Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszésnél, hogy...

Andika82 kérdése:

Császármetszésnél, hogy érzéstelenítenek? És ha fájdalmat nem is, de azt, hogy ott tevékenykednek azt érzem? Nagyon parázok, kérlek írjatok tapasztalatokat. Köszönöm.

Figyelt kérdés
2008. dec. 3. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én spinális érzéstelenítést kaptam. Picit előre kellett hajolni,ami a nagy pocakomtól nehezen ment.Egy nagyon pici szúrást majd feszítést éreztem és ennyi volt. Meg is lepődtem,hogy már kész is van. (a katéter jobban fájt).

A műtétnél sem a varrást sem a vágást meg ilyeneket nem éreztem. Nekem egy picit kellemetlen volt amikor vették ki a babát,mert közben nyomták a gyomorszájam meg éreztem ahogy húzzák ki a babát. Csak ennyi volt. És nem kimondott fájdalmat éreztem.

Ne félj ,ugyan nekem is ezt mondták és mégis féltem.

Ez a félelem természetes de minden rendben lesz.

2008. dec. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltál.

Nagyon izgulok. A katéter kötelező? És meddig marad bent?

2008. dec. 3. 15:17
 3/11 A kérdező kommentje:
És a babát mikor kapom meg? Gondolom nem rögtön mint szülésnél, de azért megmutatják?
2008. dec. 3. 15:19
 4/11 anonim ***** válasza:

A katéter szerintem kötelező,esetleg azt megkérheted,hogy az érzéstelenítő után tegyék be.

Nekem egy napig volt bent.

Akkor veszik ki, hogyha már fel lehet kelned.

Epidurális érzéstelenítésnél nem mindig kel megvárni az egy napot.

2008. dec. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem megmutatták a műtét után rögtön.

És rá 6 órára hozták szopizni,de éjszakára elvitték és másnaptól már velem volt végig.

A Baba 11 kor született és másnap 9-kor kaptam meg.

2008. dec. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, kicsit nyugodtabb vagyok.
2008. dec. 3. 15:27
 7/11 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2008. dec. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én is császárral szültem a kisfiam, szintén spinális érzéstelenítéssel. Csak annyit tudok hozzáfüzni, hogy 13 óra vajúdás után ekkor már nem érzel fájdalmat, csak tudod, hogy mit csinálnak.

A kisfiam rögtön megmutatták, utána már a férjemmel vártak rám a szülöszobán. Itt 1 órán belül már cicire tettük, hogy meginduljon a tejtermelés (bár császárosoknál ez eltart, nálam is az 5. napra indult meg).

Este 8-kor szültem, reggel 7-kor kivették a katétert, s le kellett szállnom az ágyról. Ez nem volt éppen leányálom.

Egyébként a fájdalom az érzéstelenítö szünésével jelentkezik, de kérhetsz fájdalomcsillapítót.

2008. dec. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
En választhattam, altatásban csinálták éjfélkor. Nem biztos, hogy jol dontottem, mert utána napokig kohogtem (amitol persze nagyon fájt a heg) és sípoltam. Kaptam katétert, amit másnap reggel vettek ki. Elottem is császároztak egy lányt, gerinces érzéstelenítéssel, o valamiért nem kapott katétert,talán mert hirtelen muszáj császár volt?, és ahogy mesélte, fájdalmat nem érzett, csak azt, hogy ott valami torténik.
2008. dec. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

szia!


nekem két császáros szülésem volt, mind a kettő gerinces érzéstelenítővel. Fájdalmat nem érzel, csak azt amit az első válaszoló is írta, hogy éreztem én is ahogy a babámat vették ki, olyan mintha rángattak volna, és nekem is a gyomorszájam fájt.

Mi végig hülyéskedtük a műtétet. Annyi kellemetlenség volt még, hogy az érzéstelenítő mellékhatásaként nagyon rázott a hideg, majdnem hogy ugráltam az ágyon:) amikor viszont megy ki az érzéstelenítő hatása akkor azért az már kicsit kellemetlenebb. Jön a nővérke is nyomogatni vissza a méhed, meg a homokzsák, meg ilyenek, de a baba azért enyhíti ezeket a fájdalmakat. A katéter nem annyira szörnyű ha normálisan helyezik fel, és kell mert nem érzed mikor kellene pisilned, + még 10 órát feküdnöd kell, tehát... érted..

nekem fél óra múlva hozták a babómat szopizni, aztán rajt volt egy órát. Este 10 kor elvitték, másnap délelőtt 10 kor kellett felkelnem(én már alig vártam), és kb. 11 körül hozták a babámat, és utána már ott volt velem.Hát utána azért nem leányálom a lábadozás, de nekem a második műtét után a felkelés nem volt olyan nehéz mint az elsőnél.

Én szerencsésnek mondhatom magam, mert nekem már a második v. harmadik nap beindult a tejem, de annyira hogy 150mlket tudtam lefejni.

Csak annyit tudok mondani, hogy ne rettegj előre, túl kell lenni, és túl is leszel rajta. De hidd el, hogy amikor már ott vagy és beindultak az események nem azon jár az eszed, hogy mi fog történni, én nem gondolkodtam, hanem sodródtam az eseményekkel.:)

kitartást, és boldog babázást!:)


egy 6 éves és 3,5 hónapos baba anyuja

2008. dec. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!