Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most akkor rossz anya vagyok?

Most akkor rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

Eléggé el vagyok keseredve. Hétfőn szültem meg az első kisbabámat. Csodaszép, imádom, szerelem volt első látásra. Mégis valahogy nagyobb katarzist vártam, ami már a szülőszobán is elmaradt. Olyan, mintha nem lenne valóságos, hogy ő itt van, ezt éreztem a terhesség alatt is. Mintha mindig is itt lett volna vagy nem lenne itt...nem tudom megfogalmazni, de valahogy nincs az a hatalmas felszabadult boldogság bennem.

Nem hiszem, hogy szülés utáni depresszió, mert imádom a babámat, a puha bőrét, az illatát, mindent. Csak valahogy többet vártam.



2021. márc. 13. 08:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Ez azért van, mert illúziókban hittél és lányregények meg filmek alapján képzelted el, milyen lesz, de engedd el őket, élvezd a valóságot. A Beszélnünk kell Kevinről cìmű regény szól erről. Boldog babázást!
2021. márc. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Én is hatalmas katarzist vártam, hogy milyen lesz, amikor meglátom, tuti elsírom majd magam, meg minden... Ehhez képest semmi ilyesmi nem volt, akkor könnyeztem egy kicsit, amikor hallottam felsírni, de elég depis voltam én is a kórházban, otthon meg azért, mert sötét január volt, még nem lehetett kimenni, stb...


Az a lényeg, hogy szereted, én is mindig is nagyon szerettem a fiam, aztán majd ha alábbhagy egy kicsit ez a szülés utáni depresszió, sokkal jobb lesz :)

2021. márc. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Nem, ez inkább Párizs szindróma féle lehet, mint amikor a külföldiek csalódnak Párizsban, mert azt hiszik, hogy ott minden szuperszép és szupertökéletes lesz, közben meg egy átlag nagyváros egy vastoronnyal a közepén.


Teljesen jó anya leszel, ne analizálgasd, hogy hogyan kéne érezned, sokan még a szerelem első látásra érzést sem érzik és mégis jó anyák lesznek. Csukd be szépen az internetet, ne olvasgasd mások cukormázas történeteit, mert a felük sem igaz / 5 év távlatából írják csak a szépre emlékezve.

2021. márc. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nagyon érzékeny vagyok, sokaz sírok a meghatottságtól, ha anyád posztokat olvasok, vagy ha nézem a babát. A szülőszobán akkor sírtam, amikor a férjem hazatelefonált, hogy “megszületett a kislányunk és csodaszép”. Erre ha visszagondolok, most is sírok. Nem a szeretettel van gond, lehet a kötődés nem alakult még ki.

A férjemmel sokkal inkább...Ő ugrok ahogy sír, mióta hazajöttünk folyamatosan ő teszi tisztába, éjszaka is kel hozzá etetni velem együtt (sajnos nem cicizik, anyatejet kap üvegből). Kicsit irigy vagyok, mert az ő szemében látom azt, amit én magamból hiányolok.

2021. márc. 13. 08:59
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A netes fórumokon csak az ilyen sziruposan mindent csakrasan atelos nők kommentelgetnek :)

Minden normális amit érzel ne legyenek elvarasaid, mindenki más.

2021. márc. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

1-es, szerintem te egy másik filmet néztél, mivel a kis kevin kiirtja a családját és azt mutatja be a film, hogy milyen volt gyerekként.

Kérdező! A szülés után drasztikusan visszaesnek a hormonszintek, azok a hormonok amik a terhességet fenntartották. Emiatt nagyon erős hangulatingadozás, fura érzések, mentális zavarok jelentkezhetnek. Nekem a tiednél sokkal furább érzéseim voltak. Ez még nem szülés utáni depresszió és el is fog múlni néhány hét alatt. Nálam egyébként hónapokig tartott, de súlyosabb eset voltam valószínűleg. Próbálj pihenni és ne gondolkozz felesleges dolgokon, csak a hormonok játéka az egész.

2021. márc. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
1 most látom, hogy regény, azt nem olvastam, lehet nem ugyanaz.
2021. márc. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Van aki idovel kezd el kotodni, nincs ezzel semmi gond!
2021. márc. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Császárom volt, amikor odahozták, lépes voltam azt mondani, hogy " igen, tök cuki". Azóta is, ha eszembe jut, ég a pofám. Nekem otthon, kettesben jött elő az a nagy szerelem.
2021. márc. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Normális, amiket írsz!

Nekem több hónapig volt hasonló érzésem. Itt van egy baba, aki tök cuki, szép és rám van bízva. Idővel jöttek meg az igazi anyai érzések, a "szerelem".

2021. márc. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!