Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előtt, közben, után...

Szülés előtt, közben, után történt veled vicces, vagy meghökkentő dolog?

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Első babás vagyok. Magzatvízelfolyás után siettünk be az urammal a kórházba. Párom olyan dekoncentrált volt, hogy rossz helyen hajtott be a kórházhoz :) Szerencsére a portás gyorsan elirányította :) Aztán a szülészeten egyből mondtam, hogy "én vagyok a kismama, akinek elfolyt a magzatvize". Rá 3 percre kapcsoltam, hogy körülöttem vagy 5 ilyen kismama van hasonló "panasszal" :D
2010. aug. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

hát nem vicces de az ügyeletes doki megjegyezte a szülésznőnek aki épp készült bemérni a gátmetszés helyét hogy

-ha ott vágod elvérzik...


amikor már egy órája szabályos öt perces fájásaim voltak lememtem a szülésznöhöz hogy kisérjen fel legyen kedves a szülőszobára - bennt feküdtem- akkor ahogy beértem a szülöszobára elmúltak a fájások..

inkább meghökkentő volt...


aznap éjjel csak mi szültünk -- ez jó volt--

rá két napra éjjel már 18-an.


ezek talán nem meghökkentőek de meglepetésszerüek és váratlan dolgoknak hatottak akkor.

2010. aug. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1. szülés:

Férjem reggel óta dolgozott, én már kórházban voltam pár napja, este még beautókázott hozzám (60 km), és olyan este 10 lehetett, mire hazaért. Már épp készült volna végre lefeküdni, mikor telefonáltam, hogy elment a magzatvizem, szülünk! Autóba vissza, be hozzám...

Még órákig nem voltak fájásaim, és a doki azt mondta, sétálgassunk , hogy a baba buksija segítse a tágulást. Hajnalodott már, mikor a férjem mondta, hogy ő nem bírja tovább a sétát (ekkor már kb. 24 órája talpon volt. Leülne. Ahogy leült, nyomban el is aludt a széken, a vajúdóágyam mellett. :-)) Mikor a doki, szülésznő jöttek vizsgálni, nagyon kedvesen, csendben beszéltek, nehogy felébresszék. :-)) A kitolásnál már azért ébren volt. :-)


2. szülés. Szintén korábban bent feküdtem már. Egyszer csak a semmiből 3 perces fájásaim lettek. Fogalmam sem volt, hogy akkor ez pontosan mit jelent, mennyi idő múlva lehet meg a baba. Még mielőtt felmentem volna a szülőszobára, hazatelefonáltam a férjemnek, hogy lassan indulhat szerintem. Még kicsit szenvedgettem a szobámban, majd felmentem, megvizsgáltak, majd kb. egy óra telhetett el, mikor kérdezte a szülésznő, várunk-e apukát. Mondom, igen, úton van a férjem. Azt mondja, akkor jó, ha igyekszik, mert kb. negyed óra van hátra.

Gyorsan hívom a férjem, kérdezem, hol jár már. mire ő: "Mindjárt indulok!" Mondom, micsodaaaaaa??????

Okulva az előző szülés tapasztalataiból, nem akart túl korán jönni, a nagyobbik gyerekemet is el kellett rendezni, és hát én mondtam, hogy "lassan" készüljön. :-))

Innestől izgi volt, ő megtette a 60 km-ert szűk fél óra alatt, én meg állandóan az órát lestem, hogy csak a köldökzsinór elvágásra érjen be legalább. Végén minden szerencsésen alakult, beviharzott, én még nyomtam egy utolsót, és kipottyant a kisfiam! :-)

2010. aug. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

férjem Dr. Housnak képzelte magát, én már a gépeken voltam, ő meg nézegette az eredményeket, meg h mit mutat... és közben a filmben ismer idegen (orvosos) szavakat használta, majd benyögte h rákom van tuti! és h majd mehetek kemora, én meg ezt honnan veszi nem is, erre a hasamra mutat h pedig ez elég rossz indulatú daganatnak tűnik... még most is nevetek ha viszsagondolok ,akkor ott a nővér beszaladt, mert azt hitte mind2en sírunk... hát a szülészet tőlünk zengett úgy nevettünk :)


jött a nővérke h hamarosan kezdünk és nekem pisilni kell ágytálba és apuka fáradjon ki, én erre: h inkább én megyek ki (wcre gondoltam) apa meg maradjon bent, hát a nővérke megmosolyogta...

2010. aug. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
vajúdás alatt,2 fájás között elaludtam a szülőágyon,úgy h még álmodtam is.
2010. aug. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Otthon voltam, jöttek a 10 perces fájások, semmi extémet nem éreztem, nem is volt olyan vészes, aztán a percek egyre csak csökkentek, egyszer csak semmi, és a babátz sem érztem, mondtam a páromnak hogy menjünk be a kórházba, szeritnem baj van. (kórház tőlünk 85 kmer) összepakoltam, beültünk a kocsiba, féluton üvöltöttem egy nagyot, rettentő nagy fájás, majd mire odaértünk, a fájások egybe függtek, a magzat vizem elfolyt, eszméletem volt hogy elveszítettem, az orvosom ugy emelt ki a kocsiból, rá 3 órára már a karomban tartottam a kislányom :)
2010. aug. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!