Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettegek a szüléstől! Más is...

Rettegek a szüléstől! Más is volt így? Mennyire volt rossz/rosszabb mint amire szamitottál ?

Figyelt kérdés
Még csak 15 hetes kismama vagyok és egyre többet gondolkozok a szülésen...rettegek amikor belegondolok, hogy mi is történik ott valójában. Ha lehetne inkább választanám a császármetszést...tudom, hogy abból is fájdalmas a felépülés de megis inkább az választanám...voltatok így? Elmúlt amire tényleg szülésre került a sor ?

2021. febr. 20. 20:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is féltem, bár nem rettegtem. "Jobb" volt, mint amire számítottam. A fájások az utolsó 1-1,5 órában borzalmasak voltak, de nekem maga a kitolás, ami ugye konkrétan a szülés, és amitől én a legjobban féltem, egyáltalán nem volt olyan rossz. DE nekem könnyű szülésem volt, a 3. tolásra ki is bújt, tehát hamar megvolt. Volt a szobában császáros anyuka, nem cseréltem volna vele. Mi másnap már kipattantunk az ágyból, jöttünk-mentünk, ő meg nehezen mozgott. Bár aki 10-15 órákat vajúdik, azt megértem, hogy már legyen akármi, csak segítsenek rajta.
2021. febr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem mindketto jo volt. Erdekes módon a masodiktol jobban feltem... De nem kell felni.
2021. febr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Én is féltem (nem rettegtem) és jobb volt mint amire számítottam. Azt hittem nem fogom bírni, epidurális kell majd, stb. Végül megszültem enélkül 9 órányi vajúdás után. A férjem, illetve a csodás szülésznő és orvos (mindkettő ügyeletes volt, az orvosom sajnos nem tudott bejönni) nélkül ez biztos nem ment volna. Ők viszont annyi erőt adtak, illetve utána úgy tomboltak a hormonjaim, hogy úgy éreztem szülés után pár órával, hogy újra tudnám kezdeni a szülést akkor és most. Nagyon jó élmény volt, habár kétségtelenül fájdalmas volt. Ahogy megszületett a lányunk, elillant minden addigi fájdalom és fáradtság. Igazán katartikus volt. :)
2021. febr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Nem szabad így hozzáallni nekem elhiheted. Én is úgy gondolkodtam. Titkon császárt kívántam. Megkaptam! Köszönet nem volt benne nehezen fogadtam el h igy született meg és nehezítette a kötődést is a gyerekemhez jah es közre játszott a szules utani depressziomhiz is. Szóval tessék osszestedni magad és hinni a testedben!

Manmar a helyére kerültek bennem a dolgok de mocsok nehez volt

2021. febr. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Én konkrétan rettegtem, borzasztóan féltem az egésztől. Én is császárt 'kívántam' inkább magamnak, gondoltam talán az kevesebb fájdalommal jár. Végül az élet úgy hozta, hogy programozott császár lett a vége (sajnos muszájból), de egyébként én már aznap este jöttem-mentem, oké, én nem pattantam másnap ki az ágyból, de a 2. nap már igen :)

Szóval összességében nem mondanám vészesnek, jobban féltem tőle, ami visszatekintve felesleges volt.:)

2021. febr. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

36+4 vagyok. Nekem is sokszor okoz félelmet a szülés, de inkább az, hogy későn kapcsolok, vagy a férjem nem ér időben haza.

Igazából szerintem ha beindulnak az események, akkor nem agyal ilyeneken az ember, egyszerűen történni fognak a dolgok és biztos vagyok benne, hogy az idő is máshogy fog telni.

Én nem akarok császárt. Szülés után nincsen semmi (max a gátseb), ami nagyon fájna. Hasi műtétem viszont volt, és nem kívánom senkinek.

2021. febr. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Amikor ott voltam, màr nem szàmìtottam semmire. Vagyis ott ùgyis sodròdsz az àrral. A 2. Trimeszterben volt egy aggòdòs időszakom, de elmùlt :)
2021. febr. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Ne olvasgass most egy kicsit ebben a témában. Lesz, ahogy lesz, de előre paráztatni magad az interneten csak rosszat tesz.
2021. febr. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Nekem konkrétan halálfélelmem volt szülés közben (mindháromnál) azt hittem nem élem túl. És volt, hogy nem is jártam messze ettől.Volt egy nagyműtétem később, olyan vágással járt, mint a császár, egyáltalán nem volt nehéz a felépülés. Ha ennyire félsz, szervezd meg magadnak a császárt.
2021. febr. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is féltem, aztán mikor a doki kérdezte, hogy van-e ellenvetésem a császár ellen akkor megkönnyebbültem. Másodikat is császárral szeretném. Ez a biztos, a babának biztos nem lesz semmi baja, se oxigénhiány és hasonlók amik hüvelyi szülésnél előfordulhatnak.
2021. febr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!