Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány kg jött le a szülés alatt?

Hány kg jött le a szülés alatt?

Figyelt kérdés

Kezdek kétségbe esni. Terhesség alatt 9kg-ot híztam összesen. Vizesedtem is. 2 hete szültem. A pici 3kg-al született. De a kórházból mínusz 2kg-al jöttem haza. Ez hogy lehet???

Sokkal nagyobb vagyok, mint pocakosan :(

Semmi ruhám nem jo rám.


2021. márc. 6. 19:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan azon a mérlegen mérted?
2021. márc. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Igen. És mindig reggel.
2021. márc. 6. 19:42
 3/23 anonim ***** válasza:
78%
Jó hát van rajtad 7 kiló plusz azert az nem katasztrófa,persze ertem,hogy ennyi hízás mellett arra készültél,hogy mind lemegy a szüléssel de az van. Néhány hét alatt még magától is lemehet pár kiló,én is így voltam,igaz én 30 és 25 kilót híztam és nem 7 kiló maradt rajtam,de ha én le tudtam adni mind,akkor neked se lesz gond.
2021. márc. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

3kg baba + 0.5kg méhlepény + 1,5/2kg magzatvíz + 0,5kg vérveszteség = 6kg

Ehhez hozzávesszük, hogy egy csomót pisil is az ember + szülés után a salakanyag is kijön, meg hát a csomó vizesedés...szerintem kb.reális lehet.

Amúgy terhesség nélkül is van 1-2kg ingadozás a súlyban pár nap alatt.

2021. márc. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Átlag 8 kg csak a baba, magzatvíz, méh súlya. Ezen felül van amit hízol. Ha vizesedtél, az lehet több kg is, ami szülés után le is megy. Szülés után a méh még nagy, idő még visszahúzódik, sok mindenki van úgy, hogy szinte ugyanakkora pocakkal megy haza. Hogy mitől lehet hogy nagyobb vagy most mint terhesen... Caak tippelni tudok.

Nem eszel rendesen.

Szoptatás alatt sokan fogynak.

A víz összevissza megy le a testből, lehet a lábadon több van még.

Csúnyán hazgzik, de pl 1 kg izom fele akkora majdnem mint 1 kg zsír. Lehet hogy az izmod összement, több zsír lett rajtad, ami kilóra ugyanannyi, de rosszabul néz ki.

De szerintem a kilón ne aggódj, normális ez is.

2021. márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

4es! 76kg-al mentem szülni. Inditott volt, igy reggel meg mértem magam indulás előtt. 2 nap múlva, és azóta is 74kg vagyok.

És ezt nem értem hogy lehet...

2021. márc. 6. 19:54
 7/23 A kérdező kommentje:
3as! Nagyon remélem lemegy, mert soha nem voltam vékony, de most kifejezetten dagi vagyok.
2021. márc. 6. 19:56
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok. És akkor miért baj amit írtam? Értem, hogy kevesebbel jöttél ki 2kg-mal, ezért vezettem le és írtam, hogy reális lehet a dolog.


Amúgy az, hogy ducibbnak látszol, szerintem lehet a szoptatás miatti hormonális változások miatt is. Meg nagyon sokat változott a tested a terhesség alatt, idő kell amíg helyreáll.

2021. márc. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

4es! Szerintem félre értjük egymást.

Tökéletes ahogy levezetted. És úgy is kéne lennie. Amit én nem értek, hogy a pici volt 3kg, de összesen 2kgot fogytam csak. Tehát mintha már a kórházban híztam volna. Mert ha csak a baba súlyát nézzük, akkor is minimum 3kg-al könnyebbnek kéne lennem.

2021. márc. 6. 20:13
 10/23 anonim ***** válasza:
Hát de te írtad, hogy feljött 9kg. Ebben benne van a baba súlya is.
2021. márc. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!