezt nem árt tudni egy jó válaszhoz.
2019. máj. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A kerti gyepet rendszeresen terheljük.

(játszó vár, trambulin, libikóka, hinta van rajta)

Öntöző rendszer van, tehát rendszeres, akár napi öntözés megoldott.

A tápanyag utánpótlás szintén adott.


Azt olvastam, hogy nyáron jobb magasabbra hagyni a füvet. (árnyékol, nehezebben szárad ki)

Tapasztalatom szerint ha 4 cm-esre nyírom a füvet, akkor jobban bírja a terhelést.

Ha 5-6cm-esre nyírom, akkor ha rálépünk, akkor megdől, lelapul.


Szóval, ezért lenne fontos, hogy melyikkel teszek neki jót?

2019. máj. 4. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!