Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy zajlott a szülésetek? Ol...

Hogy zajlott a szülésetek? Olyan volt, amire számítottál?

Figyelt kérdés
37+4 hetes vagyok és kezdek félni. Fel szeretnék jobban készülni, hogy kb mire számíthatok. Néztem videókat is, de sokat segítene, ha elmesélnétek, nektek hogy zajlott. 😊

2021. márc. 6. 15:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én rosszabbra számítottam. Persze nagyon fájt, de a menstruációs görcsöket rosszabbul viselem. Éjszaka kezdődött 10 perces fájásokkal, közben aludni is tudtam csak a görcsök mindig felébresztettek. Reggelre elmúlt, viszont véreztem, ezért bementünk a kórházba, onnan meg már nem engedtek haza mert 3 ujjnyira tágultam. Déltől este 7-8 óráig tök jól elvoltam, az utolsó 2 óra volt csak rossz. Egyetlen, amit negatívumként éltem meg, az a végén az oxitocin infúzió, de azt is csak azért mert nem bírom elviselni ha bennem van a tű.
2021. márc. 7. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát a fájdalom leírhatatlan és elképzelhetetlen. De tudtam, hogy rettenetesen fog fájni, úgyhogy nem ért meglepetésként. Arra viszont szerintem érdemes felkészülni, hogy nem biztos, hogy minden zökkenőmentesen fog menni. Én nagyon pozitív voltam, úgy képzeltem el, hogy majd jönnek a fájások, bemegyünk a férjemmel a kórházba, befektetnek, zuhanyozok, sétálgatok, a férjem masszírozza a derekamat, sétálgat velem stb., aztán egyszer csak jönnek a tolófájások és találkozunk a babánkkal. Hát ehhez képest elfolyt a magzatvíz, de nagyon nehezen akartak beindulni a fájások. Egy éjszakát a kórházban töltöttem a férjem nélkül, egy percet sem aludtam, aztán másnap délután oxitocin, végig feküdnöm kellett, szegény férjem meg csak ült mellettem és fogta a kezemet. És nagyobb volt a babám, mint amire bárki számított, így nehezen akart kijönni. De én nem a fizikai részére nem voltam felkészülve, hanem a lelki részére- az egyedül töltött éjszakára, hogy nem mozoghattam a szülés közben, hogy a férjem egy ideig otthon aggódott, aztán mire bejöhetett, én már csak feküdhettem és ő nézte, ahogy szenvedek, de nem tudott aktívan segíteni, legfeljebb bíztatni...Pedig nem volt tramumatikus szülésem, csak mégsem volt az az idilli, gyönyörű élmény, amilyen szerettem volna, hogy legyen. Talán azt tudom tanácsolni, hogy első szülésnél érdemes felkészülni arra, hogy hosszabb és nehezebb lehet, mint amit alapvetően elképzel az ember. De végül (szerintem) úgysem az fog számítani, hogy milyen volt a szülés, hanem az, hogy lett egy csodálatos kisbabád, aki onnantól kezdve sokkal szebbé teszi a mindennapokat.
2021. márc. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
54%
12 latod milyen karos a sok propaganda amit mostanában nyomatnak? idilli szules. Hat persze. Hidd el, ha sétálgathatsz sincs benne semmi idilli. És bizony sajnos benne van a pakliban, hogy nem egy napra, de akar hetekre korhazba kényszerül az ember. Kar Csipkerózsika almokat kergetni. Szerintem a legjobb ha az ember nem ábrándozik erről, hanem elhatározza, hogy sodródik az árral és abból hozza ki a legtöbbet amit a gép dob. Ez az elképzeltem, hogy en majd kádban, meg szerető ferjem karjaiban ábránd ha nem jön össze, hatalmas kopp.
2021. márc. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia! Rettenetesen féltem a szüléstől. Ahogy közeledett a nagy nap, egyre inkább megnyugodtam, elfogadtam, hogy ezen túl kell esni. Este 7 körül kezdtem gyengébb fajasokat érezni, ezek tényleg menstruációszerű görcsök voltak. Éjfélkor mentem kórházba, ekkor már erősebb fájdalmakkal, de még mindig elviselhető volt. Csupán egy ujjnyira tágultam. Órákkal később, mikor már a falat kapartam, még mindig nem voltam két ujjnyira sem tágulva. Akkor azt éreztem, hogy ennek sosem lesz vége.. reggel 7 után kezdtem meglátni a fényt az alagút végén, amikor mondták, hogy 8 cm-re tágultam, ez adott még egy kis erőt. A legvégén valóban azt éreztem, hogy ez felfoghatatlan fájdalom... de szerencsére az már nem tartott sokáig, utána jöttek a tolófájások. Nem mondom, hogy azok kellemesek, de számomra ezerszer könnyebb volt, mint a vajúdás vége. Szakadtam is és vágtak is. Ezektől is nagyon panikoltam előzőleg. Őszintén, semmit nem éreztem az egészből. A varrás sem fájt, kaptam érzéstelenítőt.

Végigcsináltam eda nélkül. Nem volt könnyű menet, de hidd el, megéri!!! Én sosem voltam ennyire büszke magamra. Amit javasolni tudok az az, hogy figyelj a légzésre, akár kérj segítséget. Nekem a légzéstechnika segített abban, hogy ne küldjek el mindenkit, többek közt a férjem is melegebb éghajlatra. :)

2021. márc. 27. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!