Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek, hogy enyhítsek a...

Mit tegyek, hogy enyhítsek a félelmemen?

Figyelt kérdés
35 hetes kismama vagyok. Nagyon vágytunk kisbabára, és végtelenül szerencsésnek érezzük magunkat, hogy hamarosan szülők leszünk. De megmondom őszintén, rettegek a szüléstől. Úgy gondolom, hogy elég magas a fájdalomküszöböm, ezért sem értem, hogy miért lett úrrá rajtam ekkora pánik. Gyakorlatilag minden gondolatom a szülés tölti ki, iszonyúan félek. Azt hittem, hogy ha járok szülésfelkészítőre, és több információhoz jutok, akkor valamelyest alábbhagy a félelmem, de nem.. Olvasok, meditálok, próbálok arra összpontosítani, hogy utána mekkora boldogság vár rám, és hogy a kisbabám majd mindenért kárpótol. De egész nap gyomoridegem van, stresszes vagyok. Fájdalomcsillapításra amúgy nincs lehetőség, a férjem sem lehet velem. Ezt is elég nehezen élem meg. :( Volt valaki hasonló helyzetben? Ha igen, végül milyen volt a szülésélmény? Köszönöm előre is a válaszaitokat! :)

2021. febr. 19. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Túl sok a tárgyilagos infód.



Ha meditációra kapható vagy, akkor szerintem tetszene az

Útmutató szüléshez c. Könyv


Kicsit vannak spirituális részei, gondolatai.

De igaz!

Tapasztaltam!


Amikor azt mondogattam, hogy ez nagyon intenzív, gyorsan gyere fiam

Akkor 2 fájás alatt több ujjnyit tágultam..előtte semmit kb..


Ez csak egy példa

2021. febr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

“Fájdalomcsillapításra amúgy nincs lehetőség, a férjem sem lehet velem”


Miért?

2021. febr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Nekem felváltva adagolták az edát, az oxitocint és a lórúgás fájdalomcsillapító injekciót, és így se volt leányálom. De csak az utolsó pár óra nehéz nagyon, ha már ott tartasz, hogy nyomni kell, akkor az megkönnyebbülés. Van, akinek eleve kevesebb idő kell a táguláshoz, sok történetet olvastam, hogy arra már nem is volt idő, hogy érzéstelenítést kérjen valaki, a szobatársaim között is volt olyan, aki két, illetve négy óra alatt túl volt rajta. Én is azt gondoltam, magas a fájdalomküszöböm, kiderült, hogy az is, 13 órába telt a lányom születése végül, a szülésznő már lemondott rólam, de az orvosom bízott benne, hogy meg tudom csinálni egyéb beavatkozás nélkül. Így is lett, és azóta még strapabíróbbnak érzem magam, szerintem simán elmehetnék valami titkosügynöknek, ha az ellenség elkap, akkor se tudnának kiszedni belőlem semmi infót a piti kis kínzási módszereikkel :D
2021. febr. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1: Köszönöm az ajánlást, mindenképp beleolvasok.

2: A kórházban, ahol szülni fogok nem opció a fájdalomcsillapítás (Erdély). A vírus miatt negatív teszt ellenére sem jöhet be a férjem.

3: Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatod, remélem, hogy hozzád hasonlóan én is jól fogom bírni, hogy utólag eljátszhassak a gondolattal, hogy titkosügynök legyek :))

2021. febr. 19. 22:57
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Mi az h nem opcio a fajdalomcsillapitas? Ilyen sehol nincs. Oke, h valszeg nem epiduralt fognak bekotni, azzal magyar korhazban is altalaban kifutnak az idobol mert nincs altatoorvos keznel. De akar injekcioval vagy tabletta formaban biztosan tudnak adni fajdalomcsillapitot ha ugy itelik meg.
2021. febr. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

Hát nekem itthon is már csak a tolófájások előtt kb 2 órával adtak Nospa injekciót. Előtte semmit, pedig kértem..

Figyelj, ne stresszelj rá! A szülés egy muszáj dolog, fájni fog ez egyértelmű. De túl leszel rajta és a babád kárpótol majd.

Nekem közel 20 óráig tartott, étlen-szomjan, full felvizesedve, magas vérnyomással sajnos. De sikerült. Akkor azt mondtam, hogy a büdöséletbe nem szülök többet. Ma már alig várom, hogy újra majd egyszer kismama lehessek. Ezen egyszerűen túl kell esni. Egy szükséges rossz.

Könnyű szülést kívánok és jó babázást!!

2021. febr. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ugyanezen végigmentem mint te, nem fogok kertelni, viszont minden szülés más, én csak azt tudom leírni amit én tapasztaltam.

Féltem a fájdalomtól, hogy ne legyen gond, hogy ottmaradok stb.

Magas a fájdalomküszöböm, de a vajúdás az számomra iszonyat volt. Az agyamnak egész végig azt az üzenetet küldtem, hogy el fog múlni, túl leszek rajta. Nekem tényleg nem maga a szülés volt a nagy fájdalom, hanem a görcsök. A gátvarrástól is féltem, de az kismiska volt azután. De! El fog múlni! Ezt mantrázd magadban.

Plusz nekem nagyon sokat segített a "Szülés, ahol én irányítok" c. könyv.

Ne aggódj! Minden rendben lesz.

Nálunk is útban a kistesó, pedig még jobban parázom.

De tudom, hogy csak ideiglenes a fájdalom és megéri. 😊


Menni fog minden!

2021. febr. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Hát nézd, elmondom az én sztorimat.

Egy szülésen vagyok túl eddig, gyakorlatilag amióta kiderült hogy babát várok azóta rettegtem a szüléstől. Jártam felkészítőre, csomót olvastam a témában de megnyugodni sosem sikerült. A legfőbb félelmem amiatt volt hogy nagyon alacsony a fájdalomküszöböm. Szóval minden információt magamba szívtam a témával kapcsolatban, csomó professzor, meg sokat szült nő tippjeit, de a legnagyobb igazságot a férjem mondta ki. Azt mondta, hogy teljesen felesleges izgulni. Ha beindul a vajúdás, onnastól kezdve te csak szenvedő alany vagy. Annyit kell tenned, hogy tűrsz. Ezen nem tudsz változtatni, fájni fog, nagyon és még annál is jobban. Gondolj arra, hogy amikor nagyon fáj és nem bírod, na akkor még sokkal rosszabb lesz. Tudom hogy ez fura, de engem ez nyugtatott meg, hogy tudtam hogy nekem most az a dolgom hogy szenvedjek. Megszenvedünk egymásért a babámmal. Mikor pedig odakerülsz a szüléshez, hidd el hogy már nem is fog érdekelni a fájdalom, pontosan csak az fog hogy megszűnjön.

Inkább próbáld meg átélni a pillanatot, mert bármennyire is fáj, ez egy csodás érzés. Szerintem ne fojtsd el a tudatot hogy fájni fog. Készülj fel rá, már amennyire fel lehet.

2021. febr. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a biztatást! 5. válaszadó: nem tudom, hogy fogalmazzak másképp, ez a kórház politikája, semmiféle fájdalomcsillapítót nem adnak. Epidurálist azért nem, mert nincs elég aneszteziológus, mást azért nem, mert szerintük minden egyéb lassítja a szülést. Ez elhangzott kórházlátogatáson is.

Kedves utolsó, nagyon érdekes dolgokat fogalmaztál meg, próbálok majd én is ezekre fókuszálni. :)

2021. febr. 20. 08:33
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
Hidd el akkor és ott kifog kapcsolni az agyad és túl fogsz lendülni. Sodrodni fogsz az árral.
2021. febr. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!