Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ügyeletes orvossal szülni?

Ügyeletes orvossal szülni?

Figyelt kérdés
Friss kismama vagyok. Azon agyalok hogy nem fogadok saját orvost, nem látom értelmét... A vizsgálatokat úgyis elvégzik a kórházban, és a szülés alatt úgyis a szülésznő lesz velem a legtöbbet. Azt a pénzt inkább megspórolnám és a babára költeném. Nagyon hülyén gondolom? 25/N
2021. jan. 28. 23:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nem gondolod hülyén. Én magánba jártam terhesgondozásra viszont ügyeletben szültem másik orvossal. Az egész szülés alatt a vajudásnál jött be egyszer h tágulok e, azon kívül csak a finisre. Az egyik szülésznő még mondta is h doktorúr majdnem lekéste a szülést. Rendes volt amúgy a doki is meg mindenki, ugyanúgy megkaptam a megfelelő ellátást h nem fizettem.
2021. jan. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Március 1től már nem lehet bent senki, szülésznő is csak akkor ha pont be van oda osztva, vagyis nálunk így van. De doki nem lehet így felesleges fogadni is.
2021. jan. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Magán dokim volt kb 2 éve 3x nézett rám kb, az ügyeletes szülésznő volt a csúcs. Most is megyek a dokimhoz, mert az fontos, hogy odáig eljussak rendben, de hogy kinél szülök nem izgat. 42 leszek addigra, sok problémám nem volt előző tethességem alatt, de jó a tudat, ha valami van hívhatom. és rámnéz.

2021. jan. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sosem az orvos a lényeg, hanem a bába / szülést levezető szülész.
2021. jan. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem 2 szülésem volt fogadott orvossal. Az elsőnél féltem.. Új volt minden. Alapjaba veve elegedett vtam vele. Hüvelyi úton szültem 40.heten, nem volt semmi extra. Reggel mentünk be, mire megszültem meg csak délelőtt volt. Még az ebédidőt sem kellett a dokinak velem töltenie. Még egy fájdalomcsillapítás sem volt, bar azt amúgy is az anesztes csinalta vna. Végül persze adtunk neki pénzt (a vizitdijanak 10szereset)

Aztán a másodiknál megint felfogadtuk, mert gondoltam az a biztos.

Hát utólag bánom. Maga a terhesgondozás normál mederben zajlott. Az elsővel ellentétben, a másodiknál mindenáron erőltette a doki az inditást és mivel én ezt gyógyszeresen nem akartam, így nem egyeztem bele. Ezek utan kérdés nélkül (protokollra hivatkozva) "megvizsgált" úgy, hogy majd összefostam magam. Természetesen pár órára beindult a szülésem. (38h)


Szerencsémre végül nem lett császár, de súlyos sérüléseim lettek, (repedesek) mert a baba es a szervezetem még nem állt erre készen. A baba is nagy volt. Mellesleg ez a szülésem is egy fél délelőtt volt az orvosnak. (Egyebkent mindkettot megelozte egy hosszabb otthoni vajúdás, de nyilván ahhoz az orvos nem kellett)


Szoval.. Ott is adtunk neki penzt.


Szeretnénk 3.babat de nem vagyok hajlando tobbet senkit sem felfogadni szulesre. Jobb az ha nincs elozmenyem az adott orvossal. Egy vadidegen sztem kisebb esellyel tervezi meg, hogy én mikor szüljek, hogy ne zavarjam meg őt a piheneseben.

Utolag persze kiderült, miután az orvosom egyszer sem keresett a gyermekágyon, hogy azon a hétvégén ami előtt szültem, nem volt elerheto. (Azaz, azert eroltette az inditast mert utana nem volt napokig es ez gaz..)

Egyebkent mint ember nagyon kedveljuk a ferjemmel. Jo a stilusa es a terhesgondozas részével is elegedett voltam de a szulessel nem.

2021. jan. 29. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem lehet már se dokit,se szülésznőt fogadni.
2021. jan. 29. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem is tudsz orvost fogadni! Ez most 2021 januárjától törvényesen nem lehetséges!

Ne izgulj, mindenképp az ügyeletesnél kell szülni.

2021. jan. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én fiamat úgy szültem, hogy ügyeletben, 1 percig sem bántam meg. Nagyon rendes volt velem mindenki.


Viszont a terhesgondozás résszel voltak problémáim...

Kellett mennem az sztk-ba, ambulanciára, védőnőhöz. Ők így 3an küldözgettek egymáshoz. Aztán a 36.héten kiderült, hogy sok vizsgálatom kimaradt. Mind a 3 engem hibaztatott, egymásra mutogattak, hogy a másiknak kellett volna szólnia. Végül én lettem hülyének beállítva, mert első baba, és foggalmam nem volt, hogy mikor hova kell mennem, mert senki nem mondta.


(Makk egészséges fiam lett, és megmondom őszintén, azok a plusz vizsgálatok nem is hiányoztak).


Most úgy nez ki, ismét terhes vagyok. Vele sem fogadok orvost.


Nekem ez full olyan, mintha fizetnék a gyerekemért.

2021. jan. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Első gyerekemet az éppen ügyeletes szülésznő vezette le, orvos bent sem volt. Másodiknál ügyeletes orvos. Egyiknél sem volt probléma, teljesen meg vagyok elégedve az ellátással, nem bántam meg, hogy nem volt fogadott orvosom.
2021. jan. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
Nálam pár hét múlva lesz esedékes a dolog még pedig ügyeletes orvosnál. Hosszú, hogy miért alakult így, de úgy látszik elébe mentem a dolgoknak, most ki tudja ki és hogyan vállalja ezeket a dolgokat. Viszont az igaz, hogy így van a legtöbb esélyem, hogy természetesen szüljem meg a babámat szükségtelen beavatkozások nélkül, mivel senki nem siet sehová. Valahol irreális elképzelés is, hogy az orvos álljon készenlétben 24/7, mert megfizetem, lehet éppen buliból esne be ittasan (ami nem szemrehányás), vagy a saját gyerekét kellene ott hagynia a máséért. Ennek következtében lettek ezek a megindítások, gyors császárok (statisztikailag is szignifikánsan több a császár a fogadott dokinál), arról nem is beszélve, vajon mennyi idő, mire beér? Vannak szituk, ahol el tudom képzelni, hogy jogos elvárás a fogadott orvos, ha mondjuk valami komplikáció várható, amire ő így fel van készülve. Ugyanakkor éppen végigolvastam egy szüléstörténetet, ahol volt fogadott orvos, aki pont átment egy másik épületbe, mikor szükség lett volna rá, így az osztály összes orvosa bement vizsgálódni, majd úgy lett császár belőle, hogy a fogadott doki a zárásra ért vissza. Lehet ez kirívó eset, nem tudom. De ezen a ponton is megbizonyosodtam, hogy ha így is úgy is jó eséllyel mindenféle emberek fognak megvizsgálni, akkor már tényleg minek. Ha minden igaz, fogadott szülésznőm van, de ő is elsősorban azért, hogy abban a kórházban szülhessek (nem odatartozom körzetileg, a helyi közispotály, hogy úgy fogalmazzam “konzervatív” szemlélete a szüléssel nem korrelál az én modern elképzeléseimmel, mint pl aranyóra).
2021. jan. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!