Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most akkor rossz anya vagyok?

Most akkor rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

Eléggé el vagyok keseredve. Hétfőn szültem meg az első kisbabámat. Csodaszép, imádom, szerelem volt első látásra. Mégis valahogy nagyobb katarzist vártam, ami már a szülőszobán is elmaradt. Olyan, mintha nem lenne valóságos, hogy ő itt van, ezt éreztem a terhesség alatt is. Mintha mindig is itt lett volna vagy nem lenne itt...nem tudom megfogalmazni, de valahogy nincs az a hatalmas felszabadult boldogság bennem.

Nem hiszem, hogy szülés utáni depresszió, mert imádom a babámat, a puha bőrét, az illatát, mindent. Csak valahogy többet vártam.



2021. márc. 13. 08:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem volt ideàlis a szülès, az kihathat a kötődesre. Lehet ptsd-d, vagy ha elkülönítettèk a babàdat, annak is lehet ilyen hatasa.
2021. márc. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el idővel fog ez jönni. Amikor megszuletett a lányunk akit nagyon nagyon vártunk már.) Csoda volt hogy egyáltalán vele terhes lettem. . és még is volt egy megmagyarázhatatlan furcsa belső érzésem. Vártam azt a hihetetlen nagy boldogságot katarzist euforikus érzést amit mindenki mond. De nem jött rögtön. Nyár volt amikor született, jó idő, első héten el mentünk az első rövid kis sétánkra hármasban a férjemmel.. és nem éreztem azt hogy túl csordul a szívem a boldogságtól szeretettől... Furcsa meg magyarazhatatlan idegen érzések voltak bennem még egy kis ideig. Nem tudnám ezt jól le írni..meg fogalmazni. De volt emiatt egy kis bűntudatom.. hogy hát mi van velem, mi nem stimmel. Pedig szerettem már akkor is a babám , boldog voltam. Csak szerintem illúziókba hittem. Mást vártam hogy éreznem kéne. Más volt az elképzelésem arról amit majd biztosan érezni fogok. Pedig ez egy ilyesztő hatalmas változás. Meg változik az embernek teljesen az élete onnantól amikor születik egy baba. Ilyesztő hogy már mindig ott lesz, gondoskodni kell róla. Jól csinálja az ember. Lehet tudat alatt ez is nyomja rá a bélyegét az egész érzelmi részre. Mára már 19 hónapos huncut nagylány, oda meg vissza vagyunk egymásért.. Minden nap jön ölelget puszilgat, ahogy mondja hogy aja" simogat. Határtalan szerelem ez. De mellette iszonyú nehéz meló is. Nem könnyű gyereket nevelni. A boldogság nem egy állandó állapot. Ez nem várható el. Csak szeretnénk hogy úgy legyen. Ráadásul 3 héten belül érkezik a kis öccse. Nem félek ettől az elvarastol már hogy rögtön boldognak kéne lennem. Nem várok katarzist már. De tudom hogy végtelenül fogom szeretni őt is és boldog vagyok nagyon velük és a férjemmel. Meg már rutinosabb vagyok. Tudom milyen egy gyerekkel az élet, és nem lesz ilyesztő családdá válni. Persze lesz most egy csomó új kihívás. De nem agyalok előre ezen
2021. márc. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer olvastam, hogy sokan abban mérik, hogy "jó anyák", hogy hogy szültek, tudnak-e szoptatni, mikor áll fel a gyerek, mikor beszél és milyen a bizonyítványa... De igazából akkor mondhatod el, hogy jó anya vagy, ha majd 20-30 évesen is örömmel megy meglátogatni.

Ismerek olyat, akit eléggé megviselt a szülés és csak azt hajtogatta, hogy ő ezt még egyszer biztosan nem. Persze, örült, hogy végre kint van a gyerek, de ennyi. Inkább annak örült, hogy végre vége. Nem is szült többet. Viszont a lánya most már 13 éves, nagyon jó a kapcsolatuk.

Nem az számít, hogy vajon úgy éled-e meg, mint ahogy a média szeretné, meg amit ezek a szirupos blogok sugároznak.

2021. márc. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én teljesen ugyan így vagyok, mint te. Alig vártam, hogy kisbabám legyen, de az a sírós nagy boldogság elmaradt. Szeretem, imádom, de annyira hihetetlen még mindig, mintha nem is az enyém lenne. Nem vagyok depressziós egyátalán, ha nyűgös, sírós is teljesen higgadt vagyok, hogy ne szresszeljem még én is. Párom szemében én is ugyan úgy látom azt a nagy varázslatot amit magamtól vártam. Jó olvasni, hogy más is van hasonló cipőben. Tényleg imádom a kisfiamat, de én is mást vártam első reakciónak. Semmi sírás, vagy könny és volt is lelkiismeret furdalásom emiatt
2021. márc. 19. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
34%

Miért kéne bármilyen katarzist érezni? :D


Megszülted a gyereketeket, pont, nem kell ebbe semmit belelátni.


Nőj fel - és már most kezdj el utána nézni, mivel jár VALÓJÁBAN a gyerek. NEM a habos-babos szrságra gondolok, hanem arra, mekkora szívás tud lenni sokszor és milyen rhadtul kimerítő. ;)

2021. márc. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!