Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fizetnél előre a szülésért? A...

Fizetnél előre a szülésért? A dokim januártól már csomagba foglalja a terhességgel összefüggő vizsgálatokat a szüléssel, így tulajdonképpen a szülést is előre fizetem ki. Nem kockázatos ez? Nem jön el stb.

Figyelt kérdés
2021. márc. 16. 19:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem fizetnèk szülèsèrt előre. Ha a zsebèben èrzi a penzt, bàrmit megenfedhet magànak. Ha előre kikötitek ìràsban, hogy mik az elvàràsaid, ès betartja, akkor jàr csak neki.

Egy hasbakönyöklős ,tokàtòl bokàig szakadòs, bunkòzòs szülèsèrt , ahol nem hagynak mozogni, vajùdàs alatt enni-inni, nehogy màr pènz jàrjon.

Ha tiszteletben tart, vigyàz ràd ès a babàra, nem àrt nektek, akkor jàr(hat) pènz neki.

2021. márc. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nyilván, ha csomagot vesz az ember, annak vannak szerződési feltételei. :)


Ugyanakkor nem biztosít semmiről, ami hozott anyag. 500gramm jelenleg a határ, amikor a koraszülöttnek már van esélye túlélni.

2021. márc. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
75%

10: komolyan el kell magyarázni, mi az a közteherviselés, mi az a társadalom(!)biztosítás? Igen, simán van olyan, hogy valaki nettó befizetője a rendszernek. Aztán ha beüt valami gebasz, akkor fordul a kocka, és többet vesz ki talán, mint amit egész addigi életében beletolt. Ez egy ilyen játék. A magánegészségügy és a magánbiztosítás is klassz dolog, én is élek velük valamilyen szinten, de ettől még nem lehet megkérdőjelezni a társadalombiztosítás létét, ha nem akarunk úgy járni, mint az usa az obamacare előtt.


Ami a kérdést illeti: szabadúszó magánorvosnak nem fizetnék előre, mert kétlem, hogy olyan szerződése van, amilyet én elvárok. Magánklinikával nem lenne gondom, de garantálni ők sem tudják, hogy pont az az orvos mindenképpen ott lesz, de nyilvánvaló, hogy a szerződésük viszont pontosan rögzíteni fogja, hogy ilyen esetben mik a jogkövetkezmények. Szóval kérdező, mielőtt akár igent, akár nemet mondasz a csomagajánlatra, kérd el a biankó szerződésüket és alaposan tanulmányozd át, vagy ha kell, akkor kérd hozzá egy jogász segítségét.

2021. márc. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szia. Én magánkórházban szültem. Ott sem kellett előre fizetni semmit. A szerződést megkötöttük, amiben benne is volt, hogy ha bármilyen ok miatt nem ott szülök, nem kell fizetni semmit.
2022. febr. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!