Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi alapján lehet megállapítani...

Mi alapján lehet megállapítani, hogy kinek mekkora a fájdalomküszöbe?

Figyelt kérdés

Császárral szültem, a hüvelyitől sokkal inkább tartottam, hogy azt a fájdalmat biztos nem fogom kibírni. Ha lesz még baba azt is császárral szeretném.

Sokszor olvasom, hogy írják magas a fájdalomküszöbük, de ugye a szülés az aztán kifogott rajtuk. Mégis mi alapján tudhatja valaki hogy magas a fájdalomküszöbe vagy sem? Főleg ha sosem szült még?

Én pl a fogorvosnál nem kérek érzéstelenítőt mikor csak kicsit kell fúrnia. Nem hiányzik, hogy a fél arcom zsibbadjon és ne érezzem amikor 10 perc alatt megcsinálja az egészet. Ha a fejem fáj, nem veszek be fájdalomcsillapítót, pedig volt amikor 3 napon keresztül fájt és majd szétment (szoptattam ezért nem vettem be). Tudom, van olyan amit szoptatás alatt is lehet szedni. Szóval ezek alapján nem tudom, hogy nekem magas-e a fájdalomküszöböm. Fogalmam sincs mihez szokták ezt mérni.


2021. ápr. 27. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A fájdalomküszöbre nem tudom, van-e valami egységes mérőszám, ez annyira egyéni, mindenki a saját korábbi tapasztalatai és élményei alapján tud csak viszonyítani, hogy amikor eltörte a lábát, az milyen volt, hogy viselte, és ahhoz képest milyen élmény volt a szülés.

Én úgy gondolom, hogy magas a fájdalomküszöböm, a múltkor csontig belevágtam az ujjamba ebédkészítés közben, csak egy kicsit káromkodtam, de különösebben nem viselt meg a dolog. Hüvelyi úton szültem, könnyű és gyors szülés volt, kib*** fájt, de még rögtön utána is azt mondtam, hogy azért annyira nem volt vészes (most így 9 hónappal később meg már főleg), de szerintem a szülés esetében ez nagyon soktényezős dolog. Ha valakinél elhúzódik a vajúdás, és az 1-2 perces fájások azok tartanak 20 órán keresztül, vagy bekötik az oxit, és akkor nem tud a teste megpihenni két fájás között egy kicsit, az megint más. Nekem az, hogy 8 óra alatt cakk-pakk megvoltam vele, és az igazán fájdalmas rész az tartott legfeljebb fél órát, az nyilván nem összemérhető egy oxizott-indítózott, erőltetett szüléssel.

2021. ápr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

"Sokszor olvasom, hogy írják magas a fájdalomküszöbük, de ugye a szülés az aztán kifogott rajtuk."

Ezt hogyérted? Ez azt jelentené h a fájdalom miatt belehalt


Az h 3 napig fáj a fejed, még nem jelenti azt h magas a fájdalom küszöböd. Nem mindegy h migrén rohamod van vagy" csak" fáj.

Szültem sürgősségi császárral (teljesen tág voltam a fiam harántban akart jönni fájásokkal stb) mégsem fájt annyira mint egy roham. Volt olyan h az ügyeleten voltam migrénnel koktélt kérni mert folyamatosan hánytam a fájdalomtól.

A vesekövet nehezebb volt kikűzdenem, de azt is bírtam volna még ideig-óráig.

A férjem a fogfájást rosszabbul viselte (begyulladt a bölcsesség foga) mint a nyílt törést

Szóval kinek mi

Szóval e

2021. ápr. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A fájdalom küszöbös dolog,ez egyén függő.Ugy van,hogy valakinek a jósló fájás, 5 perces fájás nem fáj neki elviseli,tolofájások azok meg nagyon fáj neki. Van akine kse 5 perces fájás,se a tolofájás nem fáj nevetgél,beszélget kismama
2021. ápr. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szetintem sehogy😅
2021. ápr. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nehéz


Nekem mások mondták..


Fogászaton én sem kérek érzéstelenítést, rosszul reagálok rá, fáj a fejem is utána.

Volt vesegörcsöm.


Szülések..nem mondom, hogy minden nap akarom, de az első nagyon hosszú kitolásos volt, a 2. Pedig nagyon gyors, és intenzív fájásos..


De mindegyik után mondtam, hogy jöhet még, pedig az első után a dokim úgy köszönt el, hogy eeméli nem vette el a kedvem a 2. Gyerektől ez a szülés...szerintem ez sok dolgot elárul..


De pl egy pattanásba belehalok😂

2021. ápr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy van erre objektív mérce, hiszen az általad említett fogorvosi példában is nagyon nem mindegy, hogy csak egy kicsi lyukat kell tömni, amire adott esetben maga a fogorvos is felajánlja, hogy nem ad szurit, ha nem kér az ember. Minél mélyebbre fúr a fogorvos, annál kellemetlenebb, kivétel ha a fog elhalt már persze.

Nekem sokszor van migrénes fejfájásom, a szememet sem tudom nyitva tartani, olyan érzés, mintha szétrobbanna a fejem, szédülök, van hogy el is ájulok. Nem, ezzel nem szenvedek még egy órát sem, már csak azért sem, mert amíg tart, addig az egy helyben való fekvésen kívül semmit nem tudok csinálni. Viszont természetesen szültem, nem kaptam érzéstelenítést, nem is kértem, mert azt hallottam, hogy az epidurál után sokaknak erős, migrénszerű fejfájásuk lehet, még a legfájdalmasabb vajúdás közben is azt gondoltam, hogy inkább ez, mint a fejfájás. Akkor nekem jó vagy rossz a fájdalomküszöböm? Fúrták a fogam már szuri nélkül, húzták a bölcsfogam úgy, hogy aztán mentem a dolgomra, vissza egyetemre, nem haza agonizálni, 16 évesen a saját fülemet is kifúrtam vagy 4x. De látod, a fejfájást mégsem tudom elviselni.

Szerintem ez nagyon emberfüggő, illetve azon belül is nem mindegy, milyen fájdalomról van szó és azt hol, milyen körülmények között kell elviselni. Én magam fogorvos vagyok, és általánosságban ki merem jelenteni, hogy a fogászati fájdalmat sokkal rosszabbul viselik az emberek, mint bármilyen egyéb, hétköznapi kellemetlenséget, mint fejfájás vagy hascsikarás. Nem egyszer jöttek be hozzám úgy, hogy “előbb szülnék, minthogy oda beüljek”, bár szerintem ezt pont nem gondolják komolyan. Valahogy úgy alakult, hogy ez egy rettegett fájdalom, és egyébként a férfiak azok, akik sokkal rosszabbul viselik, meglátják az injekciót és ájulnak el, köztük szoktak lenni a különleges betegek is, tehát akik előre szólnak, hogy nekik egy szuri nem elég (aztán egy kis csínnyel átverve őket egyébként mégis elég szokott lenni), de állítom, hogy sokan nem tudják megkülönböztetni a fájdalmat attól az érzéstől, hogy ott matatok. Egyébként könnyen tudjuk azonosítani, hogy ki az, aki tényleg érez fájdalmat, és ki nem, bár ezt a szakmai titkot nem mondom el :D

2021. ápr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
12%
Én nem bírom a fájdalmat, rettegek is tőle. Migrénes is vagyok, a legkisebb jelre veszem be a gyógyszert, a menstruációs görcsöket se viseltem jól sosem. Mégis szüléskor valahogy teljesen más volt, fájdalomcsillapítás nélkül szültem meg a kisbabámat.Persze ezt a fájdalmat nem lehet leírni, ilyet még sosem éreztem, de sikerült.
2021. ápr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!