Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fáj a szülés? Hogyan...

Mennyire fáj a szülés? Hogyan tegyem könnyebbé?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


36 hetes vagyok az első babámmal, aki egy aprócska (súlyra is) kislány. Nehezen tudom elképzelni, hogy milyen is a szülés. Életem során volt már pár műtétem, köztük hasi is. Vakbélgyulladásom volt, a falat kapartam, de én azt hittem, csak szimplán felfáztam...végül utolsó pillanatban műtöttek, eddigre az egész kismedencém gyulladásban volt. Tehát alapvetően a hasi fájdalmak nem viselnek meg, bár mivel hipochonder vagyok, egy bélgörcstől is megijedek.


Hol érzi az ember leginkább a fájdamalmat és az milyen jellegű (lüktető, szúró, tompa, feszítő stb...). Hogyan tudom könnyebbé tenni a szülést akár mentálisan, akár fizikálisan? Gondolok itt mozgásra, légzésre, koncentrációra stb...



2021. febr. 16. 02:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nézz utána a hypnobirthingnek. oromteliszules.hu
2021. febr. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Fú, hát én azt hittem jól viselem a fájdalmat, de kiderült, hogy mégsem. Majdnem 20 órát vajúdtam, ami azzal kezdődött, hogy burkot repesztettek majd tágulás híján 4 órával később végig oxytocin infúzión voltam. Oxi előtt és még utána is egy darabig jól voltam viszonylag. Na de aztán... őszintén mondom, már kb meg akartam halni, könnyek nélkül sírtam. Pedig eskü nem vagyok az a gyenge kiscsaj. Hozzáteszem, hogy mikor kibújt a lányunk már kb 28 órája nem ettem és 20 órája nem ihattam, plusz a sok víztől annyira fájt a lábam, hogy nem bírtam állva vajúdni. Nem így képzeltem azt a napot, de már túltettem magam rajta. 😅

Nekem a legdurvább fájdalom egyébként az volt, mikor a doki jött, hogy megnézze a méhszájat.. Utólag mondjuk rájöttem, hogy azért fájáskor!!!! vizsgált, mert ujjal tágított közben. Az pokoli volt. És közbe mondják, hogy lazulj el. 😂

Nálunk egyébként apás szülés volt, nekem óriási támasz volt a férjem. Iszonyat hálás vagyok Neki érte. 😊

2021. febr. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!