Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után rögtön bőrkontaktu...

Szülés után rögtön bőrkontaktusba tett babáknál hagyták, hogy magától másszon a mellbimbóhoz vagy közvetlenül odatették, esetleg még a szájába is erőltették?

Figyelt kérdés

Tehát hagyták-e a babának, hogy másszon az édesanyja hasán, azaz megtörténjen az ösztönös "breast crawl", a mell felé való mozgás, majd a szopás saját tempóban való megkezdése;

vagy annyira közel tették a mellhez, hogy nem igényelt "mászást", csak a mellbimbót kereste meg magától;

vagy konkrétan beletették/tetették a szájába a mellbimbót.



2021. ápr. 12. 19:41
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
0%
Én sem értem, miért jó ráhagyni, hogy kússzon, és nem közel tenni legalább. Nem a mell ráerőltetését mondom, csak a kúszást. Mert oké, hogy évmilliós evolúciós örökség, hogy képes rá a baba, és ez még nem tűnt el, de könyörgöm, az ember már jó ideje képes felvenni, megfogni, magához ölelni az újszülöttjét. A természeti népek sem hagyják rá az újszülöttre, hogy kússzon, ha akar, hanem az anyának természetes késztetése, hogy magához ölelje a babát.
2021. máj. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Az mindig is úgy volt, hogy egy csomó dolgot nem értettünk, ami az evolúció során alakult ki az emberben. Sokszor kulturális késztetésből próbáltuk ezeket kinevelni magunkból, ami viszont mérhető károkkal járt, de ez vitte előre a tudományt.

Általában eddig minden "fura" és korábban nem értett vagy egyenesen feleslegesnek gondolt dologról bebizonyosodott, hogy értelme és funkciója van. Egy kisgyerek helyett is mindent megoldhatunk, mert "képesek vagyunk rá", csak éppen tudományosan bizonyított tény ma már, hogy ez rendkívül káros a gyerek fejlődésére, mert kőbe vésett biológiai igénye, hogy saját maga oldjon meg feladatokat a kezével, illetve gondolkodás útján ahhoz, hogy kifejlődjenek a képességei.

2021. jún. 1. 13:32
 33/37 anonim ***** válasza:
9%
Hát szerintem semmi baj nincs azzal, hogy egy néhány perce-órája született gyerek nem kezd el rögtön kúszni és egyebek. Azért gondoljunk bele, az a picike épp csak kiküszködte magát a szülőcsatornán...
2021. jún. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
33%
Kérdező: igazad van, ne oldjunk meg mindent a gyerek helyett, hagyjuk őket időnként küzdeni, de szerintem ez extrém véglet. Egy mai magyar kórházban jellemzően annak is örülhet a baba és az anyuka, ha a világra jövetelét nem siettetik...
2021. jún. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Konkrét tapasztalatokat kértem, nem véleményeket, hogy ki mit gondol erről. Az erről való laikus vélemények olykor szélsőséges ütközése a tudományos állásponttal maximum érdekesség, de nem tárgya a kérdésemnek.
2021. jún. 2. 15:08
 36/37 anonim ***** válasza:
76%
Én csak köszönni jöttem kérdező, egy állásponton vagyunk, és mindig üdvözítő ilyet látni tematikus csoporton kívül is.
2021. jún. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes. Nem is tudtam, hogy ennyi közös van az emberekben és a macskákban. Macskák ellését többször néztem videón, a kismacskák bizony odamásznak. Nem is tudtam, hogy ilyen az ember is.
febr. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!