Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Budapesten császármetszés...

Budapesten császármetszés esetén, melyik kórházban érdemes szülni?

Figyelt kérdés

Egészségügyi problémák miatt csak a császármetszés jöhet szóba.

Aki császárral szült Budapesten, melyik kórházat ajánlja vagy melyiket nem ajánlja?

Ezen belül melyik orvost ajánlanátok?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2021. márc. 17. 17:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%
Mivel már nem lehet orvost fogadni így kizárásos alapon csak a körzetes kórházadban szülhetsz.
2021. márc. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Én a Baross utcai klinikán szültem Császárral dr Benkő Zsofianal. Én vidéki vagyok, így az volt a "körzetes" kórházam. A nővérek kicsit bunkók, de kibirhato.
2021. márc. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A császármetszés rutin műtét; én a helyedben inkább a gyermekágyas osztályt kérdezném. Én a SOTE I-n szültem. Az orvosok szuperek, de a gyermekágyas osztályon töltött napoktól nem voltam elájulva.
2021. márc. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Attól is függ. Ha a baba miatt akkor PIC-es kórházban mert ha ellátás kell neki akkor elviszik olyan kórházba, ahol van PIC. Ha miattad akkor amúgy kb mindegy. Rutinműtét.
2021. márc. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Janos kprahazban szultem,ugyeletesnel. Annak ellenere,hkgy 1 ft-ot nem lattak tolem,nagyon szuperek voltak a dokik,szulesznok is. Viszont a gyermekagy valami borzalmas volt... 1,azaz 1 noverkevel voltam megelegedve,pedig a 3 nap alatt legalabb 10-el talalkoztam...
2021. márc. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az elsot a Bajcsyba szultem igaz negy eve, de valami hihetetlen pozitiv volt maga a szules es a gyermekagyas napok. Mindenki kedves volt es segitokesz.

Tavaly decemberbe a Kistarcsai Flor Ferencbe kellett szulnom (az volt a körzeti), na az maga volt a pokol. A szuleszno rangatott, ugy beszelt velem mint egy kutyaval, az osztalyon a noverek mint a veres rongyra ugy néztek, az egyikkel ossze is vesztem, kapott egy megrovast a stilusa miatt.

2021. márc. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia szent istvant azert mondanam mert ott szultem tavaly nyaron akkor fel lettek ujitva a szobak. En ketszemelyesbe kerultem asszem a 4szemelyes a legnagyobb.


Pcs volt es olyan agyat kaptam amit lehetett vezerelni kapcsoloval (hattamla agy magassag stb) szoval jo volt kiszallni igy az agybol. Covid volt akkor is es emiatt 3 napot voltam bent (2 ejszaka).


Szules utan odahoztak a lanyom mellkasomra tettek picit es elvittek. Az elso 24 oraban nem hoztak mert allitolag a magzatvizzel elvolt telve de utana kitoltak es vegig velem volt. Bababarat korhaz, megmutatjak hogy kell fekve szoptatni es ezt is varjak el vegig hogy pihenjetek meg aludjatok egyutt.


Normalisak a csecsemosok, 6 ora utan mondjak a felallitast de megbeszeltuk hogy a 8. Utan inkabb mert meg gorcsolt kicsit a hasam. Az elso felallas utan wc stb (kihuzzak a katetert meg se ereztem, egyebkent erzestelenites utan rakjak fel akkor se erzed)

Setalj ki a folyosora majd ne egybol fekudj vissza. Agy mellett a falon van konnektor toltore dugtak a telom es vegig

Mobiloztam mig fekudtem. Egy zacsiba raktam mindent ami egybol kell - papucs wc papir haloing kulacs kicsi tusfurdo bugyi betet stb. Ezt azert jegyeztem meg mert a csecsemos nem gyozott halalkodni hogy nem neki kell kihamoznia ezeket a taskambol. Ikeas szivoszalas kulacsot vettem, ajanlom mert sokaig azt hasznaltam itthon is.


Barhol szulsz vigyel szemmaszkot mert sajnos itt is az a protokoll hogy egy oldalso lampat egve kell hagyni ejszakara hogy lassak egybol ha gond van valakivel.


Az istvanban pcsvel ne kerj vip szobat mert ott nem allithato agyak vannak sima ikeasak. Es az az agy marha jo az elejen sokat szamit.


Vigyel kekszet csokit ilyesmit mert a kaja meghatarozhatatlan 😅 legalabbis mig ott voltam mindig valami puret hoztak de lovesem se volt mit eszek 😅 meglehet enni 3 napig kibirhato de azert jo valami finomat majszolni :) teat hoznak mikro is van a szobakban meg huto is. A reggeli zsemle meg vaj volt mezzel szerintem az korrekt volt az esett a legjobban.


Betolhatod a babat kis idore a csecsemosokhoz furdes stb de ejszakara nem fogjak bevenni mert ott az a cel hogy beinduljon a tejed. Kis babatakaro ne maradjon otthon mert a tologatoba azt terited.


Ennyi jutott eszembe bocs ha hosszu lett de emlekszem bennem is sok kerdes volt :)

2021. márc. 18. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Menj magánba
2021. márc. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én most a Szent Margitot néztem eddig, mert arról is sok jót írtak. Sajnos kicsit tartok a dologtól, mert az én szülésemet is elrontották (pedig kapcsolattal került oda anyukám) és a nővér már ordított az orvossal, végül a papírra nem írták oda, hogy hibáztak, ebből alakult ki később az egészségügyi problémám, szóval tartok a rossz orvosoktól, jobban mint az ágy/étel minőségétől.


Minden választ hasznosnak találtam, de a 7-es inkább megijesztett most még több kérdésem lett,de sok hasznos tanács volt benne :)

2021. márc. 18. 13:50
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocsi nem akartalak megijeszteni. Melyik resze volt ijeszto? En jol eltem meg az egeszet, foleg hogy 2 ejszakat kellett csak bent lennem :) nekem nem voltr trauma.
2021. márc. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!